ZEISS Compact Prime CP.3 50mm T2.1 (EF, Metric)

Standardně se objektivy dodávají s montáží PL, lze ale objednat také ve verzích EF, E, F a MFT. Standardní varianta objektivu CP.3 bez technologie „eXtended Data”. V prodeji od 6/2017.

Viac informácií

4 200 € s DPH 3 500 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Praha 1 ks, Bratislava skladom do 2 dní
Výrobca
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
CP350T21EF
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Standardně se objektivy dodávají s montáží PL, lze ale objednat také ve verzích EF, E, F a MFT. Standardní varianta objektivu CP.3 bez technologie „eXtended Data”. V prodeji od 6/2017.

Zeiss CP.3

Napriek vysokej optickej kvalite a prepracovanej konštrukcii sú filmové objektívy Zeiss CP.3 cenovo dostupné a vďaka možnosti výmeny bajonetu predstavujú bezpečnú investíciu do budúcnosti. Nové objektívy nadväzujú na obľúbenú sériu objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou CP.2: značka Zeiss zaručuje špičkovú kvalitu obrazu a vysokú prevádzkovú spoľahlivosť. Objektívy kombinujú jasné a ostro vykreslené snímky s technológiou výmenného bajonetu a pokrytím snímača full-frame. Teraz sú k dispozícii aj vo verzii "XD" so záznamom metadát v reálnom čase, ktoré opisujú vlastnosti objektívu.

Zeiss CP.3

Nová technológia "eXtended Data"
Technológia ZEISS eXtended Data ponúka úplne nové možnosti postprodukcie obrazu, a to aj pre produkcie s nižším rozpočtom. Technológia integruje dve základné sady údajov: údaje o nastavení a výkone objektívu založené na štandarde Cooke /i, ktorý podporuje široká škála príslušenstva a fotoaparátov, ako aj údaje špecifické pre Zeiss s veľmi presnými charakteristikami objektívu. Táto technológia poskytuje informácie v reálnom čase o charakteristikách skreslenia optickej sústavy a vinetácii, aby sa urýchlili úpravy obrazu priamo na mieste snímania alebo počas postprodukcie. Údaje sa ukladajú pre každý záber, čím sa eliminuje pracné manuálne zaznamenávanie údajov pre každý záber.

Zeiss CP.3

Filmový vzhľad
Kompaktné základné objektívy ZEISS CP.3 a CP.3 XD ponúkajú desať modelov s rozsahom ohniskových vzdialeností od 15 mm do 135 mm, ktoré pokrývajú širokú škálu aplikácií, od širokouhlých jednotiek až po teleobjektívy. Objektívy ZEISS série CP.3 využívajú množstvo pokročilých technológií vrátane špeciálnych povrchov šošoviek proti odleskom a lapačov svetla v tubuse objektívu. Výsledkom je zníženie optických artefaktov, vyšší kontrast, bohatšie tmavé odtiene a sýtejšie farby.

Zeiss CP.3

Kompaktný dizajn
Vďaka svojej veľmi kompaktnej a ľahkej konštrukcii je kamera CP.3 vhodná aj pre stabilizačné zariadenia alebo na snímanie v stiesnených priestoroch (napr. v interiéroch automobilov). Jednotná veľkosť a hmotnosť väčšiny modelov tejto série zabezpečuje rýchlu a jednoduchú výmenu objektívov. Veľmi hladký chod zaostrovacieho krúžku potom umožňuje použitie malých bočných zaostrovacích motorov.

Zeiss CP.3

Dokonalá ergonómia
Objektívy ZEISS série CP.3 sú profesionálne filmárske nástroje: sú ľahké, vynikajúco spracované a jednoducho sa používajú. Vďaka štandardizovanej polohe zaostrovacieho krúžku a jednotnému prednému priemeru (95 mm) umožňujú rýchlu výmenu objektívu. Okrem toho sa vďaka novým konštrukčným postupom dosiahol mimoriadne hladký chod zaostrovacieho krúžku aj v extrémnych tepelných podmienkach. Rovnaké hodnoty clony objektívu (T 2,9 pre ohniskové vzdialenosti 15 -- 21 mm a T 2,1 pre 25 -- 135 mm) uľahčujú osvetlenie scény a nastavenie expozičných parametrov fotoaparátu.

Zeiss CP.3

Parametre

Parametre

Výrobca: ZEISS
Kategória: Objektívy

Hlavné parametre

BajonetPL
Ohnisková vzdialenosť50mm

Ostatné parametre

ŘadaCP.3