Tascam DR-70D 4-channel audio recorder for DSLR cameras

DR-70D je kompaktný zvukový rekordér, ktorý umožňuje začínajúcim používateľom digitálnych zrkadloviek vytvárať zvukové záznamy vo veľmi vysokej kvalite súbežne s filmovými alebo video zábermi. Rekordér možno namontovať priamo medzi statív a fotoaparát alebo na vrch fotoaparátu, čím vznikne kompaktné balenie.

Viac informácií

412.81 € s DPH 344.01 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 23. 03.
Na odoslanie 2 ks
Praha 2 ks
Popis produktu

Popis produktu

DR-70D je kompaktný zvukový rekordér, ktorý umožňuje začínajúcim používateľom digitálnych zrkadloviek vytvárať zvukové záznamy vo veľmi vysokej kvalite súbežne s filmovými alebo video zábermi. Rekordér možno namontovať priamo medzi statív a fotoaparát alebo na vrch fotoaparátu, čím vznikne kompaktné balenie.

Vďaka dvom zabudovaným mikrofónom je DR-70D okamžite pripravený na použitie v štandardných situáciách. Okrem toho poskytuje štyri kombinované konektory XLR/TRS, ktoré možno použiť na záznam štyroch zvukových kanálov s vynikajúcou kvalitou zvuku pomocou profesionálnych mikrofónov. Vďaka výstupu na kameru možno stereo signál rekordéra zaznamenať aj na kameru, čo uľahčí následnú úpravu materiálu v kombinácii s funkciou tónovej šírky rekordéra. Na druhej strane môžete použiť vstup kamery na monitorovanie zvuku kamery pomocou rekordéra.

Medzi vlastnosti rekordéra DR-70D patria predzosilňovače odolné voči preťaženiu, skvele znejúce predzosilňovače s prepínateľným low-cut filtrom a limitérom, spracovanie mikrofónových signálov vo formáte mid/side, 24- alebo 48-voltové fantómové napájanie pre kondenzátorové mikrofóny, ako aj množstvo bežných aj menej bežných funkcií, ktoré uľahčujú snímanie, monitorovanie a následné spracovanie zvukových stôp.

Dva vstavané mikrofóny
Dva všesmerové mikrofóny umožňujú jednoducho nahrávať prirodzený stereofónny zvuk len pomocou tohto zariadenia. Pri použití spolu s malými mikrofónmi typu shotgun môžete dokonca nahrávať zvuk ľudí hovoriacich v rozhovore a okolitý zvuk súčasne (na rôznych stopách), napríklad s kompaktnou zostavou.

4 kombinované konektory XLR/TRS umožňujú širokú škálu nastavení
Štvorkanálová konštrukcia umožňuje použitie dvoch mikrofónov typu shotgun a stereofónneho mikrofónu na nahrávanie okolia a každého reproduktora osobitne. Keďže kanály 1 a 2 možno nastaviť na stereo vstup a kanály 3 a 4 možno nastaviť na vstavaný mikrofón, je možná veľká škála mikrofónových nastavení.

  • Režim MONO/DUAL MONO: Tento režim je najvhodnejší na nahrávanie zvuku jedného interpreta.
  • Režim STEREO/DUAL STEREO: Tento režim je najlepší na nahrávanie pomocou zabudovaného mikrofónu alebo stereo mikrofónu.
  • režim 2MIX/DUAL 2MIX: Tento režim vytvára stereo súbory zo signálov viacerých vstupov, ktoré boli zmiešané.

Vstavaný mixér so 4 vstupmi a 2 výstupmi
Mixér môže prijímať celkom 4 kanály spomedzi štyroch vstupov XLR, ktoré podporujú fantómové napájanie, stereo vstupu mini-jack a vstavaného stereo mikrofónu. Okrem nastavenia panorámy a vstupnej úrovne ponúka toto zariadenie aj limitér, filter s piatimi nastaveniami low-cut a oneskorenie, ktoré dokáže kompenzovať vzdialenosti medzi mikrofónmi. Okrem toho funkcia dekódovania strednej strany umožňuje používať dva mikrofóny v strednej konfigurácii.

