Fujifilm X-H2 + XF16-80MM Black

Zobrazovacia technológia piatej generácie poskytuje vysokú
rozlíšenie a rýchlosť v ďalšom vývoji série X.

Viac informácií

Darček zadarmo v cene 42 €: SmallRig Nabíjateľná batéria do fotoaparátu NP-W235 USB-C 4266
ŠPECIÁLNA AKCIA: -2%
2 539 € 2 489 € s DPH 2 074.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Na ceste 1 ks
Popis produktu OBSAH BALENIA

Popis produktu

Zobrazovacia technológia piatej generácie poskytuje vysokú
rozlíšenie a rýchlosť v ďalšom vývoji série X.

Fotoaparát X-H2 je vybavený novým 40,2-megapixelovým snímačom a ponúka bezkonkurenčnú kvalitu obrazu pri fotografovaní a natáčaní videa,
a odomyká svet kreatívnych možností, ktoré ďaleko presahujú všetky predchádzajúce modely
Formátu APS-C, aký bol kedy predtým.

Úroveň S/Npri nízkom svetelnom výkone

Snímač X-Trans CMOS 5 HR s vysokým rozlíšením 40,2 Mpx je vybavený vylepšeným algoritmom spracovania obrazu, ktorý zvyšuje rozlíšenie bez zníženia odstupu signálu od šumu a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu.

Viac ako ľudské oko Makro

V kombinácii s vysokým pomerom maximálneho zväčšenia snímača APS-C zachytávajú 40,2MP makrosnímky detaily s pozoruhodnou ostrosťou vrátane tých, ktoré sú voľným okom nezistiteľné.

ISO125

Snímač X-Trans CMOS 5 HR má vylepšenú štruktúru pixelov, ktorá umožňuje efektívnejší príjem svetla. Citlivosť ISO 125 - predtým rozšírená citlivosť - je teraz k dispozícii ako štandardná citlivosť.

Rozšírené kreatívne možnosti 1/180000rýchlosť uzávierky

Fotoaparát X-H2 má maximálnu rýchlosť elektronickej uzávierky 1/180 000, čo predstavuje nárast približne o 2,5 stupňa v porovnaní s ostatnými fotoaparátmi radu X. Použite ho so širokou clonou v extrémne jasných prostrediach pre viac kreatívnych možností alebo ho nechajte zmraziť akciu v dokonalej milisekunde.

Svetové detaily160MP Pixel Shift MULTI SHOT

X-H2 je prvým fotoaparátom radu X, ktorý je vybavený funkciou Pixel Shift Multi Shot a pomocou softvéru Pixel Shift Combiner dokáže vytvoriť jednu 160MP snímku s ultravysokým rozlíšením jediným stlačením tlačidla spúšte.

Pomocou systému stabilizácie v tele, ktorý posúva snímač o polovicu pixelu medzi jednotlivými zábermi, vytvára X-H2 presne 20 záberov, aby sa zabezpečilo, že každý červený, zelený a modrý pixel má rovnaké informácie. Výsledkom je výsledný obraz takmer bez viditeľných falošných farieb.

Podpora obrazového formátu HEIF

Fotoaparát X-H2 podporuje obrazový formát HEIF, ktorý poskytuje 10-bitovú kvalitu obrazu v súboroch až o 30 % menších ako štandardný JPEG. Ďalšia kapitola v poskytovaní vysokokvalitných výsledkov priamo z fotoaparátu sa pre sériu X oficiálne začala.

Okrem vytvárania 40,2MP fotografií s vysokým rozlíšením dokáže X-H2 zaznamenávať aj výnimočné 8K/30P video v 10-bitovej farbe 4:2:2, ktoré možno interne nahrávať na pamäťovú kartu SD alebo Cfexpress typu B.

Podpora formátu Apple ProRes

X-H2 podporuje formáty Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Pri nahrávaní vo formáte ProRes* je k dispozícii aj ProRes 422 Proxy, čo uľahčuje úpravu videa 8K a zefektívňuje postprodukčné pracovné postupy.

*Formát Proxy nie je k dispozícii pri nahrávaní vo formáte 8K/30P a 8K/25P.

8K s prevzorkovaním
režim 4K HQ

Nový režim 4K HQ vytvára video v rozlíšení 4K s prevzorkovaním 8K, výsledkom čoho je vysokokvalitný obraz, ktorý naplno využíva 40,2MP snímač kamery.

Vylepšené video
Čas záznamu

Fotoaparát X-H2 využíva rovnakú konštrukciu rozptyľujúcu teplo ako X-H2S a dokáže nahrávať 8K/30P približne 160 minút*

*Pri nahrávaní videa pri teplote 25 ℃ od studeného štartu, s teplotou automatického vypnutia nastavenou na High, H.265 4:2:0, dátovým tokom 200 Mb/s a vertikálnym batériovým gripom VG-XH s použitím troch pripojených batérií. Dĺžka záznamu závisí od zostávajúceho nabitia batérie a od typu a kapacity použitej pamäťovej karty. Keď sa hlavná jednotka zahreje, nahrávanie sa môže automaticky zastaviť.

