Blackmagic Design 2110 IP Converter 4x12G PWR

Konverzia a napájanie až 4 x 2110 IP videokamier alebo konvertorov. Obojsmerný 4-kanálový konvertor 12G-SDI 2110 IP obsahuje ovládací panel s LCD displejom a podporuje štandardy HD a Ultra HD až do 2160p60. K dispozícii od 5/2024.

Viac informácií

2 315 € s DPH 1 929.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie
Kód tovaru:
CONVNVIPB4/12GPWR
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

Konverzia a napájanie až 4 x 2110 IP videokamier alebo konvertorov. Obojsmerný 4-kanálový konvertor 12G-SDI 2110 IP obsahuje ovládací panel s LCD displejom a podporuje štandardy HD a Ultra HD až do 2160p60. K dispozícii od 5/2024.

Spoločnosť Blackmagic Design ponúka širokú škálu produktov IP videa SMPTE-2110 vrátane konvertorov, video monitorov, audio monitorov a dokonca aj kamier. Navyše podporujú rozlíšenie Ultra HD pomocou lacného 10G Ethernetu. Väčšina modelov konvertorov je obojsmerná, takže sa fantasticky hodia na použitie na kamerách, keď zákazníci potrebujú dodatočný návrat programu. Modely na montáž do stojana majú elegantný dizajn s farebným displejom LCD na monitorovanie, menu a diagnostiku. Všetky modely sú v súlade so štandardom SMPTE ST-2110 pre IP video vrátane hodín PTP a dokonca aj s podporou NMOS, takže zákazníci môžu vytvárať pripojenia pomocou panela video smerovača.

Konvertory Blackmagic 2110 IP boli navrhnuté na integráciu zariadení SDI do systémov IP vysielania 2110. Modely na montáž do stojana možno inštalovať do stojanov na zariadenia hneď vedľa zariadení, ktoré používatelia konvertujú. Pridanie konvertorov znamená, že zákazníci získajú lacný spôsob transformácie všetkých svojich video zariadení na SMPTE-2110. Stačí pridať konvertor Blackmagic 2110 IP k prepínačom živej produkcie, diskovým rekordérom, streamovacím procesorom, kamerám, televízorom a ďalším zariadeniam.

Produkty Blackmagic 2110 IP sú v súlade so štandardom SMPTE ST-2110 pre IP video, ktorý špecifikuje prenos, synchronizáciu a popis 10-bitového videa, zvuku a pomocných údajov cez spravované IP siete na vysielanie. Dokáže tiež presynchronizovať vstupy SDI na spoločné hodiny PTP alebo externé zariadenie môže uzamknúť referenčný výstup, ktorý je tiež generovaný z hodín PTP.

Konvertory Blackmagic 2110 IP sú k dispozícii v modeloch s konektormi RJ-45 pre jednoduché medené káble Cat6 alebo so zásuvkami SFP pre moduly a káble s optickými vláknami. Použitie jednoduchých medených káblov Cat6 znamená, že zákazníci môžu budovať systémy SMPTE-2110 s výrazne nižšími nákladmi. Káble sú jednoduché a ethernetové prepínače pre 10G Ethernet sú veľmi rozšírené.

Jedným z najväčších problémov s SMPTE-2110 je potreba IT technika v pohotovosti, aby udržiaval video systémy v chode. IP konvertory Blackmagic 2110 tento problém riešia, pretože sa môžu pripojiť z bodu do bodu, takže zákazníci nemusia používať zložitý ethernetový prepínač, ak nechcú. To znamená, že zákazníci získajú výhodu IP videa SMPTE-2110 s jednoduchými ethernetovými káblami, vzdialeným napájaním a obojsmerným videom.

Pri práci vo väčších systémoch SMPTE-2110, napríklad vo vysielaní, môžu zákazníci pripojiť všetky svoje video zariadenia k ethernetovému prepínaču. V takom prípade zákazníci jednoducho pripojia všetko k ethernetovému prepínaču a potom vytvoria prepojenia medzi zariadeniami konfiguráciou ethernetového prepínača. Funguje to rovnako ako veľký video smerovač, pretože všetky spojenia sa vytvárajú medzi zariadeniami SMPTE-2110. Navyše všetky produkty Blackmagic 2110 IP podporujú protokol NMOS. Konfigurácia je zložitejšia, ale je úplne flexibilná.

