Blackmagic Design URSA Mini Pro 12K OLPF

URSA Mini Pro 12K OLPF je variant profesionálnej digitálnej filmovej kamery URSA Mini Pro 12K s optickým dolnopriepustným filtrom pred snímačom kamery Super 35 s rozlíšením 12K. Filter OLPF sa používa na zníženie optických artefaktov (moiré, aliasing) pri zachovaní farieb a dôležitých detailov obrazu. V niektorých prípadoch, napríklad pri snímaní v moderných…

Viac informácií

7 026 € s DPH 5 855 € bez DPH
-+
Dostupnosť
14-30 dní
Kód tovaru:
CINEURSAMUPRO12KOLPF
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu

Popis produktu

URSA Mini Pro 12K OLPF je variant profesionálnej digitálnej filmovej kamery URSA Mini Pro 12K s optickým dolnopriepustným filtrom pred snímačom kamery Super 35 s rozlíšením 12K. Filter OLPF sa používa na zníženie optických artefaktov (moiré, aliasing) pri zachovaní farieb a dôležitých detailov obrazu. V niektorých prípadoch, napríklad pri snímaní v moderných virtuálnych produkčných štúdiách s použitím LED stien, môže extrémne vysoké rozlíšenie fotoaparátu a vysoká ostrosť objektívov spôsobiť rušivé artefakty. Na minimalizáciu tohto efektu využíva tento variant kamery Ultra Mini Pro 12K optický dolnopriepustný filter dokonale prispôsobený parametrom snímača. Zostava filtra OLPF tiež predstavuje inovatívny infračervený filter... V predaji od 4/2023.

Blackmagic URSA Mini Pro 12K je prvým záberom novej digitálnej filmovej revolúcie s úplne novým 12K snímačom Super 35 s dynamickým rozsahom 14 clôn integrovaným do obľúbeného tela URSA Mini! Kombináciou 80MP obrazového snímača, nových algoritmov spracovania obrazu a flexibilného formátu Blackmagic RAW sa záznam 12K záberov stáva realitou. Pri prevzorkovaní na rozlíšenia 8K a 4K môžu používatelia získať fantastické zábery s nekompromisnou úrovňou detailov a vernými odtieňmi pleti, porovnateľnými s výstupmi profesionálnych kamier. Fotoaparát umožňuje snímanie rýchlosťou až 60 snímok za sekundu v rozlíšení 12K, 110 snímok za sekundu v rozlíšení 8K a až 220 snímok za sekundu v rozlíšení 4K (výrez veľkosti Super 16). Kamera URSA Mini Pro 12K je vybavená držiakom PL, integrovanými ND filtrami, slotmi na záznamové médiá CFast a SD/UHS-II a výkonným rozhraním USB-C.

Rozlíšenie URSA Mini Pro 12K ďaleko presahuje možnosti bežného filmu. Používateľom ponúka porovnateľnú úroveň detailov, široký dynamický rozsah a bohaté farby. Je ideálna pre hrané filmy, televízne seriály alebo veľkoformátové (IMAX) produkcie. Vďaka svojmu nekompromisnému rozlíšeniu je viac než vhodný aj na snímanie efektových záberov na kľúčovanom pozadí. Prevzorkovanie na rozlíšenie 8K alebo 4K zaručuje skvelú textúru a farby, ako aj veľmi plynulé prechody vďaka absencii aliasingových artefaktov.

Blackmagic URSA Mini Pro 12K je vybavený novým revolučným obrazovým snímačom s natívnym rozlíšením 12 288 x 6 480, čo predstavuje neuveriteľných 80 megapixelov na snímku. Snímač má veľkosť Super 35, 14 clonových čísel dynamického rozsahu a natívnu citlivosť ISO 800. Zachytáva rovnaké množstvo červených, zelených a modrých pixelov súčasne a je optimalizovaný na prácu s viacerými rozlíšeniami: môžete snímať v rozlíšení 12K pri 60 snímkach za sekundu alebo nahrávať do materiálu RAW v rozlíšení 8K alebo 4K rýchlosťou až 110 snímok za sekundu bez orezania alebo zmeny uhla záberu. A vďaka vymeniteľnému bajonetu môžete používať celý rad moderných filmových a historických objektívov a naplno využiť ich optiku!