Nový asistent MF [Focus Meter」

Fotoaparát X-H2 je vybavený meračom zaostrenia, ktorý možno použiť ako pomocníka MF počas nahrávania videa, čo umožňuje presnejšie nastavenie zaostrenia. Môže sa používať aj v kombinácii s funkciou špičkového zaostrovania.

Podpora funkcie F-Log2

Okrem F-Log podporuje fotoaparát X-H2 aj F-Log2, ktorý zaznamenáva rozšírený dynamický rozsah 13+ stupňov.* Tento rozsah je širší ako súčasný F-Log, čo rozširuje postprodukčný potenciál.

*Pri nahrávaní F-Log2 na základe interného testovania spoločnosti Fujifilm.

Výstup RAW cez HDMI

V kombinácii s kompatibilným nahrávacím zariadením HDMI od spoločnosti Atomos alebo Blackmagic Design možno 12-bitový video výstup RAW z fotoaparátu X-H2 zaznamenať ako Apple ProRes RAW alebo Blackmagic RAW v rozlíšení a snímkovej frekvencii až do 8K a 29,97 snímok za sekundu.

Detekcia objektu
Automatické zaostrovanie

Procesor X-Processor 5 je vybavený automatickým zaostrovaním s detekciou objektu na základe hlbokého učenia, ktoré automaticky rozpoznáva a sleduje širokú škálu objektov vrátane zvierat, vtákov, áut, motocyklov, bicyklov, lietadiel a vlakov - ako aj ľudských tvárí a očí. Filmári sa môžu sústrediť na kompozíciu a kreativitu s istotou, že fotoaparát X-H2 bude presne sledovať zaostrenie.

Porovnanie výkonu automatického zaostrovania

  X-H2S X-H2 X-T4
Najvyššia rýchlosť automatického zaostrovania 0.02 s. 0.02 s 0.02sec
Aktualizovaný algoritmus AF ÁNO ÁNO -
Výkon sledovania
pre pohybujúci sa objekt
Veľmi dobrý Dobrý Dobrý
Automatické zaostrovanie na tvár/oči Veľmi dobré Veľmi dobré Dobrý
AF s detekciou objektu
(pohybujúci sa objekt)
Veľmi dobrá Dobrý -
Automatické zaostrovanie s detekciou objektu
(nepohybujúci sa objekt)
Veľmi dobré Veľmi dobré -
Objekt s vysokou frekvenciou Dobrý Veľmi dobrý Dobrý
 

Vyšší počet pixelov fotoaparátu X-H2 zvyšuje počet pixelov fázovej detekcie, čím sa zlepšuje presnosť zaostrovania AF-S na objekty vrátane krajiniek a portrétov. Fotoaparát tiež obsahuje vylepšený algoritmus predikcie AF, novo vyvinutý pre model X-H2S, ktorý umožňuje stabilné zaostrovanie aj pri použití AF-C. Fotoaparát X-H2S vyniká pri sledovaní pohybujúcich sa objektov pomocou výkonu stohovaného snímača, zatiaľ čo fotoaparát X-H2 vyniká pri presnom AF statických objektov.

Digitálny zoom

Fotoaparát X-H2 je vybavený funkciou digitálneho zoomu*, ktorá využíva 40,2-megapixelový snímač fotoaparátu na dosiahnutie až 2-násobného digitálneho zoomu s malou alebo žiadnou stratou rozlíšenia pri nahrávaní videa v rozlíšení 4K, a to aj s nasadeným základným objektívom. Pri použití s objektívom XF18-120 mmF4 LM PZ WR získate dvojnásobný dosah a plynulý prechod na funkciu digitálneho zoomu, keď objektív dosiahne maximálnu ohniskovú vzdialenosť.

*K dispozícii sú tri režimy: 4K HQ, 4K DCI HQ a FHD

Až sedemstupňová stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu

Systém päťosovej stabilizácie obrazu v tele fotoaparátu ponúka až sedem stupňov kompenzácie. Táto výkonná funkcia, ktorú umožňuje procesor X-Processor 5 a funkcia ovládania snímania, poskytuje slobodu pri práci z ruky v podmienkach, ktoré by si predtým vyžadovali podporu. Okrem toho funkcia stabilizácie obrazu v tele umožňuje presný posun obrazového snímača pre funkciu Pixel Shift Multi Shot fotoaparátu.

Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením

Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením má 0,8-násobné zväčšenie a využíva 5,76 milióna bodov na dosiahnutie neuveriteľných detailov. Obnovovacia frekvencia približne 120 snímok za sekundu uľahčuje pohľad do hľadáčika aj pri extrémnych uhloch tým, že potláča rozmazanie a skreslenie.

