Digitálny bezdrôtový kombinovaný mikrofónový systém Sennheiser EW-D ME2/835-S SET (R4-9: 552 až 607 MHz)

Sennheiser EW-D ME2/835-S SET s lavóliovým mikrofónom ME 2 Omni a kardioidným ručným mikrofónom MMD 835 ponúka možnosť hands-free lav mikrofónu aj ručného mikrofónu. Kombinuje nepoškvrnený 24-bitový digitálny zvuk s pôsobivým dynamickým rozsahom 134 dB, ekvidištančnou ladiacou mriežkou a automatizovanou aplikáciou na nastavenie Bluetooth pre…

Viac informácií

1 073.55 € s DPH 894.63 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Na ceste 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Sennheiser EW-D ME2/835-S SET s lavóliovým mikrofónom ME 2 Omni a kardioidným ručným mikrofónom MMD 835 ponúka možnosť hands-free lav mikrofónu aj ručného mikrofónu. Kombinuje nepoškvrnený 24-bitový digitálny zvuk s pôsobivým dynamickým rozsahom 134 dB, ekvidištančnou ladiacou mriežkou a automatizovanou aplikáciou na nastavenie Bluetooth pre váš telefón, čím vytvára profesionálny bezdrôtový mikrofónový systém do stojana, ktorý môže používať každý. Hoci sa systém ľahko nastavuje a jednoducho ovláda, je vďaka súboru funkcií na profesionálnej úrovni dobre vybavený na to, aby zvládol potreby začínajúcich aj skúsených používateľov vrátane prezentátorov a prednášajúcich pracujúcich v obchodných a vzdelávacích zariadeniach, duchovných v modlitebniach a živých účinkujúcich v divadlách alebo na hudobných pódiách.

Ultraširoký dynamický rozsah EW-D znamená, že na vysielačoch nie je potrebné nastavovať vstupnú citlivosť. Rovnovážna ladiaca mriežka, ktorá vychádza z vyššej triedy bezdrôtových systémov Digital 6000/9000 spoločnosti, odstraňuje potrebu koordinácie frekvencií a umožňuje prevádzkovať až 90 mikrofónových kanálov súčasne. Prenos UHF výrazne zvyšuje dosah (až 330') a široká šírka pásma 56 MHz vám dáva možnosť nájsť čistý kanál z 2240 dostupných frekvencií.

Inteligentné prepínanie diverzity ponúka účinnú ochranu proti RF rušeniu a ultranízka latencia 1,9 ms eliminuje akékoľvek citeľné oneskorenie pri živom vystúpení. Okrem toho pripojenie Bluetooth umožňuje bezproblémové párovanie a diaľkové ovládanie z telefónu prostredníctvom aplikácie Smart Assist. Vďaka všetkým týmto funkciám dokáže EW-D automaticky spracovať úrovne mikrofónov a zabezpečiť pre vás najspoľahlivejší signál v priebehu niekoľkých sekúnd - bez problémov, ktoré môžu používanie bezdrôtového systému robiť náročným.

Táto súprava EW-D ME2/835-S SET je nakonfigurovaná s jednokanálovým prijímačom EW-D EM, nenápadným všesmerovým lavalierovým mikrofónom ME 2 a robustným, ľahkým bodypack vysielačom EW-D SK. Obsahuje aj ľahký ručný vysielač EW-D SKM-S vybavený prepínačom stlmenia a vymeniteľnou dynamickou kardioidnou mikrofónovou kapsulou MMD 835. Oba mikrofóny sú optimalizované pre vokály a zrozumiteľnosť reči. Robustné vysielače majú kovové puzdrá vhodné na každodenné používanie na pódiu.

Vysielače sa spárujú s prijímačom prostredníctvom technológie Bluetooth Low Energy zo vzdialenosti až 120', čo umožňuje rýchle spárovanie mikrofónov priamo z pódia bez toho, aby ste ich museli priblížiť k prijímaču. Bodypack a ručné vysielače poskytujú až 8 hodín prevádzky na dve batérie AA alebo 12 hodín s lítium-iónovým akumulátorom BA 70 (k dispozícii samostatne). Pre batérie BA 70 je potrebná USB duálna nabíjacia stanica L70 (dostupná samostatne).

