Blackmagic Design Web Presenter 4K

Nový (7/8 2021) prírastok do rodiny streamovacích zariadení Blackmagic Web Presenter ponúka streamovanie videa vo formáte H.264 s rozlíšením až Ultra HD, pričom si zachováva schopnosť konvertovať a streamovať video aj v rozlíšení 1080p HD, ako je to v prípade variantu HD. Streamovanie videa v rozlíšení 1080p HD alebo 2160p Ultra HD možno realizovať aj pomocou…

Viac informácií

775.2 € 697.68 € s DPH 581.4 € bez DPH
-+
Dostupnosť
14-30 dní
Popis produktu

Popis produktu

Nový (7/8 2021) prírastok do rodiny streamovacích zariadení Blackmagic Web Presenter ponúka streamovanie videa vo formáte H.264 s rozlíšením až Ultra HD, pričom si zachováva schopnosť konvertovať a streamovať video aj v rozlíšení 1080p HD, ako je to v prípade variantu HD. Streamovanie videa v rozlíšení 1080p HD alebo 2160p Ultra HD možno realizovať aj pomocou výstupu USB v režime webovej kamery. V predaji od 8/2021.

Blackmagic Web Presenter je hardvérové streamovacie riešenie so sieťovým rozhraním Ethernet na živé streamovanie na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy. Je to nástupca vysielania pre moderné publikum internetového veku! Okrem toho ponúka rozhranie USB, ktoré umožňuje používanie v režime webovej kamery s akoukoľvek aplikáciou na streamovanie vrátane komunikačných platforiem Skype alebo Zoom. Streamovanie sa môže uskutočňovať cez rozhranie Ethernet alebo pomocou mobilných telefónov 5G a 4G. Webový prezentér je vybavený aj monitorovacím výstupom, ktorý zobrazuje video, audio metre a rôzne informácie o údajoch SDI atď.

Jednoduché používanie
Blackmagic Web Presenter podporuje všetky bežné streamovacie platformy; jeho hardvér bol navrhnutý na profesionálne streamovanie vo vysielacej kvalite bez výpadkov snímok. Nastavenie zariadenia je jednoduché: stačí ho pripojiť k internetu a pomocou nástroja Web Presenter Utility vybrať cieľovú platformu a aktualizovať kľúč na streamovanie. Na jeho prevádzku preto nie je potrebný ďalší počítač ani zložitý softvér na streamovanie. Po pripojení k zdroju videa SDI - napríklad k režisérovi alebo kamere - sa priamo pripojí k internetu prostredníctvom zabudovaného sieťového portu alebo dátového pripojenia mobilného telefónu. Súčasne možno v režime webovej kamery používať aj výstup USB.

Ethernet a siete 4G/5G
Na streamovanie z miest mimo štúdia možno použiť zálohu hlavného ethernetového pripojenia vo forme mobilného dátového pripojenia 4G/5G pre telefóny so systémom iOS alebo Android. Na tento účel sa používajú porty USB na prednom a zadnom paneli: Blackmagic Web Presenter automaticky rozpozná mobilné pripojenie a môže ho použiť na hlavné streamovanie alebo ako automatickú zálohu pre ethernetové pripojenie. Toto nastavenie závisí výlučne od používateľa.

Široká kompatibilita
Pre maximálnu kompatibilitu je Blackmagic Web Presenter vybavený dvojicou portov USB, ktoré umožňujú streamovanie 1080 HD alebo až 2160p Ultra HD (variant 4K) videa v režime webovej kamery. Možno ho preto pripojiť prakticky k akémukoľvek počítaču a používať akýkoľvek softvér, napríklad Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a mnohé ďalšie.

Monitorovanie výstupu
Tradičné televízne vysielače sú dôležitou súčasťou každej televíznej stanice, ale streamovacie servery sú teraz rovnako dôležitým článkom výrobného reťazca. Preto je Blackmagic Web Presenter vybavený monitorovacím výstupom, ktorý zobrazuje úrovne zvuku, dátový tok, aktuálne nastavenia prúdu alebo informácie o dátach SDI. Monitorovací výstup 1080 HD je prítomný na rozhraní SDI aj HDMI, a preto sa môže používať napríklad v spojení so smerovačom SDI (na monitorovanie viacerých jednotiek), ako aj s bežným televízorom HDMI. Dodávaný softvér Blackmagic Web Presenter Utility pre macOS a Windows sa používa na nastavenie viacerých zariadení Web Presenter, ako aj na aktualizáciu firmvéru. Rozhrania USB a Ethernet umožňujú pripojenie k počítačom a na nastavenie zariadení možno použiť aj predný displej LCD.

Rozhranie 12G-SDI
Vďaka vstupu 12G-SDI podporuje Blackmagic Web Presenter všetky formáty HD a Ultra HD až do 2160p60. K dispozícii je aj výstup 12G-SDI na reťazové zapojenie viacerých webových preserverov a jednoduché streamovanie na viaceré platformy. Produkt využíva technológiu Teranex na konverziu HD alebo Ultra HD videa, ktoré sa ďalej spracováva hardvérovým kodérom H.264 v rozlíšení 1080p alebo až 2160p - v závislosti od modelu. Okrem streamovania sa Blackmagic Web Presenter môže používať aj ako súkromné, globálne SDI pripojenie medzi lokalitami: voliteľný produkt ATEM Streaming Bridge konvertuje H.264 stream späť na SDI!

Univerzálny napájací zdroj
Redundancia funkcií zabezpečuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť zariadenia: okrem možnosti streamovania cez ethernetové rozhranie a mobilného pripojenia sú to vstupy striedavého aj jednosmerného prúdu. Vďaka tomu ho možno napájať nielen zo siete, ale aj z batérií.

Mini regál Teranex
Produkt Blackmagic Web Presenter je založený na modulárnej sérii Teranex Mini. So šírkou iba 5,5" sa veľmi ľahko prenáša a rovnako ľahko sa dá nainštalovať do voliteľného stojana, ktorý pojme až tri zariadenia, alebo do ďalších produktov, ako je napríklad ATEM Television Studio HD!

Hlavné funkcie Blackmagic Web Presenter HD

  • Kompletné riešenie na streamovanie pre YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy
  • Streamovanie cez Etheret alebo telefóny 4G/5G pripojené k rozhraniu USB
  • Hardvérový kodér H.264
  • Výstup USB v režime webovej kamery pre maximálnu kompatibilitu
  • Monitorovanie výstupu vrátane zobrazenia úrovní zvuku, dátového toku a metadát SDI
  • Konfiguračný softvér Web Presenter Utility pre macOS a Windows
  • Vstup 12G-SDI s konverziou rozlíšenia podporujúcou technológie HD aj Ultra HD
  • Vstupy striedavého a jednosmerného prúdu

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Enkodéry
PRÍSLUŠENSTVO (1)

Káble a konektory

  • 4K / UHD

Canare L-2.5CHWS flexibilný 3G/HD-SDI kábel, BNC-BNC 1m

Skladom > 5 ks
bez DPH 9.3 € 11.16 €