Odolné telo odolné voči poveternostným vplyvom

Fotoaparát X-H2 je vybavený 79 bodmi utesnenými proti poveternostným vplyvom, ktoré zabezpečujú vysokú úroveň odolnosti proti prachu a vlhkosti. Vydrží náročné podmienky každodenného profesionálneho používania a dokáže pracovať pri teplotách až do -10 °C. Displej LCD na hornom paneli, nastaviteľná citlivosť tlačidla AF-ON, 1,62 milióna bodov na monitore LCD s variabilným uhlom záberu a nezávislé tlačidlo na nahrávanie videozáznamov - to všetko zabezpečuje intuitívne a pohodlné ovládanie.

Vylepšená odolnosť uzávierky

Životnosť uzávierky sa zvýšila na 500 000 spustení*

*Na základe interného testovania spoločnosti Fujifilm.

Funkcia diaľkového nahrávania

Pomocou voliteľného vysielača súborov FT-XH možno pripojiť a ovládať až štyri fotoaparáty X-H2S*1/X-H2 súčasne prostredníctvom káblovej/bezdrôtovej siete LAN. To umožňuje nasledujúce operácie z prehliadača:

- Kontrolovať a upravovať nastavenia kamery pre každú kameru
- Spustiť/zastaviť nahrávanie videozáznamu pre všetky kamery
- Uložiť, načítať a kopírovať nastavenia kamery*2.

*Pre kameru X-H2S je potrebná najnovšia aktualizácia firmvéru

*Nastavenia fotoaparátu možno ukladať do počítača alebo tabletu a načítavať z nich.

Pokročilá prevádzka a ovládanie

Aktualizovaná rukoväť

Model X-H2 vylepšuje obľúbenú rukoväť modelu X-H1, aby poskytoval istejší pocit. To je užitočné najmä pri používaní dlhších objektívov alebo objektívov s vysokou svetelnosťou.

Spúšť uzávierky ovládaná dotykom pera

Reakcia tlačidla uzávierky bola vylepšená tak, aby pôsobila prirodzene a uvoľnila uzávierku presne v správnom okamihu.

Podpora kariet CFexpress™ typu B

Fotoaparát X-H2 je vybavený dvoma slotmi na karty - jedným na kartu CFexpress™ typu B a druhým na kartu SD UHS-II. Ak chcete čo najlepšie využiť neuveriteľný výkon videokamery X-H2, mali by sa používať karty CFexpress™ typu B.

Vylepšené funkcie videa

Ovládanie videa nebolo nikdy jednoduchšie vďaka samostatnému tlačidlu na nahrávanie videa a 1,62-megapixelovému LCD monitoru s variabilným uhlom, ktorý sa dá úplne otočiť aj s pripojenými káblami HDMI a mikrofónom. K dispozícii je aj port HDMI typu A v plnej veľkosti.

OBSAH BALENIA

Špecifikácie
Názov modelu FUJIFILM X-H2
Uchytenie objektívu Bajonet FUJIFILM X
Snímač obrazu 23.5 x 15,6 mm (APS-C) X-Trans CMOS 5 HR s primárnym farebným filtrom
Efektívny počet pixelov 40.2 milióny pixelov
Systém čistenia snímača Ultra Sonic Vibration
Motor na spracovanie obrazu X-Processor 5
Pamäťové médiá Karta SD (-2 GB) / karta SDHC (-32 GB) / karta SDXC (-2 TB) / UHS-I / UHS-II / trieda rýchlosti videa V90 / karta CFexpress typu B (-2 TB)

