TASCAM Podcastové štúdio US-42B

Vďaka prednastaveným režimom na rýchle nastavenie a intuitívnemu ovládaniu na jednoduché ovládanie je čierny Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B určený pre začínajúcich a stredne pokročilých podcasterov, hráčov a tvorcov obsahu, ktorí chcú, aby ich zvuková produkcia vynikla na YouTube, Facebook Live, Twitch a inde v online svete. Toto stolové…

Viac informácií

188.31 € 156.19 € s DPH 130.16 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 16. 04.
Na odoslanie 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Vďaka prednastaveným režimom na rýchle nastavenie a intuitívnemu ovládaniu na jednoduché ovládanie je čierny Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B určený pre začínajúcich a stredne pokročilých podcasterov, hráčov a tvorcov obsahu, ktorí chcú, aby ich zvuková produkcia vynikla na YouTube, Facebook Live, Twitch a inde v online svete. Toto stolové riešenie kombinuje jednoduchý hardvér s používateľsky prívetivým softvérom a poskytuje všetky základné nástroje na podcasting, živé vysielanie, karaoke a vysielanie priamo na dosah ruky vo všestrannom rozhraní, ktoré sa pripája k počítaču Mac alebo Windows cez USB. Navyše sa US-42B jedným pohybom prepínača Creator zmení na výkonné zvukové rozhranie, ktoré vám umožní nahrávať vokály a nástroje do počítača so štúdiovou kvalitou.

Zariadenie MiNiSTUDIO Creator US-42B je zjednodušené tak, aby používatelia, ktorí ho používajú prvýkrát, mohli začať vysielať podcast pre dvoch ľudí v priebehu niekoľkých minút. Je vybavený vstupmi na pripojenie takmer akéhokoľvek mikrofónu alebo nástroja na nahrávanie vás a vášho hosťa s čistým, profesionálnym zvukom a má dva konektory na slúchadlá, ktoré umožňujú hostiteľovi aj hosťovi počuť sa zreteľne. Zariadenie US-42B vám umožní vytvoriť vybrúsený a plne produkovaný podcast za chodu bez toho, aby ste sa museli sústrediť na inžinierske práce. Ľahko dostupné ovládacie prvky a efektové podložky vám umožňujú upravovať úrovne, pridávať dozvuk, okamžite transformovať hlas a dokonca spúšťať zábavné zvukové efekty, ako je potlesk, vzduchové klaksóny alebo hudba. Pripojte svoje obľúbené mikrofóny a slúchadlá a ste pripravení stlačiť tlačidlo On Air a začať predstavenie.

Premeňte online na šou
Toto zvukové rozhranie USB je navrhnuté na jednoduché osobné vysielanie so zvukovými efektmi. US-42B umožňuje súčasné používanie dvoch mikrofónov a má prepínateľné režimy, ktoré podporujú osobné vysielanie a produkčné aplikácie, čo umožňuje každému vysielať svoje programy do sveta.
 
Pridanie zvukových efektov na zaujatie poslucháčov
Aj pri osobnom vysielaní sa diváci nudia pri obyčajnom streamovanom videu a zvuku. Zručné používanie zvuku a obrazu je potrebné na zvýšenie profesionality vašich programov a zvýšenie počtu fanúšikov. So zariadením US-42B môžete dosiahnuť zvuk s vyššou čistotou a používať špeciálne zvukové efekty. Funkciu spúšťania PON možno použiť na prehrávanie zvukov tlieskania a povzbudzovania ako v televíznom programe a na pobavenie divákov možno použiť aj hlasové efekty

Zariadenie má tri spúšťacie podložky PON. Stlačením podložky PON môžete prehrať zvukový efekt alebo iný zvukový súbor, ktorý mu bol priradený. Pomocou špecializovaného počítačového softvéru môžete požadované zvukové súbory WAV/MP3 priradiť spúšťacím podložkám PON ich pretiahnutím. Upozorňujeme, že spúšťacie podložky PON nie je možné používať po pripojení k zariadeniu iOS.

Používanie mikrofónov pre vás a hosťa
Vystúpenie hostí je v populárnych programoch štandardom. V diskusných reláciách, do ktorých pozývate hostí, môžete použiť samostatné kondenzátorové mikrofóny pre moderátora a hosťa a poskytnúť divákom čistejší zvuk. Pomocou zabudovaných hlasových efektov a funkcií na úpravu zvuku môžete pre každú osobu vykonať rôzne nastavenia, aby bola úroveň kvality vášho programu ešte vyššia. Po technickej stránke môžete do vysielania zapojiť aj vzdialeného hosťa, a to pripojením výstupu mobilného telefónu k vstupu aux. Tento volajúci však nebude počuť vašu hudbu ani zvukové efekty a nie je k dispozícii funkcia mix-minus na potlačenie spätného prenosu hlasu

Na zmenu zvukov mikrofónového vstupu môžete použiť interné hlasové efekty jednotky zapnutím tlačidla efektu. Môžete si vybrať z piatich typov hlasových efektov podľa účelu pre váš program. Efekty Reverb pridávajú priestorový zvuk a sú užitočné napríklad pri vysielaní vystúpení so spevom a gitarami. Otáčaním gombíka pridávate do vstupných signálov dozvuk. Typ reverbu a nastavenia môžete zmeniť pomocou špecializovaného softvéru.

