Blackmagic Design Ultimatte 12 4K

Nový variant hardvérového kľúčovacieho systému Ultimatte 12 4K prináša množstvo vylepšení vrátane: 2,2" LCD displeja na náhľad videa a jednoduchú navigáciu v ponuke; nových tlačidiel a otočného ovládača na nastavenie prístroja; možnosti odstránenia inštalačných držiakov pre 19" skrine; menších rozmerov (maximálna hĺbka je teraz 222 mm) a nižšej spotreby energie…

Viac informácií

2 980.44 € s DPH 2 483.7 € bez DPH
-+
Dostupnosť
14-30 dní
Kód tovaru:
ULTMKEY12/C/4K
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu

Popis produktu

Nový variant hardvérového kľúčovacieho systému Ultimatte 12 4K prináša množstvo vylepšení vrátane: 2,2" LCD displeja na náhľad videa a jednoduchú navigáciu v ponuke; nových tlačidiel a otočného ovládača na nastavenie prístroja; možnosti odstránenia inštalačných držiakov pre 19" skrine; menších rozmerov (maximálna hĺbka je teraz 222 mm) a nižšej spotreby energie 45 W (oproti 72 W v prípade predchádzajúcej generácie)... V predaji od 8/2022.


Ultimatte je lídrom v oblasti odstraňovania zeleného alebo modrého kľúčovania pozadia v televíznom spravodajstve - hardvér Ultimatte zaručuje bezproblémovú integráciu moderátorov a reportérov do virtuálnych štúdií v reálnom čase! Ultimatte je nielen najlepší kľúčovací produkt na svete, ale aj veľmi výkonný kompozičný procesor na spracovanie televíznej grafiky v reálnom čase. Ultimatte obsahuje úplne nové algoritmy a vysokú presnosť farieb, skvelé spracovanie okrajov masky, vylepšenú separáciu farieb a zdokonalené funkcie na potlačenie prekrývania farieb pozadia a popredia.

12G-SDI
Vďaka pokročilému rozhraniu 12G-SDI majú používatelia Ultimatte 12 možnosť pracovať v rozlíšení HD a upgradovať na Ultra HD hneď, ako to budú potrebovať. A vďaka vysokej presnosti interného spracovania sa dosahuje vynikajúca kvalita obrazu v rozlíšení HD aj Ultra HD. Okrem toho je produkt kompatibilný prakticky so všetkými profesionálnymi zariadeniami SD, HD a Ultra HD, takže ho možno okamžite používať s existujúcimi kamerami.

Ultimatte 12 dokáže vytvoriť dokonalú kompozíciu prezentujúcich na akomkoľvek pozadí, či už používatelia používajú pevné kamery a statické pozadia alebo automatizované systémy virtuálneho štúdia. Správy o počasí, športe alebo svetových udalostiach sa teraz budú môcť prezentovať vo filmovej kvalite! Ultimatte 12 je ideálny aj na predvizualizáciu v televíznej alebo filmovej produkcii: umožňuje hercom a režisérom vidieť virtuálnu scénu a rekvizity počas natáčania s kľúčovaným pozadím.

Cenovo dostupné
Ultimatte 12 je cenovo dostupný - používatelia tak teraz môžu používať viac kamier a zvýšiť kvalitu svojich relácií! Pri produkcii s viacerými kamerami, keď každá kamera zaberá scénu z iného uhla, často dochádza k odchýlkam vo farebnej jednotnosti zeleného alebo modrého kľúčovania pozadia. Kľúčovací softvér zabudovaný v režijných zariadeniach však používa rovnaké nastavenia pre každú kameru, čo ovplyvňuje kvalitu masiek, pretože každá kamera zachytáva kľúčovacie pozadie inak. Ultimatte 12 tento problém úplne odstraňuje pomocou inovatívnych technológií a vďaka svojej cenovej dostupnosti umožňuje vybaviť každú kamerovú stanicu kľúčovacím modulom najvyššej kvality. Vďaka tomu je Ultimatte 12 univerzálnym riešením pre živé správy, počasie, šport, virtuálne štúdiá atď.

Dokonalý obrázok
Úplne nové algoritmy spracovania obrazu, vysoká presnosť vnútorných farieb, automatické vytváranie masiek a paralelné spracovanie rôznych častí obrazu zaručujú vysoký výkon a vynikajúcu kvalitu obrazu. Je to, ako keby niekoľko modulov Ultimatte spracovávalo ten istý obrázok súčasne! Farebné gradienty sú dokonale hladké, rovnako ako okraje kľúčovaných objektov - vrátane problematických vlasov. To všetko vďaka úplne novým, presným algoritmom, ktoré zaručujú dokonalú kvalitu obrazu v rozlíšení HD a Ultra HD.