*Podrobnejšie informácie nájdete v časti Kompatibilita.
*Pozrite si zoznam potvrdených operácií s kartou CFexpress typu B
Formát súboru statických snímok DCF V súlade s pravidlami návrhu súborového systému fotoaparátu (DCF2.0)
  JPEG Exif Ver.2.32*1
  HEIF 4:2:2 10bit
  RAW 14bitový RAW (pôvodný formát RAF)
  TIFF 8bit / 16bit RGB (iba konverzia formátu raw vo fotoaparáte)
Počet zaznamenaných pixelov [L] 〈4:3〉 6864 x 5152 〈3:2〉 7728 x 5152 〈16:9〉 7728 x 4344 〈1:1〉 5152 〈5:4〉 6432x5152
  [M] 〈4:3〉 4864 x 3648 〈3:2〉 5472 x 3648 〈16:9〉 5472 x 3080 〈1:1〉 3648 x 3648 〈5:4〉 4560x3648
  [S] 〈4:3〉 3456 x 2592 〈3:2〉 3888 x 2592 〈16:9〉 3888 x 2184 〈1:1〉 2592 x 2592 〈5:4〉 3264x2592
Panoráma [L] 〈Vertikálne〉 9600 x 2160 〈Horizontálne〉 9600 x 1440
  [M] 〈Vertikálne〉 6400 x 2160 〈Horizontálne〉 6400 x 1440
Digitálny telekonvertor 2.0x / 1,4x / OFF
Citlivosť Statický obraz Štandardný výstup: AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 /ISO125-12800 (krok 1/3)
Rozšírený výstup: ISO64 / ISO80 / ISO100 / ISO25600 / ISO51200
  Film Štandardný výstup: AUTO / ISO125-12800 (1/3 kroku)
Rozšírený výstup: ISO25600
Ovládanie expozície TTL 256-zónové meranie / Multi / Spot / Average / Center Weighted
Režim expozície P (programová AE) / A (AE s prioritou clony) / S (AE s prioritou rýchlosti uzávierky) / M (manuálna expozícia)
Kompenzácia expozície Stále -5,0EV - +5,0EV v krokoch po 1/3EV
  Snímanie -2,0EV - +2,0EV v krokoch po 1/3EV
Stabilizátor obrazu Mechanizmus Mechanizmus posunu obrazového snímača s kompenzáciou v piatich osiach
  Efekt kompenzácie 7.0 stupňov
*na základe normy CIPA
*Len chvenie v smere a proti smeru otáčania
*S nasadeným objektívom XF35mmF1,4 R
  Digitálna stabilizácia obrazu Áno (len v režime videa)
  IS MODE BOOST Áno (len režim videa)
Typ uzávierky Uzávierka v ohniskovej rovine
Rýchlosť uzávierky Mechanická uzávierka Režim P: 4 s 1/8000 sek. Režim A: 30 sekúnd. až 1/8000 sek. Režim S/M: 15 min. až 1/8000 sek. Režim Bulb: do 60min.
  Elektronická uzávierka Režim P: 4sec. do 1/180000sec. Režim A: 30 sek. do 1/180000 sek. Režim S/M: 15 min. až 1/180000 sek. Žiarovka: 1sek. Pevná
*Rozsahy rýchlosti uzávierky pre režim sériového snímania sa môžu líšiť od tu uvedených.
  Elektronická predná clona Režim P: 4 s až 1/8000 s. Režim A: 30 s až 1/8000 s. Režim S/M: 15 min. až 1/8000 s. Režim Bulb: do 60 min.
  Mechanická + elektronická uzávierka Režim P: 4 sek. do 1/180000 sek. Režim A: 30 sek. do 1/180000 sek. Režim S/M: 15 min. až 1/180000 sek. Žiarovka: do 60min.
*Mechanická uzávierka pracuje do 1/8000sec.
*Rozsahy rýchlosti uzávierky pre režim sériového snímania sa môžu líšiť od tu uvedených.
  E-front + mechanická uzávierka Režim P: 4 s. do 1/8000 s. Režim A: 30 s až 1/8000 s. Režim S/M: 1 min. až 15 min. až 1/8000 s. Režim Bulb: do 60 min.
*Elektronická predná clona funguje do 1/2000sec.
  Elektronická predná + mechanická + elektronická clona Režim P: 4sec. do 1/180000sec. Režim A: 30 sek. do 1/180000 sek. Režim S/M: 1 min: 15 min. až 1/180000sec. Žiarovka: do 60min.
*Elektronická predná clona pracuje do 1/2000 s, mechanická uzávierka pracuje do 1/8000 s.
*Elektronická uzávierka nemusí byť vhodná pre rýchlo sa pohybujúce objekty alebo fotografovanie z ruky. Blesk nie je možné použiť.
*Rozsahy rýchlosti uzávierky pre režim sériového snímania sa môžu líšiť od tu uvedených.
  Videozáznam 8K: 1/8000 s až 1/24 s. 6,2K: 1/8000 s až 1/24 s. DCI4K/4K: 1/8000 s až 1/4 s. FHD: 1/8000 s až 1/4 s.
*Pri niektorých nastaveniach nie je možné zvoliť časy uzávierky dlhšie, ako je snímková frekvencia.
  Synchronizovaná rýchlosť uzávierky pre blesk Mechanická uzávierka: 1/250 s alebo pomalšie
Sériové snímanie CH Elektronická uzávierka Približne 20 snímok/s (1,29-násobné orezanie) (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratový komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 202 snímok, komprimovaný RAW + JPEG 129 snímok, bezstratový komprimovaný RAW + JPEG 95 snímok, nekomprimovaný RAW + JPEG 90 snímok)

CH Elektronická uzávierka Približne 13 snímok za sekundu (1,29-násobný orez) (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 1000+ snímok, komprimovaný RAW + JPEG 372 snímok, bezstratovo komprimovaný RAW + JPEG 361 snímok, nekomprimovaný RAW + JPEG 223 snímok)

CH Elektronická uzávierka Približne 10 snímok za sekundu (1,29x orezanie) (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 1000+ snímok, komprimovaný RAW + JPEG 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW + JPEG 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW + JPEG 1000+ snímok)