Videoprodukty Blackmagic SMPTE-2110 IP sa vyznačujú rôznymi konštrukciami v závislosti od ich použitia. Modely 2110 IP Mini sú malé, takže ich možno skryť za zariadenie. Zatiaľ čo modely na montáž do stojana majú elegantne navrhnuté predné panely s displejom LCD, takže zákazníci môžu pristupovať a meniť nastavenia priamo z predného panelu.

Všetky konvertory Blackmagic 2110 IP podporujú špecifikácie rozhrania NMOS, takže všetky videozariadenia 2110 IP môžu pracovať spoločne ako veľký virtuálny smerovač. Navyše Videohub Smart Control môže smerovať zdroje do cieľových miest v sieťach 2110 IP, pretože môže fungovať ako riadiaca jednotka NMOS.

Konvertory Blackmagic 2110 IP sú navrhnuté tak, aby podporovali najvyššiu kvalitu videa. 10-bitový je najčastejšie používaný televízny štandard, pretože farby možno reprezentovať so 4-násobnou presnosťou v porovnaní s 8-bitovým videom. Iba práca s 10-bitovým videom zabezpečí, že všetky obrazy sú dokonalým prenosom pixel na pixel pôvodného zdroja SDI, takže používatelia vždy pracujú v absolútne najvyššej možnej kvalite.

Vďaka použitiu 10G Ethernetu môžu byť produkty Blackmagic SMPTE-2110 IP video menšie, s nižšou spotrebou a cenovo dostupnejšie. Navyše 10G Ethernet môže umožniť vzdialené napájanie produktov. Pri používaní rozlíšenia Ultra HD nad 30 snímok za sekundu však nie je dostatočná šírka pásma pre nekomprimované 10-bitové video. Kodek Blackmagic IP10 tento problém rieši! Má nízku latenciu 8 vzoriek, je otvoreným štandardom a neplatia sa zaň žiadne licenčné poplatky. Navyše je to mimoriadne malý kodek, ktorý využíva veľmi málo zdrojov FPGA, takže zabezpečuje, že produkty IP videa SMPTE-2110 zostanú cenovo dostupné!

Konvertory Blackmagic 2110 IP majú pripojenie, ktoré podporuje štandardy videa SD, HD a Ultra HD. To znamená, že dokáže pripojiť existujúce vysielacie zariadenia SDI k novej infraštruktúre založenej na IP. V prípade Ultra HD zákazníci získajú podporu všetkých štandardov až do 2160p60. Konvertory sa pri zmene vstupu automaticky prepnú na nový videoštandard. Viackanálové modely navyše môžu na každom kanáli prevádzkovať iný videoštandard.

Funkcie konvertorov Blackmagic 2110 IP

  • Všetky konvertory sú v súlade so štandardom IP videa SMPTE-2110
  • Vyberte si medzi mini konvertormi alebo modelmi na montáž do stojana
  • Využíva ľahko dostupný 10G Ethernet na nízkonákladovú inštaláciu
  • Opätovne synchronizuje vstupy SDI na spoločné hodiny PTP
  • Obsahuje protokol NMOS na vytvorenie virtuálneho smerovača
  • Otvorený štandardný kodek Blackmagic IP10 s nízkou latenciou
  • Podporuje všetky formáty SD, HD a Ultra HD až do 2160p60

ČLÁNKY

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Prevodníky signálu

Hlavné parametre

Ďalšie funkcieAudio výstup
Zdroj (Input)12G SDI
Zdroj (Input)IP
Výstup (Output)IP
Výstup (Output)12G SDI

Blog a novinky

Dátum: 17. 04. 2024, Kategória: Blog

Nové IP video produkty 2110 od spoločnosti Blackmagic Design

Spoločnosť Blackmagic Design výrazne rozšírila svoje sortiment produktov pre IP video podľa štandardu SMPTE 2110! Novinkou sú napríklad kompaktné…

PRÍSLUŠENSTVO (1)

PRÍSLUŠENSTVO (1)

Blackmagic Design 2110 IP Presentation Converter

  • Doprava zdarma
Navrhnuté pre rečnícke pódiá s pripojeniami pre notebooky, projektory a mikrofóny
983 €
Na ceste 1 ks