Ultimatte 12 obsahuje nové funkcie spracovania farebných informácií. Vďaka vylepšeným algoritmom na detekciu farebných prechodov, hrán a prechodov je proces odstraňovania kľúčovania pozadia minimálne deštruktívny pre farby popredia. Funkcie redukcie prekrytia farieb a tónovania si poradia aj s problematickými tmavými oblasťami a polopriehľadnými objektmi. Ultimatte 12 obstojí aj vo veľmi náročných prípadoch, ako sú scény so zeleným pozadím a moderátor so svetložltým oblečením. Na rozdiel od iných riešení vytvára Ultimatte 12 ostré, fotorealistické obrázky s výraznými farbami.

Rozšírená realita
Popularita technológie rozšírenej reality je na vzostupe. Prezentujúci komunikujú s polopriehľadnými objektmi - virtuálnymi tabuľkami, grafmi atď. Integrácia farebných polopriehľadných objektov je veľmi náročná pomocou štandardných kľúčovacích nástrojov a prináša nereálne výsledky. Inovatívne technológie aplikácie Ultimatte 12 prinášajú nový "realistický" režim vrstvy, ktorý umožňuje pridávať do popredia scény polopriehľadné objekty so správnou maskou. Farby objektov sú zachované a výsledkom je úplne realistická kompozícia scény.

Automatické nastavenie
Ultimatte 12 prináša aj automatizáciu nastavenia parametrov kľúčovania - stlačením tlačidla sa automaticky nastaví viac ako 100 parametrov! Samozrejme, aj v týchto prípadoch musia používatelia zabezpečiť dobré osvetlenie scény a vyváženie bielej farby pre fotoaparáty. Zadávanie stlačením tlačidla výrazne urýchľuje a zjednodušuje celý proces nastavenia. Používatelia sa tak môžu viac sústrediť na iné aspekty filmovania.

Diaľkové ovládanie
Zariadenie Ultimatte 12 možno ovládať pomocou diaľkového ovládača Ultimatte Smart Remote 4, dotykového ovládača s rozhraním Ethernet a možnosťou pripojiť až 8 zariadení Ultimatte 12 bez potreby smerovača alebo rozbočovača. Diaľkový ovládač Smart Remote 4 je vybavený tlačidlami na priame ovládanie dôležitých parametrov zariadenia Ultimatte 12, ako je napríklad načítanie a ukladanie predvolieb, ako aj dotykovým displejom na nastavenie všetkých ostatných funkcií. Okrem toho majú používatelia Ultimatte 12 možnosť vytvoriť si vlastné riešenia diaľkového ovládania prostredníctvom jednoduchého textového protokolu a rozhrania Telnet.

Ultimátne...
Ultimatte je lídrom v odstraňovaní zeleného alebo modrého kľúčovania pozadia v televíznom spravodajstve - jeho hardvér zaručuje bezproblémovú integráciu moderátorov a reportérov do virtuálnych štúdií v reálnom čase. Takmer každý televízny moderátor dnes prezentuje pred kľúčovaným pozadím a značka Ultimatte je už 40 rokov lídrom v tejto oblasti: jej softvér a hardvér vytvára optimálnu kompozíciu moderátorov s pozadím pozostávajúcim z informácií o počasí, burzových grafov atď. Televízni operátori dnes vytvárajú komplexné virtuálne štúdiá vrátane hostí, účastníkov diskusie, športových komentátorov a ďalších. Tu prichádza na rad technológia Ultimatte. Technológia Ultimatte využíva spracovanie obrazu so vzorkovaním 4:4:4:4 a ponúka pokročilé nástroje na vytváranie masiek, ktoré umožňujú presné oddelenie objektov a kľúčovanie pozadia. Používatelia majú k dispozícii funkcie na korekciu okrajov masky, nástroje na priame a nepriame osvetlenie, funkcie na potlačenie presakovania farby pozadia do popredia a ďalšie. Od svojho založenia v roku 1976 získala spoločnosť Ultimatte nielen skúsenosti, ale aj množstvo ocenení vrátane ceny Emmy a Oscara!Sky News sa spolieha na Ultimatte 12
Britský televízny kanál Sky News používa kľúčovací systém Ultimatte 12 od spoločnosti Blackmagic Design na vytvorenie virtuálneho štúdia pre svoju spravodajskú reláciu Sunrise. Šport, počasie a ďalšie ranné spravodajské relácie Sky News sa spoliehajú na špičkové funkcie Ultimatte na detekciu okrajov zložitých oblastí (vlasy atď.) a korekciu farieb na zabezpečenie prirodzených tónov pleti moderátorov a hostí. Pozrite sa do zákulisia v novom videu:Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Kľúčovanie

Hlavné parametre

Key inputSDI
PRÍSLUŠENSTVO (1)

Štúdiová technika

  • Doprava zdarma

Blackmagic Design Ultimatte Smart Remote 4

14-30 dní
bez DPH 3 772.98 € 4 527.58 €