CH Elektronická uzávierka Približne 13 snímok/s (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratový komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 1000+ snímok, komprimovaný RAW + JPEG 131 snímok, bezstratový komprimovaný RAW + JPEG 131 snímok, nekomprimovaný RAW + JPEG 127 snímok)

CH Elektronická uzávierka Približne 8,9 snímok/s (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 1000+ snímok, komprimovaný RAW+JPEG 769 snímok, bezstratovo komprimovaný RAW+JPEG 751 snímok, nekomprimovaný RAW+JPEG 302 snímok)

CH Mechanická uzávierka Približne 15 snímok/s (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 400 snímok, komprimovaný RAW+JPEG 110 snímok, bezstratovo komprimovaný RAW+JPEG 108 snímok, nekomprimovaný RAW+JPEG 104 snímok)

CH Mechanická uzávierka Približne 10 snímok/s (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 1000+ snímok, komprimovaný RAW+JPEG 512 snímok, bezstratovo komprimovaný RAW+JPEG 492 snímok, nekomprimovaný RAW+JPEG 223 snímok)

CH Mechanická uzávierka Približne 7,0 snímok/s (JPEG 1000+ snímok, komprimovaný RAW 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW 1000+ snímok, komprimovaný RAW+JPEG 1000+ snímok, bezstratovo komprimovaný RAW+JPEG 1000+ snímok, nekomprimovaný RAW+JPEG 1000+ snímok)

Prednastavená elektronická uzávierka Približne 20 snímok za sekundu (1,29-násobné orezanie) (polovičná kompresia 20 snímok za sekundu, plná kompresia 1000+ snímok za sekundu)
Elektronická predsádka Približne 13 snímok za sekundu (1,29x orezanie) (polovičné stlačenie 13 snímok, plné stlačenie 1000+ snímok)
Elektronická predsádka Približne 10 snímok za sekundu (1,29x orezanie) (pri polovičnom stlačení 10 snímok, pri plnom stlačení 1000+ snímok)
Elektronická uzávierka pred snímaním Približne 13 snímok/s (pri polovičnom stlačení 13 snímok, pri plnom stlačení 1000+ snímok)

