Blackmagic Design Cloud Store v 2. štvrťroku

Spoločnosť Blackmagic Design, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, oznámila nový rad vysoko výkonných sieťových úložísk Blackmagic CloudStore s 10G Ethernetom a paralelizáciou na maximalizáciu prenosových rýchlostí. Tento produktový rad bol navrhnutý špeciálne pre segment profesionálnej televíznej a filmovej produkcie.

Blackmagic Cloud Store sa začne predávať v 2. štvrťroku 2022 za cenu od 8495 EUR bez DPH za 20 TB model.

Blackmagic Cloud Store je všestranné a výkonné sieťové úložisko navrhnuté špeciálne na zdieľanie veľkých súborov v televíznych a filmových postprodukčných štúdiách, ktoré sa zaoberajú strihom videa, korekciou farieb, zvukom a produkciou efektov. Hravo si poradí aj so súbormi Blackmagic RAW 12K! Vďaka minimálnej latencii a vysokému výkonu je ideálnym nástrojom pre špičkové pracovné stanice, ktoré používajú softvér, ako je DaVinci Resolve.

Blackmagic Cloud Store 20TB 80TB

Na rozdiel od serverových riešení inštalovaných v rackových skrinkách a vybavených hlučným chladením ponúka Blackmagic Cloud Store elegantný, ľahko prenosný vertikálny dizajn a tichú prevádzku. Jeho srdcom je sústava paralelne pripojených pamäťových kariet M.2 pre maximálnu rýchlosť a zabezpečenie dát. Štyri 10G ethernetové porty a interný prepínač možno použiť napríklad na pripojenie až štyroch počítačov alebo ako jedno rozhranie so štvornásobnou teoretickou priepustnosťou; k dispozícii je aj dvojica 1G ethernetových portov. Monitorovací výstup HDMI umožňuje sledovať činnosť úložiska na externom monitore v reálnom čase.

Séria Blackmagic Cloud Store sa predáva vo variantoch s 20 TB, 80 TB a 320 TB (na požiadanie) flash kariet M.2 usporiadaných do polí RAID 5 pre vysoký výkon a bezpečnosť. Médium M.2 flash zaručuje spoľahlivosť, vysokú rýchlosť čítania a zápisu a minimálny prístupový čas. Vnútorná elektronika bola navrhnutá tak, aby sa maximálne využili všetky rozhrania 10G Ethernet a dosiahli prenosové rýchlosti potrebné pri spracovaní materiálu 12K RAW alebo pri produkcii s viacerými kamerami. Napriek vysokému výkonu zostáva aktívny chladiaci systém veľmi tichý.

Vytváranie miestnych záloh súborov uložených pomocou služby Dropbox je teraz hračka! Súbory uložené v službe Blackmagic Cloud Store sú tak okamžite dostupné v miestnych sieťach bez potreby sťahovania súborov uložených na serveroch Dropbox. Okrem toho je možné synchronizovať viacero vzdialených diskov Blackmagic Cloud Store pomocou služby Dropbox, čím sa zabezpečí, že používatelia môžu ľahko spolupracovať na projektoch, nech sú kdekoľvek. Službu Dropbox môžete používať aj ako záložné riešenie.

Monitorovací výstup HDMI umožňuje sledovať stav úložiska pomocou externého monitora alebo televízora v reálnom čase. V náhľade sa zobrazí grafické znázornenie poľa vrátane aktuálnych prípadov čítania/zápisu. K dispozícii je aj graf využitia rozhrania Ethernet 10G, indikácia voľného/využitého miesta alebo zoznam pripojení k službe Dropbox. Zobrazí sa aj zoznam pripojených používateľov alebo stav sieťových prostriedkov.

Blackmagic Cloud Store má aj adaptér USB-C na Ethernet na núdzové pripojenie notebookov bez rozhrania Ethernet. Dvojicu portov USB-C možno využiť aj na lokálne zálohovanie, import médií z pamäťových kariet alebo diskov fotoaparátov atď. Lokálne zálohovanie môže byť alternatívou k zálohovaniu cez Dropbox pri spracovaní citlivých údajov.

Významnou výhodou úložiska Blackmagic Cloud Store je súkromný charakter sieťového úložiska, nad ktorým majú používatelia plnú kontrolu. Nie je potrebné platiť mesačné predplatné. Neexistuje žiadne sledovanie údajov alebo aktivity používateľa. Vďaka tomu je možné vytvoriť súkromné úložisko mimo internetovej infraštruktúry a bezpečne spracúvať údaje v rámci miestnej siete. Blackmagic Cloud Store môžete jednoducho ovládať pomocou bezplatnej priloženej aplikácie pre macOS a Windows. Aplikácia zabezpečuje maximálne jednoduché používanie úložiska vrátane jeho konfigurácie alebo nastavenia adresárov na synchronizáciu so službou Dropbox.

Základné funkcie služby Blackmagic Cloud Store

  • Elegantný vertikálny dizajn s tichým chladením
  • modely s kapacitou 20 TB, 80 TB a 320 TB
  • Výkonné flash karty M.2 v poli RAID 5
  • Synchronizácia so službou Dropbox
  • Monitorovací výstup HDMI na monitorovanie stavu úložiska
  • Štvorica portov 10G Ethernet a integrovaný prepínač
  • Podporuje aj pripojenie na zbernicu USB-C
  • USB-C umožňuje aj import miestnych súborov a vytváranie záloh
  • Žiadne predplatné, dodatočné poplatky ani sledovanie aktivity používateľa
  • Softvér pre macOS a Windows

 

Dátum: 22. 04. 2022, Kategória: Novinky