Aktualizace Blackmagic Camera 6.9.3 pro URSA Mini Pro 4.6K

Spoločnosť Blackmagic Design vydala novú aktualizáciu pre kamery Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K, ktorá implementuje možnosť ukladať vlastné 3D LUT korekcie do médií Blackmagic RAW, nové nastaviteľné vodiace prvky, vylepšenia funkčných tlačidiel, podporu metadát HDR pre výstup SDI a ďalšie!

Používatelia pôvodných modelov Blackmagic URSA Mini Pro 4,6K môžu teraz ukladať súbory s 3D korekciou LUT do médií Blackmagic RAW ako metadáta. To vám umožní ľahšie pracovať s cieľovým vzhľadom videa počas celého procesu postprodukcie. Vložené korekcie 3D LUT možno jednoducho použiť (na korekciu farieb alebo náhľad počas úprav), napr. v programe Davinci Resolve.

Ďalšou novou funkciou, ktorú používatelia fotoaparátu často požadujú, je možnosť deaktivovať tlačidlo HFR, aby sa zabránilo nežiaducim zmenám snímkovej frekvencie počas manipulácie s fotoaparátom pri prestávkach v snímaní. Tlačidlo HFR je teraz možné namapovať na iné tlačidlo, rovnako ako tlačidlá VTR a Return na objektívoch Cine-servo pre bajonety PL a B4. Novinkou je aj možnosť synchronizovať časový kód podľa vstupu SDI, zachovať časový kód aj po reštartovaní prístroja a po aktivácii ND filtra trvalo zobraziť jeho ikonu v stavovom riadku.

Vylepšenia v oblasti záznamu zvuku zahŕňajú novú možnosť výberu referenčných úrovní meračov (-18 alebo -20 dB), nastavenie úrovne pre komunikačný kanál a úrovne pre linkové vstupy s konektormi XLR alebo vylepšenú balistiku meračov zvuku.

Medzi vylepšenia operačného systému Blackmagic OS patrí možnosť nastavenia ISO v 1/3 krokoch pomocou posuvníka, rýchla zmena nahrávacieho média z HUD, nové predvoľby sprievodcov 2:1, 1:1 a 5:4 a možnosť vytvárania vlastných sprievodcov alebo vylepšené rozhranie formátovania médií. Okrem toho aktualizácia Blackmagic Camera 6.9.3

poteší viacerými optimalizáciami vrátane vyššej stability pri synchronizácii pomocou externého signálu a rýchlejšej funkcie automatickej expozície.

Dátum: 27. 05. 2020, Kategória: Novinky