*Počet zaznamenateľných snímok sa vypočíta na základe karty CFexpress typu B pri studenom štarte
*Počet zaznamenateľných snímok závisí od záznamového média
*Rýchlosť sériového snímania závisí od prostredia snímania a počtu snímok
Režim pohonu Bracketing AE 2 snímky / 3 snímky / 5 snímok / 7 snímok / 9 snímok
*prírastky po 1/3EV, až do prírastkov ±3EV
  Bracketing so simuláciou filmu Výber z 3 typov simulácie filmu
  Bracketing dynamického rozsahu 100% / 200% / 400%
  Bracketing citlivosti ISO ±1/3EV / ±2/3EV / ±1EV
  Bracketing vyváženia bielej ±1 / ±2 / ±3
  Bracketing zaostrenia AUTO / MANUÁLNE
  Viacnásobná expozícia Áno (max. 9 záberov) / aditívna / priemerná / svetlá / tmavá
  Režim HDR AUTOMATICKÝ / 200 % / 400 % / 800 % / 800 % +
  Pokročilý filter Hračkársky fotoaparát / Miniatúra / Pop color / High key / Low key / Dynamický tón / Mäkké zaostrenie / Čiastočná farba (červená / oranžová / žltá / zelená / modrá / fialová)
  Viacnásobný záber s posunom pixelov Áno
Zaostrenie Režim Jednoduché automatické zaostrovanie / Kontinuálne automatické zaostrovanie / MF
  Typ Inteligentné hybridné AF (TTL kontrastné AF / TTL AF s detekciou fázy)
  Výkon pri slabom osvetlení Kontrast: -4,0EV XF50mmF1.0 pripojený
Fázová detekcia: -7,0EV XF50mmF1.0 pripojený
  Výber snímky AF Jednobodové AF: 13x9 / 25x17 (možnosť zmeny veľkosti rámu AF)
Zónové AF: 3x3 / 5x5 / 7x7 zo 117 oblastí na mriežke 13×9
Širokouhlé/sledovacie AF: Áno (AF-S: širokouhlé / AF-C: sledovacie)
Všetky: Áno
  Detekcia tváre/očí Áno
  Detekcia objektu Áno (zviera/vták/automobil/motocykel a bicykel/letadlo/vlak)
Blesk EF-X8 Zaostrovacie číslo: približne 11 (ISO200・m) / približne 8 (ISO100・m)
Synchronizácia. Režim: 1. clona / 2. clona
Režim blesku: TTL (TTL AUTO / STANDARD / SLOW SYNCHRONIZATION ) / MANUAL / COMMANDER / OFF
  Blesk s päticou Synchronizácia. Režim: 1. clona / 2. clona / AUTO FP (HSS)
Režim blesku: TTL (TTL AUTO / STANDARD / SLOW SYNC. ) / MANUAL / MULTI *Pri nastavení EF-X500 / OFF
  Synchronizovaný terminál Synchronizácia. Režim: 1. clona / 2. clona
Režim blesku: MANUÁLNY
Hot shoe Áno (kompatibilné s vyhradeným bleskom TTL)
Hľadáčik EVF: 0,5" farebný hľadáčik OLED, približne 5,76 milióna bodov
Pokrytie zobrazovacej plochy v porovnaní s plochou snímania: Približne 100 %
Približne 24 mm (od zadného konca okulára fotoaparátu)
Nastavenie dioptrií: -5~+3m-1
Zväčšenie: 0,80x s 50 mm objektívom (ekvivalent 35 mm) na nekonečno a dioptriou nastavenou na -1,0m-1
Diagonálny zorný uhol: približne 40° (horizontálny zorný uhol: približne 32° )
Zabudovaný snímač očí
Monitor LCD 3.0-palcový farebný dotykový monitor LCD
Pomer strán: 3:2
Počet bodov: približne 1,62 milióna bodov
Režim dotykovej obrazovky Režim snímania Snímanie, automatické zaostrovanie, oblasť zaostrenia, vypnuté, nastavenie dvojitého dotyku (ZAP/VYP), nastavenie dotykových funkcií (ZAP/VYP), dotykové priblíženie (ZAP/VYP), nastavenie oblasti dotykového displeja EVF
  Režim prehrávania Potiahnutie prstom, priblíženie/oddialenie, dvojité ťuknutie, ťahanie
LCD submonitor 1.28" monochromatický LCD monitor
Pomer strán: 1:1
Počet pixelov: 128x128 pixelov
Nahrávanie videa Formát súboru MOV:
Apple ProRes 422 HQ, lineárny PCM (24bit/48KHz stereo vzorkovanie zvuku)
Apple ProRes 422, lineárny PCM (24bit/48KHz vzorkovanie stereo zvuku)
Apple ProRes 422 LT, lineárny PCM (24bit/48KHz stereo vzorkovanie zvuku)
HEVC/H.265, lineárny PCM (24bit/48KHz stereo vzorkovanie zvuku)
MPEG-4 AVC/H.264, lineárny PCM (24bit/48KHz stereo vzorkovanie zvuku)
MP4:
MPEG-4 AVC/H.264, AAC
  Kompresia filmov Všetky interné/dlhé GOP
  Veľkosť súboru
Snímková frekvencia
Dátový tok
[8K(16:9)] 7680 x 4320 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[6,2K(16:9)] 6240 x 3510 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[DCI4K HQ(17:9)] 4096 x 2160 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[4K HQ(16:9)] 3840 x 2160 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[DCI4K(17:9)] 4096 x 2160 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[4K(16:9)] 3840 x 2160 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(17:9)] 2048 x 1080 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(16:9)] 1920 x 1080 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(17:9) Vysokorýchlostný záznam] 2048 x 1080 240p/200p/120p/100p 720Mbps(záznam)/360Mbps(záznam)/200Mbps(záznam)
[Full HD(16:9) Vysokorýchlostný záznam] 1920 x 1080 240p/200p/120p/100p 720Mbps(záznam)/360Mbps(záznam)/200Mbps(záznam)