Vysoká kvalita zvuku vďaka mikrofónovým predzosilňovačom HDDA
Mikrofónové predzosilňovače, ktoré prijímajú a zosilňujú vstupné mikrofónové signály, majú veľký vplyv na kvalitu nahrávaného zvukového materiálu. DR-70D využíva originálne mikrofónne predzosilňovače Tascam HDDA (High Definition Discrete Architecture), ktoré sme vytvorili starostlivým výberom súčiastok. Napríklad pre operačný zosilňovač sme vybrali NE5532, ktorý má silný vplyv na kvalitu zvuku. Vďaka obvodu mikrofónového zosilňovača, ktorý využíva diskrétnu architektúru zloženú z dôkladne vybraných súčiastok, sme dosiahli ekvivalentný vstupný šum -120 dBu.

A/D prevodník, ktorý prevádza analógové signály na digitálne, je vyrobený spoločnosťou Cirrus Logic a je ekvivalentný tým, ktoré sa používajú v našej úspešnej sérii lineárnych rekordérov DR PCM. Podporovaný je záznam s rozlíšením až 96 kHz/24 bitov.

Kompaktná a odolná konštrukcia
Konštruktér modelu DR-70D sa zameral na to, aby bola jednotka malá, aby neprekážala pri práci s fotoaparátom, keď je pripojená k podpornému systému fotoaparátu alebo stabilizátoru. Jednotka má na spodnej strane statívový závit a na hornej strane odnímateľnú skrutku na upevnenie fotoaparátu. Súčasťou balenia je aj držiak hot shoe, takže záznamník môžete pripevniť spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje, a to tak, že ho umiestnite medzi statív a fotoaparát alebo na vrch fotoaparátu pomocou hot shoe.

  • Adaptér na stojan (¼ palca) na spodnej strane na upevnenie jednotky na statív
  • Držiak pre digitálnu zrkadlovku na jednoduché pripevnenie a odnímanie fotoaparátu
  • Držiak na horúcu päticu (prístupný, keď sa nepoužíva držiak DSLR)
  • Držadlá na prednej ľavej a pravej strane chránia obrazovku a možno ich použiť na pripevnenie ramenného pásu

Vstup a vstup pre fotoaparát
DR-70D má vstupný konektor fotoaparátu, ktorý možno použiť na monitorovanie zvuku z digitálnej zrkadlovky. Pomocou tejto funkcie s funkciou výberu monitora DR-70D môžete efektívne monitorovať zvuk nielen z DR-70D, ale aj z digitálnej zrkadlovky.

Výstupný konektor fotoaparátu je určený na výstup zmiešaného zvuku do fotoaparátu, takže DR-70D a fotoaparát môžu zaznamenávať rovnaký zvuk. Keďže vstupná úroveň sa líši podľa výrobcu fotoaparátu a na digitálnych zrkadlovkách je zvyčajne málo nastavení týkajúcich sa hlasitosti, táto jednotka má volič výstupnej hlasitosti, ktorý možno použiť na nastavenie.

Generátor tónovej clony na jednoduché zosúladenie s videosúbormi
Vstavaný generátor dokáže vytvárať bridlicové tóny, ktoré možno použiť ako referencie pri zosúlaďovaní zvuku a videozáznamu. Okrem toho, že dokáže produkovať bridlicové tóny pri spustení nahrávania alebo pri jeho spustení a zastavení, pomocou tlačidla SLATE môžete pridať bridlicové tóny v ľubovoľnom požadovanom bode.

  • Automatické vkladanie: Môžete si vybrať medzi vložením tónu bránky na začiatku záznamu alebo na začiatku a na konci záznamu
  • Manuálne vkladanie: Stlačením tlačidla SLATE vytvoríte tón.