Polovičný prijímač EW-D EM s odnímateľnými anténami je umiestnený v odolnom celokovovom šasi, ktoré je skonštruované tak, aby vydržalo náročné podmienky profesionálneho používania. Môže stáť na stole alebo sa môže namontovať do stojana pre prenosné zariadenia a trvalé A/V inštalácie.

Prijímač je vybavený vysokokontrastným, čiernobielym displejom OLED, ktorý využíva zjednodušený systém ponuky s vyhradeným tlačidlom Escape na rýchlu navigáciu v ponuke, a to aj pri slabom osvetlení. Funkcia automatického skenovania pre vás automaticky vyhľadá najčistejšiu dostupnú frekvenciu. Ak dávate prednosť, môžete systém konfigurovať, ovládať a obsluhovať aj prostredníctvom rozhrania Bluetooth pomocou aplikácie Smart Assist nainštalovanej v telefóne/tablete so systémom iOS/Android - v dosahu 120'.

Poznámka: Digitálny systém EW-D NIE JE spätne kompatibilný s predchádzajúcimi analógovými systémami evolution.

Legendárny zvuk Sennheiser s ultraširokým dynamickým rozsahom 134 dB
 • Vďaka pozoruhodnému dynamickému rozsahu 134 dB na vstupe vysielača sa skončili dni, keď ste sa museli obávať preťaženia signálu. EW-D si poradí so širokou škálou zvukových zdrojov vrátane hlasných vokalistov a interpretov, pripojenia k hudobným nástrojom a dokonca aj s linkovými signálmi z mixážnych pultov, a to všetko bez potreby nastavenia zosilnenia na vysielači.
 • Ultraširoký dynamický rozsah prináša pôsobivý odstup signálu od šumu a presnú prechodovú odozvu, vďaka ktorej vyniknú všetky nuansy vášho zvuku.
 • Vďaka 24-bitovému digitálnemu zvuku a plochej frekvenčnej odozve 20 Hz až 20 kHz poskytuje EW-D čistú a presnú reprodukciu zvuku.
 • Ultranízka latencia systému 1,9 ms je prakticky nepostrehnuteľná, čo pomáha hudobníkom a vokalistom zostať v rytme pri živom vystúpení.
ME 2 Omni Lav Mic a ľahký bodypack vysielač na prezentácie bez použitia rúk
 • Klampový mikrofón ME 2 má šetrný všesmerový vzor snímania, ktorý zachytáva zvuk rovnako dobre v každom smere pre konzistentnú úroveň hlasu aj pri pohybe hlavy. Lav sa pripája k uzamykateľnému 3,5 mm pripojeniu na kompaktnom bodypack vysielači EWD-SK.
 • Robustný celokovový vysielač je vybavený tlačidlom stlmenia, ktoré možno počas vystúpenia zablokovať a zrušiť z prijímača alebo mobilného zariadenia.
 • Vysielač sa rýchlo spáruje s prijímačom cez Bluetooth na vzdialenosť až 120', a to stlačením jediného tlačidla.
Ľahký ručný vysielač s prepínačom stlmenia a kardioidnou kapsulou MMD 835
 • Dynamická kapsula MMD 835 má kardioidný polárny vzor, ktorý pomáha minimalizovať šum v pozadí a spätnú väzbu.
 • Odolný celokovový vysielač je tiež vybavený tlačidlom stlmenia, ktoré možno počas vystúpenia zablokovať a zrušiť z prijímača alebo mobilného zariadenia.
 • Ručný vysielač sa stlačením tlačidla rýchlo spáruje s prijímačom prostredníctvom rozhrania Bluetooth na vzdialenosť až 120'.
 • Vymeniteľná konštrukcia kapsúl umožňuje používať rôzne voliteľné dynamické a kondenzátorové mikrofónové kapsuly so snímacími vzormi od širokého všesmerového až po úzky superkardioidný - medzi kapsuly patria napríklad MMD 845, MME 865, MMD 935, MMD 945, MMD 42, MM 435, ME 9004, MD 5235, ME 5004 a Neuman KK204.
Jednoducho ovládateľný prijímač s rýchlym a intuitívnym rozhraním
 • Prijímač EW-D EM ponúka intuitívne ovládacie prvky na prednom paneli a vysokokontrastný displej OLED s meračmi rádiových frekvencií, stavu batérie súvisiaceho vysielača a zvukového výstupu, vďaka ktorým je nastavenie hračkou.
 • Funkcia automatického skenovania pre vás automaticky vyhľadá najčistejšiu dostupnú frekvenciu.
 • Na zadnom paneli sa nachádza vyvážený výstup XLR a nevyvážený výstup 1/4" na priame pripojenie k akémukoľvek PA systému alebo mixážnemu pultu.
 • Dve odnímateľné 1/4-vlnové dipólové antény na zadnej strane zariadenia je možné vylepšiť pre zlepšenie RF výkonu.
 • Jednotka sa dodáva so súpravou na montáž do stojana a univerzálnym napájacím zdrojom s adaptérmi pre EÚ, USA a Spojené kráľovstvo.
Rovnaká vzdialenosť ladiacej mriežky - spoľahlivosť bezdrôtového pripojenia s väčším počtom kanálov