*Na nahrávanie filmov použite pamäťovú kartu CFexpress typu B alebo SD s rýchlostnou triedou UHS 3 alebo vyššou.
*Na nahrávanie filmov rýchlosťou 360 Mb/s použite pamäťovú kartu CFexpress typu B alebo SD s rýchlostnou triedou videa 60 alebo vyššou.
*Na nahrávanie filmov rýchlosťou 720 Mb/s použite pamäťovú kartu CFexpress typu B alebo SD s rýchlostnou triedou videa 90 alebo vyššou.
*Vybraná prenosová rýchlosť sa zmení v závislosti od nastavenia.
*Apple ProRes možno nahrávať len na kartu CFexpress typu B
*Bitovú rýchlosť pre kodek Apple ProRes nemožno vybrať.
*Čas záznamu sa môže skrátiť v závislosti od teploty a/alebo podmienok snímania
Režim simulácie filmu 19 režimov (PROVIA/Standard, Velvia/Vivid, ASTIA/Soft, Classic Chrome, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Classic Neg., Nostalgic Neg., ETERNA/Cinema, ETERNA BLEACH BYPASS, ACROS, ACROS + Ye Filter, ACROS + R Filter, ACROS + G Filter, Black & White, Black & White + Ye Filter, Black & White + R Filter, Black & White + G Filter, Sepia)
Monochromatický Áno
Efekt zrnitosti Drsnosť SILNÁ, SLABÁ, VYPNUTÁ
  Veľkosť VEĽKÁ, MALÁ
Farba Chróm Efekt SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
Farba chróm Modrá SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
Efekt hladkej kože SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
Nastavenie dynamického rozsahu Stále AUTO / 100% / 200% / 400%
Obmedzenie ISO: DR100%: bez obmedzenia、DR200%: ISO250 alebo viac、DR400%: ISO500 alebo viac
  Film 100% / 200% / 400%
Obmedzenie ISO: DR100%: Bez obmedzenia、DR200%: ISO250 alebo viac、DR400%: ISO500 alebo viac
Vyváženie bielej farby Automaticky Priorita bielej / Automatická / Priorita okolia
  Vlastné Vlastné1 - 3
  Výber teploty farieb 2500K-10000K
  Prednastavené Denné svetlo / odtieň / žiarivka-1 / žiarivka-2 / žiarivka-3 / žiarovka / pod vodou
Nastavenie jasu ±5 krokov
Samospúšť 10 sekúnd / 2 sekundy
Intervalové snímanie s časovačom Áno (nastavenia : interval, frekvencia snímania, čas spustenia, vyhladenie intervalovej expozície)
Bezdrôtový vysielač Štandardný IEEE802.11a/b/g/n/ac (štandardný bezdrôtový protokol)
  Šifrovanie WPA/WPA2 zmiešaný režim, WPA3
  Režim prístupu Infraštruktúra
Bluetooth® Standardd Bluetooth Ver. 4.2 (Bluetooth low energy)
  Prevádzková frekvencia (stredná frekvencia) 2402 - 2480 MHz
Terminál Digitálne rozhranie USB typu C (USB3.2 Gen2x1)
  Výstup HDMI Konektor HDMI (typ A)
  Ďalšie ø3,5 mm, stereo mini konektor (mikrofón)
ø3,5 mm, stereo mini konektor (slúchadlá)
ø2,5 mm, konektor diaľkového ovládania
Hot shoe
Synchronizované pozemné vysielanie
Napájanie Li-ion batéria NP-W235 (súčasťou dodávky)
  Výdrž batérie pre statické snímky*2 Režim úspory energie: Približne 680 snímok
Normálny režim: Približne 540 snímok
*Pri nastavení XF35mmF1.4 R
  Skutočná výdrž batérie pri snímaní videa*2 8K: Približne 70 minút (29,97p)
4K: Približne 75 min (59,94p)
Full HD: Približne 85 min (59,94p), Približne 90 min (120p)
*Detekcia tváre je nastavená na OFF
  Nepretržitá výdrž batérie počas nahrávania videa*2 8K: Približne 100 min. (29,97p)
4K: Približne 120 min (59,94p)
Full HD: (59,94p): Približne 140 min
*Detekcia tváre je nastavená na OFF
Rozmery Šírka: 136,3 mm
Výška: 92,9 mm
Hĺbka: 84,6 mm
(Minimálna hĺbka: 42,8 mm)
Hmotnosť vrátane batérie a pamäťovej karty: Približne 660 g
bez batérie a pamäťovej karty: Približne 579 g
Prevádzkové prostredie Prevádzková teplota -10℃ - +40℃
  Prevádzková vlhkosť 10 - 80 % (bez kondenzácie)
Čas spustenia Približne 0,49 s
Dodávané príslušenstvo Li-ion batéria NP-W235
Napájací adaptér AC-5VJ
Adaptér do elektrickej zásuvky
USB kábel
Ramenný popruh
Kryt tela
Kryt horúcej zásuvky
Kryt konektora vysielača/vertikálneho úchytu batérie
Kryt slotu na pamäťovú kartu
Kryt synchronizačného terminálu
Kryt konektora chladiaceho ventilátora
Kryt na ochranu kábla
 
*1 Exif 2.32 je formát súborov digitálneho fotoaparátu, ktorý obsahuje rôzne informácie o snímaní na optimálnu tlač

*2 Približný počet snímok alebo čas nahrávania videozáznamu, ktoré možno nasnímať na plné nabitie na základe normy CIPA.