Spolu s kamerou sa súčasne vyvíjal aj formát Blackmagic RAW na bezproblémovú prácu s rozlíšením 12K. Vďaka výrazným optimalizáciám umožňuje kodek Blackmagic RAW editovať zábery aj na prenosných počítačoch, čo iné formáty neumožňujú. A vďaka obrovskému rozlíšeniu materiálu 12K môžu používatelia po orezaní na rozlíšenie 4K alebo 8K ľahko meniť kompozíciu záberov. S formátom Blackmagic RAW možno pracovať v akomkoľvek rozlíšení bez renderovania, pričom sa zachováva presnosť farieb obrazového snímača.

Iba formát Blackmagic RAW umožňuje zaznamenávať 80MP, 12-bitové snímky pri frekvencii až 60 snímok za sekundu! Nastavenia konštantnej kvality Q0 a Q5 spolu s novými režimami Q1 a Q3 zaručujú konštantnú kvalitu s adaptívnymi úrovňami kompresie. Režim konštantného dátového toku (5:1, 8:1, 12:1 a teraz aj 18:1) bol navrhnutý pre maximálnu kvalitu obrazu pri predvídateľnej, konštantnej veľkosti súboru. Dáta vo formáte RAW možno súčasne zaznamenávať na dve karty naraz, čo umožňuje snímať materiál s vysokou snímkovou frekvenciou 12K alebo 8K na médiá typu CFast aj UHS-II. Formát Blackmagic RAW zachováva metadáta fotoaparátu vrátane informácií o použitom objektíve, vyvážení bielej, korekciách LUT atď. pre čo najkonzistentnejší výstup od snímania až po finálnu postprodukciu.

materiál 12K zaručuje najvyššiu úroveň detailov a farieb pre postprodukciu. Následným prevzorkovaním možno získať vysoko detailný obraz 8K bez aliasingu. Okrem toho formát Blackmagic RAW podporuje prácu priamo v rozlíšení 12K vďaka vysoko efektívnej optimalizácii, podpore viacerých jadier CPU a akcelerácii GPU (Apple Metal, CUDA a OpenCL)! To umožňuje používateľom pracovať priamo so zábermi bez generovania proxy súborov.

Piata generácia algoritmov spracovania obrazu od spoločnosti Blackmagic Design zahŕňa novú krivku prenosu filmu, ktorá lepšie využíva farebné údaje z nového snímača. Výsledkom je ešte kvalitnejšie podanie farieb, pleťové tóny alebo vysoko sýte farby (neónové nápisy, brzdové svetlá áut atď.) nie sú vylúčené! Blackmagic RAW zachováva široký dynamický rozsah a farebnú odozvu snímača vďaka metadátam, ktoré možno použiť na ďalšie spracovanie záznamu.

Rozsah formátov záznamu a snímkových frekvencií je rovnako bohatý, od 60 snímok za sekundu v rozlíšení 12K (12 288 x 6 480, 17:9) cez 110 snímok za sekundu v rozlíšení 8 192 x 4 320, 140 snímok za sekundu v rozlíšení 8 192 x 3 408 alebo v režime výrezu Super 16 až po 220 snímok za sekundu v rozlíšení 4 096 x 2 160! Hoci režim záznamu 12K ukladá takmer 10-krát viac informácií ako Ultra HD, kamera ponúka tri možnosti ich záznamu: na dvojicu kariet CFast a UHS-II SD alebo na externý disk pripojený k integrovanej zbernici SuperSpeed USB-C, ktorá umožňuje použitie rýchlych diskov SATA a NVMe. V režime "Záznam RAW na 2 karty" fotoaparát zaznamenáva súčasne na dve médiá, čím dosahuje prenosové rýchlosti až 900 MB/s pre 2 karty CFast alebo 500 MB/s pre 2 médiá UHS-II SD. Rozširujúci port USB-C ako tretia možnosť záznamu podporuje prenosové rýchlosti do 900 MB/s.