 • Zariadenie EW-D je vybavené ekvidistantnou ladiacou mriežkou, ktorá rovnomerne rozmiestňuje 2240 frekvencií v širokom 56 MHz pásme, aby sa zabránilo rušivým intermodulačným problémom, ktoré vznikajú pri prevádzke viacerých vysielačov v uzavretých priestoroch.
 • Rovnomerná mriežka vám tiež umožňuje maximalizovať počet kanálov a prevádzkovať až 90 mikrofónových kanálov súčasne bez toho, aby ste sa museli starať o koordináciu frekvencií a skupiny kanálov - čo uľahčuje nastavenie aj v preťažených rádiových prostrediach.
 • Model EW-D využíva technológiu inteligentného prepínania diverzity na montáž vynikajúcej obrany proti viaccestnému šíreniu a iným anomáliám, ktoré spôsobujú RF šum. Systém porovnáva prichádzajúce signály na dvoch nezávislých anténach a obvodoch prijímača, aby sa zabezpečila optimálna kvalita bezdrôtového prenosu. Prijímač prepína medzi anténami len počas dátových hlavičiek, aby nikdy neovplyvnil zvukové informácie.
 • EW-D pracuje v pásme UHF, ďaleko od potenciálneho rušenia Wi-Fi v pásme 2,4 GHz.
Ovládanie z telefónu pomocou aplikácie Smart Assist - nie sú potrebné žiadne znalosti bezdrôtového pripojenia
 • S aplikáciou Smart Assist App (na stiahnutie zdarma k dispozícii samostatne) nainštalovanou v telefóne/tablete so systémom Android/iOS vám výkon pripojenia Bluetooth Low Energy umožní plne ovládať zariadenie EW-D priamo v dlani. Použite svoje mobilné zariadenie na pripojenie cez rozhranie Bluetooth na efektívnu prevádzku a monitorovanie systému - bez potreby odborných znalostí bezdrôtového pripojenia.
 • Využite pozoruhodne rýchle automatické nastavenie prijímačov a vysielačov, automatické a manuálne prideľovanie frekvencií, stlmenie zvuku, stav batérie a pomenovanie kanálov, ktoré vám pomôžu udržať systém v poriadku - všetko len jedným dotykom.
 • Okrem okamžitého prístupu ku všetkým nastaveniam systému je k dispozícii aj centrum podpory s videonávodmi a podrobnými príručkami, ktoré vám pomôžu začať.
 • Pri práci s viacerými systémami poskytuje aplikácia prístup ku všetkým nastaveniam systému, čím centralizuje ovládanie a eliminuje potrebu zložitého prechádzania ponukami na každom zariadení. Bezdrôtové pomenovanie kanálov pomáha udržiavať v systémoch poriadok.
 • Prostredníctvom jedného mobilného zariadenia možno diaľkovo ovládať až 16 mikrofónových kanálov. Ďalšie kanály možno ovládať prostredníctvom ďalších telefónov/tabletov, pričom na jedno zariadenie možno ovládať maximálne 16 kanálov
 • Ak nemáte k dispozícii telefón, môžete systém plne ovládať pomocou tlačidiel na prijímači.
Maximalizujte bezdrôtovú spoľahlivosť svojho systému
 • Odnímateľné antény s 1/4 vlnou namontované na zadnej strane možno rozšíriť na dlhšie dipólové antény s 1/2 vlnou (dostupné samostatne), čím sa zvýši ich dosah a spoľahlivosť.
 • Antény nemusia fungovať optimálne, ak sú namontované vzadu v kovovom stojane na zariadenia. Použitie súpravy na prednú montáž antény AM 2 (k dispozícii samostatne) vám dáva možnosť namontovať dve antény na prednú časť racku, čím sa zachová priama viditeľnosť medzi prijímacou a vysielacou anténou pre ešte väčšiu spoľahlivosť pripojenia - táto možnosť je k dispozícii len pri montáži len jedného prijímača EW-D EM na 1 RU rackový priestor.
 • Pridanie pasívnych/smerových vzdialených antén ADP UHF (k dispozícii samostatne) do systému vám umožní umiestniť antény bližšie k vysielaču a orientovať ich na maximálne pokrytie, čím dosiahnete spoľahlivosť rádiového signálu profesionálnej kvality prakticky bez výpadkov.
 • V prípade väčších systémov s viacerými prijímačmi aktívny anténny rozdeľovač EW-D ASA (k dispozícii samostatne) rozdeľuje signály z dvoch antén (teraz pripojených k jeho zadnému panelu) a dodáva RF signály až do štyroch prijímačov v stojane. Jednotka tiež poskytuje jednosmerné napájanie štyrom prijímačom, čím sa znižuje neporiadok v racku.
Rozšírenie funkcií o rôzne mikrofóny a prístrojové káble
Spoločnosť Sennheiser ponúka rôzne možnosti náhlavných, nástrojových a lavalier mikrofónov, aby ste mohli prispôsobiť svoj systém EW-D podľa toho, ako sa vyvíjajú vaše potreby