Špecifikácie filmu
Médium Rec (pamäťová karta CFexpress typu B/pamäťová karta SD)
Rozlíšenie/rozsah Veľkosť Snímková frekvencia Formát súboru/komprimácie Prenosová rýchlosť*2 Bitová hĺbka Výstup HDMI
Rozlíšenie (snímková frekvencia)/vzorkovanie/bitová hĺbka
  Orezanie priblíženia
  DIS ON DIS OFF
8K 16:9 7680 x 4320 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 3520Mbps(29,97p)*3 10bit FHD 4:2:2 10bit*4   Bez
možné
1.0x
ProRes 422 MOV*1 2352 Mb/s (29,97p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 1632 Mb/s (29,97p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
FHD 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 All-Intra 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 All-Intra 4:2:0 MOV)*4
  Nie
možné
1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720 Mb/s
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
FHD 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 Long GOP 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 Long GOP 4:2:0 MOV)*4
  Nie
možné
1.0x
6.2K 16:9 6240 x 3510 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 2324Mbps(29,97p)*3 10bit FHD 4:2:2 10bit*4   Bez
možné
1.0x
ProRes 422 MOV*1 1553 Mb/s (29,97p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 1077 Mb/s (29,97p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
FHD 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 All-Intra 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 All-Intra 4:2:0 MOV)*4
  Nie
možné
1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720 Mb/s
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
FHD 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 Long GOP 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (pri výbere H.265 Long GOP 4:2:0 MOV)*4
  Nie
možné
1.0x
DCI4K HQ 17:9
4K HQ 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 939 Mb/s (DCI 4K 29,97p)*3 10bit DCI4K/4K 4:2:2 10bit   Bez
možné
1.0x
ProRes 422 MOV*1 627 Mb/s (DCI 4K 29,97p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 435 Mb/s (DCI4K 29,97p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
  Bez
možné
1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720 Mb/s
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  Bez
možné
1.0x
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps 8bit DCI4K/4K 4:2:2 8bit   Nie
možné
1.0x
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  Bez
možné
1.0x
DCI4K 17:9
4K 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 1877 Mb/s (DCI4K 59,94p)*3 10bit DCI4K/4K 4:2:2 10bit   Bez
možné
59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
ProRes 422 MOV*1 1254 Mb/s (DCI4K 59,94p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 870 Mb/s (DCI4K 59,94p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720 Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps 8bit DCI4K/4K 4:2:2 8bit   1.1x 1.0x
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360 Mb/s
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 1.0x
FHD 17:9
FHD 16:9
2048 x 1080
1920 x 1080
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 440 Mb/s (FHD16:9 59,94p)*3 10bit FHD 4:2:2 10bit*5   Bez
možné
59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
ProRes 422 MOV*1 294 Mb/s (FHD16:9 59,94p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 204 Mb/s (FHD16:9 59,94p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720 Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps 8bit FHD 4:2:2 8bit*5   1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
Vysoká rýchlosť
FHD 17:9
FHD 16:9
2048 x 1080
1920 x 1080
240 snímok za sekundu (4×/8×/10×)
200 snímok za sekundu (4×/8×)
120p (2×/4×/5×)
100p (2x/4x)
ProRes 422 HQ MOV*1 1760 Mb/s
(záznam FHD16:9 240p)*3
10bit FHD(59,94p) 4:2:2 10bit*6   Bez
možné
1.23x
ProRes 422 MOV*1 1176Mbit/s
(pri nahrávaní FHD16:9 240p)*3
 
ProRes 422 LT MOV*1 816Mbps
(pri FHD16:9 240p)*3
 
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps (počas nahrávania)
360Mbps (počas nahrávania)
 
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps (počas nahrávania)
360Mbps (počas nahrávania)
200Mbps (počas nahrávania)
 
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps (počas nahrávania) 8bit FHD(59,94p) 4:2:2 8bit*6  
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps (počas nahrávania)
200Mbps (počas nahrávania)
 
 

Výstup HDMI

Rozlíšenie/spektrum Veľkosť Snímková frekvencia Výstup HDMI
Rozlíšenie/vzorkovanie/bitová hĺbka
  Zväčšenie orezu
  DIS ON DIS OFF
8K 16:9 7680 x 4320 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
8K 4:2:2 10bit   Bez
možné
1.0x
6.2K 16:9 6240 x 3510 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
FHD 4:2:2 10bit*4   Bez
možné
1.0x
DCI4K HQ 17:9
4K HQ 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
DCI4K/4K 4:2:2 10bit   Bez
možné
1.0x
DCI4K 17:9
4K 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
DCI4K/4K 4:2:2 10bit   1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
FHD 17:9
FHD 16:9
2048 x 1080
1920 x 1080
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
FHD 4:2:2 10bit *5   1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
Parametre

Parametre

Výrobca: Fujifilm
Kategória: Kompaktné kamery
PRÍSLUŠENSTVO (2)

PRÍSLUŠENSTVO (2)

SmallRig Hot Shoe Cover for FUJIFILM Cameras (Black) 4698

 • Novinka
Kryt Hot Shoe SmallRig pre fotoaparáty FUJIFILM (čierny) 4698 je navrhnutý tak, aby
9.4 €
Na odoslanie > 5 ks

SmallRig Hot Shoe Cover for FUJIFILM Cameras (Sliver) 4697

 • Novinka
Kryt Hot Shoe SmallRig pre fotoaparáty FUJIFILM (Sliver) 4697 je navrhnutý tak, aby
9.4 €
Na odoslanie > 5 ks
 • Pozrieť všetko
 • Fujifilm X-H2 + XF16-80MM Black

  • -2 %
  • Novinka
  • Doprava zdarma
  • Darček zadarmo
  Darček v cene 42 €
  Zobrazovacia technológia piatej generácie poskytuje vysokúrozlíšenie a rýchlosť v
  2 489 €
  2 539 €
  Na ceste 1 ks