Väčšina projektov si vyžaduje použitie širokej škály objektívov, preto URSA Mini Pro ponúka vymeniteľné bajonetové držiaky pre rôzne štandardy. Dodávaný PL možno rýchlo a jednoducho vymeniť za bajonet Canon EF alebo Nikon F a k dispozícii je aj bajonet B4 pre URSA Mini Pro 4,6K G2.

Kamery Blackmagic URSA Mini Pro sú vybavené moderným rozhraním USB-C; v prípade modelu 4,6K G2 ide o variant USB-C 3.1 Gen 1 s prenosovou rýchlosťou až 5 Gb/s a v prípade variantu 12K ide o USB-C 3.1 Gen 2 podporujúci prenosovú rýchlosť až 10 Gb/s! Zbernicu možno použiť na pripojenie externých diskov - napríklad novej verzie voliteľného príslušenstva Blackmagic URSA Mini Recorder - na nahrávanie na rýchle, vysokokapacitné SSD médiá. Disky SSD NVMe umožňujú naplno využiť možnosti kamery a nahrávať súbory Blackmagic RAW v rozlíšení 12K s nastavením Q0 alebo nahrávať videá s veľmi vysokou snímkovou frekvenciou. Po skončení snímania stačí odpojiť disk, preniesť ho do strižne a okamžite začať upravovať bez kopírovania.

Nový model voliteľného externého rekordéra Blackmagic URSA Mini Recorder umožňuje nahrávať 12-bitové 12K súbory Blackmagic RAW na výkonné 2,5" disky SSD vrátane najnovšej generácie médií U.2 NVMe. Tieto disky sú mimoriadne rýchle a ľahko dosahujú prenosové rýchlosti až 900 MB/s na nahrávanie 4K, 8K a 12K materiálu Blackmagic RAW v najvyššej kvalite Q0. Rekordér sa montuje na zadný panel medzi kameru Blackmagic URSA Mini Pro 12K a batériu a pripája sa prostredníctvom rýchleho rozhrania USB-C.

Vlastnosti zariadenia Blackmagic URSA Mini Pro 12K OLPF

 • snímač Super 35 12K s rozlíšením 12 288 x 6 480
 • Optický nízkopriepustný filter (OLPF) na zníženie optických artefaktov (moiré, aliasing) pri snímaní LED stien atď.
 • Určený na snímanie celovečerných filmov, trikových záberov alebo reklám
 • 14 clonových čísel dynamického rozsahu, natívna citlivosť ISO 800
 • Formát Blackmagic RAW umožňujúci priamu úpravu materiálu 12K
 • Optimalizácia Blackmagic RAW pre technológie Metal, CUDA a OpenCL
 • Veda o farbách 5. generácie s novou krivkou filmového prenosu
 • Záznam až do 60 snímok za sekundu v rozlíšení 12K, 110 snímok za sekundu v rozlíšení 8K a 220 snímok za sekundu v rozlíšení 4K
 • Záznam na dve karty CFast s rýchlosťou až 900 MB/s
 • Obsahuje PL bajonet, bajonety EF a F ako voliteľné príslušenstvo
 • Rozhranie SuperSpeed USB-C na pripojenie externých diskov
 • Plná verzia profesionálnej postprodukčnej aplikácie DaVinci Resolve Studio v balení
 • Kompatibilný s novým voliteľným rekordérom Blackmagic URSA Mini.
Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kamerySuper35
Rozlíšenie12K
BajonetPL
Výstup12G SDI

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryfilmová
Formát záznamuBMD RAW
FPS8K 140fps
FPS12K 60fps
FPS8K DCI 110fps
FPS4K DCI 110fps
FPS6K Super 16 120fps
FPS4K Super 16 220fps
Typ médiaCFast
Typ médiaSD karta
Typ batérieV-mount
Farebná hĺbka12 bit
Ďalšie funkcieRAW
Ďalšie funkcieHDR
Ovládací protokolLANC