ZEISS Nano Prime 100mm T1.5 (Sony E) (metrické)

Zeiss Nano Prime je rad profesionálnych filmových objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre moderné plnoformátové bezzrkadlovky (v čase uvedenia na trh sa objektívy dodávajú s vymeniteľným bajonetom Sony E). Všetkých šesť variantov sa vyznačuje jednotnou svetelnosťou T/1,5 pokrývajúcou ohniskové vzdialenosti od 18 do 100 mm a, samozrejme, vysoko odolnou…

Viac informácií

Zavolajte na 02 455 25 471 kvôli cene
Dostupnosť
na požiadanie
Popis produktu

Popis produktu

Zeiss Nano Prime je rad profesionálnych filmových objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre moderné plnoformátové bezzrkadlovky (v čase uvedenia na trh sa objektívy dodávajú s vymeniteľným bajonetom Sony E). Všetkých šesť variantov sa vyznačuje jednotnou svetelnosťou T/1,5 pokrývajúcou ohniskové vzdialenosti od 18 do 100 mm a, samozrejme, vysoko odolnou konštrukciou.

Široký rozsah ohniska
Objektívy Nano Prime, ktoré sú k dispozícii vo formátoch 18 mm, 24 mm, 35 mm, 50 mm, 75 mm a 100 mm, ponúkajú široký rozsah ohniskových vzdialeností od širokouhlých až po teleobjektívy.

Filmový vzhľad v každom zábere
Vysoká svetelnosť objektívu Nano Prime v kombinácii so schopnosťou zaostriť na krátku vzdialenosť umožňuje dosiahnuť fascinujúco malú hĺbku ostrosti, a to aj pri širokouhlých záberoch. Vďaka clone T/1,5 a 12 lamelovej clone vytvárajú tieto objektívy vynikajúci bokeh, ktorý umožňuje zachytiť fantastické filmové zábery v štýle série Supreme Prime, vďaka čomu sú vhodné aj na najnáročnejšie filmové produkcie, napríklad na kamery B-Cam a C-Cam.

Odolná a presná konštrukcia
Objektívy Nano Prime sa vyznačujú výnimočnou optickou presnosťou a odolnou konštrukciou. Vďaka kompaktnej konštrukcii, v ktorej sa nachádza 95 mm závit pre kompenzátor a 86 mm pre filter, možno tieto objektívy ľahko používať so stabilizátormi alebo dronmi. Jednotné umiestnenie zaostrovacieho a clonového krúžku zjednodušuje výmenu objektívu a je doplnené ľahko čitateľnými kalibrovanými stupnicami, plynulým otáčaním zaostrovacieho krúžku o 280° a presným otáčaním clonového krúžku o 90° pre dokonalé zarovnanie.

Pre náročné podmienky
Objektívy sú skonštruované do náročných podmienok, ako je chlad a dážď, a prechádzajú prísnym testovaním, aby sa zabezpečila ich odolnosť v tých najnáročnejších podmienkach. Objektívy Nano Prime sú spoľahlivou voľbou na každodenné používanie!

Vymeniteľný bajonet
Modely Nano Prime sú vybavené vymeniteľným bajonetom ZEISS IMS (Interchangeable Mount System). Objektívy majú užívateľsky nastaviteľné zadné zaostrovanie pomocou podložiek a zaručujú presné zarovnanie so stupnicou aj na komerčných fotoaparátoch a videokamerách, ktoré majú zvyčajne vyššie tolerancie mechaniky bajonetu.

Elektronické rozhranie
Sú vybavené integrovaným elektronickým rozhraním na bajonete, ktoré umožňuje prenos metadát v reálnom čase vrátane ohniskovej vzdialenosti, vzdialenosti zaostrenia a clony priamo do fotoaparátu/kamkordéra. Ďalšie údaje o objektíve vrátane skreslenia a vinetácie sú k dispozícii v rámci ekosystému ZEISS CinCraft. Tieto informácie sú cenné pre postprodukciu (CinCraft Mapper) a sú kompatibilné s novo predstaveným systémom sledovania kamery CinCraft Scenario.

Celosvetová služba
Objektívy Zeiss Nano Prime sú ručne montované a starostlivo gravírované s individuálne kalibrovanými stupnicami a sú tiež navrhnuté na jednoduchú údržbu. V posledných rokoch spoločnosť Zeiss vytvorila robustnú celosvetovú servisnú sieť, v rámci ktorej sa v USA, Európe a Ázii nachádzajú autorizované servisné stanice poskytujúce údržbu podľa továrenských štandardov.

Zeiss Nano Prime 100 mm T1,5 (Sony E) (metrický)

  • T/1,5-T/16
  • Min. zaostrovacia vzdialenosť: 1,0 m
  • Dĺžka: 112 mm
  • Priemer prednej časti: 95 mm
  • Hmotnosť: 1,13 kg
  • Otáčanie zaostrovacieho krúžku: 280°
  • Horizontálny zorný uhol (FF): 20,7°
Parametre

Parametre

Výrobca: ZEISS
Kategória: Objektívy

Hlavné parametre

BajonetE-mount
typ objektivuPevné sklo
Objektív preFull frame
Objektív preSuper 35
Svetelnosť (f)1.5
Ohnisková vzdialenosť100mm

Ostatné parametre

ŘadaNano Prime
PRÍSLUŠENSTVO (4)

Príslušenstvo pre: SONY Alpha A7 IV (telo) (4)

SONY Alpha A7 IV (telo)

Darček v cene 70.06 €
Model ALPHA 7 IV posúva "základnú" úroveň full-frame fotoaparátov na vyššiu úroveň
2 456 €
Skladom 2 ks

SONY ILME-FX3

Kompaktný hybridný fotoaparát Sony FX3 je vybavený snímačom FF s dynamickým rozsahom
4 200 €
na otázku

SONY Alpha A9 III (telo)

  • Doprava zdarma
ŠPECIÁLNA AKCIA
Fotoaparát Sony Alpha A9 III je vybavený novo vyvinutým obrazovým snímačom full-frame
6 770.34 €
7-14 dní

SONY FX6

  • Doprava zdarma
  • 4K / UHD
Sony FX6 poskytuje profesionálnym filmárom ľahký a modulárny dizajn tela a bezproblémovo
6 376 €
na otázku
VHODNÉ PRE (3)