ŠPECIFIKÁCIE

Všeobecné informácie
Nahrávacie médiá Karty SD (64 MB - 2 GB)
Karty SDHC (4 - 32 GB)
Karty SDXC (48-128 GB)
Formáty nahrávania/prehrávania WAV: 44,1/48/96 kHz, 16/24 bitov
BWF: 44,1/48/96 kHz, 16/24 bitov
Počet kanálov maximálne 4 (stereo × 2)
Analógové zvukové vstupy a výstupy
1/L, 2/R, 3/L, 4/R XLR-3-31, 6,3 mm štandardný konektor TRS
(môže poskytovať fantómové napájanie)
EXT IN 1/2 3.5 mm stereo mini jack
(môže poskytovať zástrčkové napájanie)
IN 3.5 mm stereo mini jack
PHONES 3.5 mm stereo mini jack
OUT/LINE OUT 3.5 mm stereo mini jack
Ostatné vstupy a výstupy
Port USB Konektor Micro-B
Formát Trieda hromadného úložiska USB 2.0 HIGH SPEED
Vstup REMOTE 2.5 mm konektor TRS
Zvukový výkon
Frekvenčná odozva (LINE IN alebo MIC IN na LINE OUT, JEITA) 20 Hz - 20 kHz +0,5/-2 dB (Fs 44,1/48 kHz)
20 Hz - 20 kHz +0,5/-3 dB (Fs 96 kHz)
Skreslenie (LINE IN alebo MIC IN do LINE OUT, JEITA) 0.02 % alebo menej (Fs 44,1/48/96 kHz)
Odstup šumu a šumu (LINE IN alebo MIC IN na LINE OUT, JEITA) 92 dB alebo viac (Fs 44,1/48/96 kHz)
Ekvivalentný vstupný šum (EIN) -120 dBu alebo menej
Údaje sú založené na JEITA CP-2150
Čas nahrávania (4 GB karta SDHC, hodiny: minúty)
WAV/BWF 16 bit/44,1 kHz (stereo) 6:44
WAV/BWF 24 bit/96 kHz (stereo) 2:04
Vyššie uvedené časy nahrávania sú odhadované. Môžu sa líšiť v závislosti od použitej karty SD/SDHC/SDXC. Údaje odrážajú celkový možný čas nahrávania pre uvedenú kartu. Ak sa nahráva vo formáte WAV mono, maximálny čas nahrávania bude dvojnásobný oproti vyššie uvedeným údajom. Pri použití duálneho/4-kanálového záznamu vo formáte WAV/BWF bude maximálny čas záznamu približne polovica vyššie uvedených údajov.
Napájanie a ďalšie špecifikácie
Napájanie 4 batérie AA (alkalické alebo NiMH)
Napájanie zo zbernice USB z počítača
AC adaptér (TASCAM PS-P520U, predáva sa samostatne)
Externá batéria (TASCAM BP-6AA, predáva sa samostatne)
Spotreba energie 5 W (maximálne)
Rozmery (Š × V × H) 169 mm × 55 mm × 107 mm
(s pripojeným horným adaptérom)
Hmotnosť 625 g (vrátane batérií)
530 g (bez batérií)
Rozsah prevádzkových teplôt 0-40 °C
Približný čas prevádzky na batérie (nepretržitá prevádzka, hodiny:minúty)
Alkalické batérie (EVOLTA)
2-kanálový záznam, formát WAV, 44,1 kHz/16 bitov 6:00 (zvolený vstup XLR/TRS, fantómové napájanie sa nepoužíva)
11:00 (zvolený vstup MIC 3/4)
NiMH akumulátory (eneloop)
2-kanálový záznam, formát WAV, 44,1 kHz/16 bitov 6:15 (zvolený vstup XLR/TRS, fantómové napájanie sa nepoužíva)
10:30 (zvolený vstup MIC 3/4)
POZNÁMKA: Pri použití fantómového napájania sa môže čas prevádzky skrátiť v závislosti od použitého mikrofónu.
Parametre

Parametre

Výrobca: TASCAM
Kategória: Rekordéry