Panasonic AW-UE80KEJ

Kamera AW-UE80 má novo navrhnuté kompaktné telo s hmotnosťou iba 2,0 kg, vďaka čomu sa s ňou veľmi ľahko manipuluje a inštaluje sa v akomkoľvek prostredí, najmä pri umiestňovaní kamery na krovy alebo stropy.

Viac informácií

5 988 € s DPH 4 990 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: zajtra
Na odoslanie 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Kamera AW-UE80 má novo navrhnuté kompaktné telo s hmotnosťou iba 2,0 kg, vďaka čomu sa s ňou veľmi ľahko manipuluje a inštaluje sa v akomkoľvek prostredí, najmä pri umiestňovaní kamery na krovy alebo stropy.

Model AW-UE80 bol navrhnutý na podporu týchto trhov:

Pevné/skutočné programovanie
Prenájom a inscenovanie
Esports
Vysielanie a prostredie štúdií so zmiešanou realitou
Parlamenty a divadlá
Vysokoškolské vzdelávanie
Firemné inštalácie

Podporuje širokú škálu prenosových protokolov IP vrátane širokopásmových NDI*1, NDI|HX a SRT*2
Podporuje snímanie v rozlíšení 4K 50p/60p
Obsahuje širokouhlý objektív so 74,1° zorným poľom a 24-násobným optickým zoomom
Podporuje FreeD na vytváranie systémov AR/VR
Nový systém priameho pohonu pre lepšiu odozvu a tichosť

Riešenie s jedným káblom
Model AW-UE80 ponúka podporu PoE++ na napájanie kamery, ovládanie a prenos videa prostredníctvom jediného kábla.

Systém priameho pohonu
Kamera AW-UE80 je vybavená systémom priameho pohonu založeným na vlastnej technológii spoločnosti Panasonic pre tiché a plynulé vertikálne a horizontálne smerovanie so zníženou prevádzkovou hlučnosťou NC25 alebo nižšou. Priamy pohon tiež otvára viac možností pre prevádzku PTZ vrátane rýchlejšieho, presného pohybu a s vyššou presnosťou prednastaveného polohovania - vďaka tomu je to zatiaľ najrýchlejší, najtichší a najpresnejší PTZ od spoločnosti Panasonic.

Vylepšený snímač 4K
Model AW-UE80 je vybavený novým snímačom 4K MOS typu 1/2,5, ktorý vytvára ohromujúce video v rozlíšení UHD so skutočným rozlíšením 1 500 televíznych riadkov v UHD. UE80 podporuje rozhrania 3G SDI, HDMI a IP, vďaka čomu je ideálnou voľbou na použitie v rámci existujúcich pracovných postupov v rozlíšení HD alebo 4K vďaka funkcii simultánneho video výstupu.

Širokouhlý objektív
Model AW-UE80 predstavuje nový širokouhlý objektív so 74,1° zorným poľom a 24-násobným optickým priblížením, ktorý okrem zachovania vysokej kvality obrazu pri vysokom stupni priblíženia umožňuje snímanie širokého priestoru z obmedzeného inštalačného priestoru. To umožňuje snímanie vo veľkých vnútorných priestoroch. Inteligentný zoom rozširuje jeho možnosti na 28x v UHD a 36x vo Full-HD.

Optický zoom a stabilizácia obrazu
Do prístroja boli pridané optická stabilizácia obrazu (OIS) a elektronická stabilizácia obrazu (EIS), aby sa zabezpečil plynulý pohyb pri otáčaní a nakláňaní v rušnejších prostrediach alebo pri pohybe, alebo aby sa dal umiestniť napríklad na robotický systém.

Nový procesor
Model AW-UE80 obsahuje výkonný procesor Venus engine, vďaka ktorému PTZ neuveriteľne rýchlo reaguje a dokáže spracovať viac úloh videa na dosiahnutie vyššej kvality obrazu a nižšej latencie výstupu.

analógové výstupy 4K a HD
Model AW-UE80 podporuje až 4K 50p/60p video s rozlíšením 3840 x 2160, aby poskytoval profesionálne a vysokokvalitné snímanie pohyblivých obrazov, ako aj širokú škálu výstupných rozhraní, ako sú 3G-SDI, HDMI a IP - ktoré možno aktivovať súčasne pre pracovné postupy HD a 4K.

Nové výstupy NDI, SRT a IP
K dispozícii je aj široká škála prenosových protokolov IP, ktoré sú k dispozícii už v základnej výbave, vrátane NDI*1, NDI|HX verzia 2 a SRT*2. NDI s vysokou šírkou pásma dokáže prenášať video v plnom HD rozlíšení rýchlosťou až 100 Mb/s.

Model AW-UE80 ponúka aj vysokoúčinný NDI|HX verzie 2 s nízkou šírkou pásma, ktorý umožňuje prenos videa pri nízkych prenosových rýchlostiach. V oboch prípadoch je potrebný len jeden jediný kábel LAN.

Podporovaná je aj funkcia Secure Reliable Transport (SRT*2), ktorá udržiava stabilitu pri prenose vysokokvalitného videa aj v nestabilných sieťových prostrediach a umožňuje bezpečnú a spoľahlivú distribúciu videa cez verejný internet. SRT ponúka šifrovanie a ako stratené pakety sa automaticky zisťujú a opätovne odosielajú.

RTMP/RTMPS*4 umožňuje priame streamovanie do služieb živého vysielania, ako sú YouTube Live a Facebook Live, priamo z kamery.

Podpora FreeD pre aplikácie virtuálnej a rozšírenej reality

Podobne ako AW-UE150 a AW-UE100, aj AW-UE80 obsahuje podporu FreeD*5, ktorá umožňuje pripojenie k systémom AR/VR*6. FreeD*5 umožňuje výstup informácií o sledovaní kamery (otáčanie/nakláňanie/zoom/ostrenie/iris) spolu so synchronizačným signálom na jednoduché vytváranie systémov bez snímača.

Nové webové rozhranie a zjednodušené pracovné postupy

Pre profesionálnych operátorov pracujúcich v tmavších prostrediach bolo zavedené úplne nové webové rozhranie, ktoré umožňuje jednoduchú navigáciu v rozšírenom grafickom rozhraní pre operátorov.

Spoločnosť Panasonic ponúka celý ekosystém riešení, ktoré umožňujú bezproblémové zavedenie nových kamier PTZ do existujúcich kamerových systémov. Patrí sem použitie s jej diaľkovými ovládačmi kamier, softvér na centralizované ovládanie PTZ Control Center a softvér na automatické sledovanie prezentácií a prednášok, ktoré umožňuje rozpoznávanie tváre a detekcia ľudského tela.

*1: NDI: NDI s vysokou šírkou pásma
*2: SRT: Zabezpečený spoľahlivý prenos
*3: NDI|HX: NDI s vysokou účinnosťou a nízkou šírkou pásma|HX.
*4: RTMP: Protokol na prenos správ v reálnom čase, RTMPS: RTMPS: Real-Time Messaging Protocol Secure
*5: FreeD je protokol široko používaný v systémoch virtuálnych štúdií na prenos informácií o sledovaní kamery.
*6: AR: rozšírená realita, VR: virtuálna realita

Parametre

Parametre

Výrobca: Panasonic
Kategória: PTZ