Prezentujúci/duchovníci/lektori/učitelia:

 • Subminiatúrny všesmerový lavalierový mikrofón MKE 2 odolný voči potu ponúka čistý zvuk vo vysielacej kvalite a dá sa ľahko ukryť.
 • Nenápadný všesmerový lavalierový mikrofón ME 2 poskytuje šetrný snímací vzor, ktorý zachytáva zvuk rovnako dobre v každom smere
 • Kardioidný lavalierový mikrofón ME 4 Kardioidný lavalierový mikrofón ponúka užší snímací vzor odolný voči spätnej väzbe na hlasnejšie podujatia.
 • Kardioidný náhlavný mikrofón ME 3 poskytuje zvýšenú čistotu reči pri prednáškach a prezentáciách.

Gitaristi/klávesisti:

 • Nástrojový kábel CI 1 umožňuje pripojiť bodypack vysielač ku gitare, basgitare alebo klávesom.

ŠPECIFIKÁCIE


Systém
Bezdrôtová technológia Digitálne UHF
Počet frekvencií kanálov RF 2240
Dodávané vysielače 1 x Bodypack
Diverzita Inteligentné prepínanie diverzity
Frekvenčné pásmo RF 552 až 607 MHz
Šírka pásma RF 56 MHz
Veľkosť frekvenčného kroku 25 kHz
Skenovanie RF kanálov Automatické skenovanie
Maximálny prevádzkový rozsah 328.1' / 100 m (priama viditeľnosť)
Maximálny počet vysielačov na pásmo 90
Zabudovaný záznamník Nie
Bluetooth 5.1
Prevádzková vzdialenosť Bluetooth 120' / 36,6 m (synchronizácia vysielača, ovládanie aplikácie)
Vzorkovacia frekvencia/rozlíšenie 24-bitové
Latencia 1.9 ms
Dynamický rozsah 134 dB
Šifrovanie Žiadne

 

