Blackmagic Design Cloud Store Mini 16 TB - sieťové úložisko

Úložisko Blackmagic Cloud Store Mini s kapacitou 16 TB sa skladá z pamäťových kariet M.2 v konfigurácii RAID 0 a vďaka sieťovému rozhraniu 10G Ethernet ide o veľmi rýchle riešenie, ktoré umožňuje viacerým vzdialeným používateľom jednoducho spolupracovať napríklad na postprodukcii videa v aplikácii DaVinci Resolve. Vďaka podpore služieb Dropbox a Google Drive…

Viac informácií

3 339 € s DPH 2 782.5 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na otázku
Popis produktu

Popis produktu

Úložisko Blackmagic Cloud Store Mini s kapacitou 16 TB sa skladá z pamäťových kariet M.2 v konfigurácii RAID 0 a vďaka sieťovému rozhraniu 10G Ethernet ide o veľmi rýchle riešenie, ktoré umožňuje viacerým vzdialeným používateľom jednoducho spolupracovať napríklad na postprodukcii videa v aplikácii DaVinci Resolve. Vďaka podpore služieb Dropbox a Google Drive umožňuje aj synchronizáciu viacerých diskov na vzdialených pracoviskách.

Blackmagic Cloud Store Mini je všestranné, výkonné sieťové úložisko navrhnuté špeciálne na zdieľanie veľkých súborov v televíznych a filmových postprodukčných štúdiách, ktoré sa venujú strihu videa, korekcii farieb, výrobe zvuku a efektov. Hravo si poradí aj so súbormi Blackmagic RAW 12K! Minimálny prístupový čas a vysoká rýchlosť čítania/zápisu z neho robia ideálny nástroj pre špičkové pracoviská využívajúce softvér, ako je napríklad DaVinci Resolve.

Zariadenie Blackmagic Cloud Store Mini ponúka univerzálny, ľahko prenosný dizajn - vhodný nielen na prácu na stole, ale aj na montáž do prístrojových skríň - a tiež tichú prevádzku. Jeho srdcom je sústava štyroch pamäťových kariet M.2 pre maximálnu rýchlosť, ako aj 10G a 1G ethernetové porty s interným prepínačom. Monitorovací výstup HDMI umožňuje sledovať činnosť úložiska na externom monitore v reálnom čase.

Zariadenie Blackmagic Cloud Store Mini sa predáva vo verziách s pamäťou flash s kapacitou 8 a 16 TB, čo poskytuje dostatok úložného priestoru pre moderné formáty videa používané v televíznej produkcii pri zachovaní malých rozmerov. Flashové médiá M.2 zaručujú spoľahlivosť, vysoké rýchlosti čítania a zápisu a minimálny prístupový čas. Výkonná vnútorná elektronika a flashové karty usporiadané v poli RAID 0 zabezpečujú optimálne využitie rozhrania 10G Ethernet na dosiahnutie maximálnych prenosových rýchlostí potrebných pre záznam z digitálnej filmovej kamery alebo produkciu s viacerými kamerami. Napriek vysokému výkonu zostáva aktívny systém chladenia veľmi tichý.

Vytváranie lokálnych záloh súborov uložených pomocou služby Dropbox je teraz hračka! Súbory uložené v úložisku Blackmagic Cloud Store Mini sú tak okamžite dostupné v miestnych sieťach bez potreby sťahovania súborov uložených na serveroch Dropbox. Okrem toho je možné pomocou služby Dropbox synchronizovať viacero vzdialených jednotiek Blackmagic Cloud Store Mini, čím sa zabezpečí, že používatelia môžu jednoducho spolupracovať na projektoch, nech sú kdekoľvek. Dropbox sa dá použiť aj ako záložné riešenie.

Monitorovací výstup HDMI umožňuje sledovať stav úložiska pomocou externého monitora alebo televízora, a to v reálnom čase. V náhľade sa zobrazuje grafické znázornenie poľa vrátane aktuálnych prípadov čítania/zápisu. K dispozícii je aj graf využitia rozhrania Ethernet 10G, indikácia voľného/využitého miesta alebo zoznam pripojení k službe Dropbox. Zobrazuje sa aj zoznam pripojených používateľov alebo stav sieťových prostriedkov.

Blackmagic Cloud Store Mini má aj interný adaptér USB-C na Ethernet na núdzové pripojenie notebookov bez rozhrania Ethernet. Dvojicu portov USB-C možno použiť aj na lokálne zálohovanie, import médií z pamäťových kariet alebo diskov fotoaparátov a pod. Lokálne zálohovanie môže byť alternatívou k zálohovaniu cez Dropbox pri spracúvaní citlivých údajov. Hoci sú karty M.2 veľmi spoľahlivé, pri použití polí RAID 0 je možnosť jednoduchého zálohovania dôležitá.

Významnou výhodou Blackmagic Cloud Store Mini je súkromný charakter sieťového úložiska, nad ktorým majú používatelia plnú kontrolu. Nie je potrebné platiť mesačné predplatné. Neexistuje žiadne sledovanie údajov ani aktivít používateľov. Takisto nie je potrebné prihlasovať sa na webovú stránku na uloženie nastavení - Blackmagic Cloud Store Mini možno jednoducho ovládať pomocou bezplatnej priloženej aplikácie pre macOS a Windows. Vďaka tomu je možné vytvoriť súkromné úložisko mimo internetovej infraštruktúry a pracovať s dátami bezpečne, v rámci miestnej siete.

Základné funkcie zariadenia Blackmagic Cloud Store Mini

  • Kompaktný dizajn s tichým chladením a možnosťou montáže do stojana
  • Výkonné flash karty M.2 s celkovou kapacitou 16 TB
  • Karty nakonfigurované v poli RAID 0 pre vysoký výkon
  • Synchronizácia so službou Dropbox
  • Monitorovací výstup HDMI na sledovanie stavu úložiska
  • 10G a 1G ethernetové porty
  • Podporuje aj pripojenie na zbernicu USB-C
  • USB-C umožňuje aj import miestnych súborov a vytváranie záloh
  • Žiadne predplatné, dodatočné poplatky ani sledovanie činnosti používateľa
  • Softvér pre macOS a Windows
Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Disková pole

Hlavné parametre

InterfaceUSB-C
Operačný systémWindows
Operačný systémMacOS