Prijímač
Typ prijímača Stolný / stojanový
Možnosti montáže Montáž do stojana, stolový prijímač
Veľkosť pre montáž do stojana 1 RU (1/2 racku)
Anténa 2 x 1/4 vlnová tyč, BNC (zadná montáž)
Počet zvukových kanálov 1
Zvukové vstupy/výstupy 1 x 3-kolíkový samec XLR Vyvážený výstup (uzamykateľný)
1 x 1/4" TRS samica Nesymetrický výstup
Rozsah zosilnenia -3 až +42 dB (kroky po 3 dB)
Výstupná úroveň zvuku Výstup XLR:
+18 dBu (vyvážený)
1/4" výstup:
+12 dB (nesymetrický)
Frekvenčná odozva 20 Hz až 20 kHz ±3 dB
Sieťový vstup/výstup Žiadne
Vstup/výstup hodín slova Žiadne
Výstupný výkon RF 10 mW (EIRP)
Požiadavky na napájanie Napájací adaptér AC/DC
Napájací adaptér AC/DC 11 až 13 V DC pri 300 mA (súčasťou dodávky)
Vstupné napájanie AC 100 až 240 V AC, 50/60 Hz
Displej a indikátory 1 x podsvietený displej OLED (úroveň AF, frekvencia, stlmenie, úroveň RF, stav batérie vysielača)
Kryt Kov
Prevádzková teplota 14 až 131 °F / -10 až 55 °C
Prevádzková vlhkosť 5 až 95%
Rozmery 7.4 x 1,7 x 8,3" / 189 x 44 x 212 mm
Hmotnosť 2.2 lb / 1 kg

 

Vysielač
Typ vysielača Bodypack
Výstupný výkon RF 10 mW (ERP)
Do 10 mW (EIRP)
Zvukový vstup/výstup 1 x 1/8 " / 3,5 mm vstup TRS samica (uzamykateľný)
Priložený káblový konektor Žiadny
Vypnutie zvuku Prepínač stlmenia
Úroveň zvukového vstupu 2 až 4,35 V RMS
Automatická regulácia úrovne Nie
Spôsob synchronizácie Bluetooth
Anténa 1 x flexibilný bič, pevný (Beltpack)
Požiadavky na napájanie Batéria
Typ batérie 2 x AA (súčasť dodávky)
1 x batéria Sennheiser (nie je súčasťou balenia, je vymeniteľná)
Približná životnosť batérie 8 hodín (alkalická)
12 hodín (batérie Sennheiser)
Displej a indikátory 1 x LED dióda (stlmenie)
1 x LED (synchronizácia)
Kryt Kovové
Rozmery 2.5 x 3,1 x 0,8" / 63 x 80 x 20 mm (bez antén)
Hmotnosť 4.2 oz / 120 g (bez batérií)

 

Mikrofón
Typ mikrofónu Lavalier
Farba Čierna
Zvukové pole Mono
Kapsula Elektretový kondenzátor
Polárny vzor Všesmerový
Frekvenčný rozsah 50 Hz až 18 kHz
Ekvivalentná úroveň šumu 32 dB
Maximálny SPL 130 dB SPL
Citlivosť 17 mV/Pa pri 1 kHz
Výstupné konektory 1 x 1/8 " / 3,5 mm TRS samec (uzamykateľný)
Dĺžka kábla 5.2' / 1.6 m
Prevádzkové napätie 7.5 V

 

Vysielač 2
Typ vysielača Ručný
Výstupný výkon RF 10 mW (ERP)
Až 10 mW (EIRP)
Zvukový vstup/výstup Žiadne
Vypnutie zvuku Prepínač stlmenia
Úroveň zvukového vstupu 2 až 4,35 V RMS
Automatická regulácia úrovne Nie
Spôsob synchronizácie Bluetooth
Anténa 1 x interná (ručná)
Požiadavky na napájanie Batéria
Typ batérie 2 x AA (súčasť dodávky)
1 x batéria Sennheiser (nie je súčasťou balenia)
Približná životnosť batérie 8 hodín (alkalická)
12 hodín (batérie Sennheiser)
Displej a indikátory 1 x LED dióda (stlmenie)
1 x LED (synchronizácia)
Kryt Kovové
Rozmery 2 x 10,6" / 50 x 268 mm
Hmotnosť 10.7 oz / 304 g

 

Mikrofón 2
Typ mikrofónu Ručná kapsula
Farba Čierna
Zvukové pole Mono
Kapsula Dynamická
Polárny vzor Kardioidný
Ekvivalentná hladina šumu 32 dB
Maximálna SPL 154 dB SPL
Citlivosť 21 mV/Pa
Parametre

Parametre

Výrobca: Sennheiser
Kategória: Bezdrôtové systémy

Ostatné parametre

frekvenční rozsahR4-9: 552 - 607 MHz