Vysielanie vlastného spevu a hrania
Osobné vysielanie vystúpení nástrojov a individuálny spev sú tiež obľúbeným obsahom na internete. K zariadeniu US-42B môžete pripojiť gitaru a mikrofón, použiť efekt reverb a hneď začať vysielať. Naučte sa používať vstavaný ekvalizér a kompresor pre vysokokvalitný zvuk, ktorý je ako práca profesionála.
 
Jednoduché karaoke
Pripojte iPod alebo smartfón do konektora externého vstupu a spievajte spolu s existujúcimi nahrávkami, aby ste svetu sprostredkovali kvalitné karaoke. Zvýšenie počtu fanúšikov, ktorí prídu na vaše osobné živé vystúpenia, nie je snom, ak sa váš online obsah stane populárnym, keď budete reagovať na požiadavky publika.
 
Vytvárajte obsah kdekoľvek
Keď potrebujete materiál pre svoj ďalší program, zaveste si zariadenie US-42B na krk a vydajte sa do sveta vonku. Sadnite si na lavičku, otvorte počítač a pripojte sa k internetu. Stačí pripojiť US-42B pomocou USB a ste pripravení. Keďže je podporované aj pripojenie iPhonu, môžete si zostaviť mobilný vysielací systém, ktorý je ešte kompaktnejší.
 
Produkujte zvuk pre video
Zvuková prezentácia je dôležitá nielen pri osobnom vysielaní, ale aj pri tvorbe videa. Prepnutím do režimu Creator sa automaticky zmenia nastavenia a zariadenie sa pripraví na použitie pri tvorivej práci. Zvuk vokálov a nástrojov prechádza cez zvukové obvody zdedené z profesionálnych zariadení, takže môžete dosiahnuť vysokokvalitný zvuk jednoduchým pripojením mikrofónov a nástrojov k jednotke. Pripojte monitorovacie reproduktory na kontrolu nahrávok a začnite vytvárať originálnu hudbu a zvukové stopy pre videá.
 
Funkcia Ducking
V akomkoľvek živom televíznom alebo rozhlasovom programe nie je také jednoduché nastaviť hlasitosť prehrávania hudby počas rozprávania v reálnom čase. Vďaka funkcii ducking sa hlasitosť prehrávania automaticky zníži, keď sa zistí vstupný signál mikrofónu. V nastaveniach môžete dokonca vybrať zdroj hudby.
 
Predvoľby režimov na rýchle nastavenie
Medzi prepínačom Broadcast/Creator a predvoľbami režimov zariadenia US-42B môžete ľahko vyvolať nastavenia na základe svojho účelu bez toho, aby ste mali technické znalosti nastavení. Samozrejme, môžete si vytvoriť aj vlastné preferenčné nastavenia pomocou karty Expert.

 • Režim vysielania: Perfektné nastavenia pre štandardné služby online vysielania. Funkcia spätnej slučky je zapnutá a vstupy pre mikrofón 1/2 sú automaticky nastavené na mono.
 • Režim Creator (Tvorca): Perfektné nastavenia pre produkciu videa alebo hudby pomocou softvéru DAW. Funkcia spätnej slučky je vypnutá a vstupy pre mikrofón 1/2 sa posielajú do počítača samostatne.
 • Režim Karaoke: Perfektné nastavenia pre online karaoke.
 • Režim hovoriaceho: Pri používaní softvéru na internetové hlasové hovory je toto nastavenie potrebné; automaticky vypne spätnú slučku v aplikácii, takže si môžete vychutnať hlasové hovory bez rizika spätnej väzby.
Oneskorenie USB pre synchronizáciu zvuku a videa
Ak používate webovú kameru s kartou na zachytávanie videa na vysielanie cez internet, môže sa stať, že zvuk a obraz nebudú v živom vysielaní synchronizované. Funkcia USB Delay umožňuje nastaviť synchronizáciu zvukového signálu s obrazom. Vytvára oneskorenie zvuku až do 500 ms. Túto funkciu použite, keď zvukový signál predbieha video.
 
Priame monitorovanie
Existujú rôzne spôsoby monitorovania v závislosti od toho, aký typ zdroja zvuku sa pri hudobnej produkcii zaznamenáva. Nastavenie Direct Monitor (Priamy monitoring) umožňuje zvoliť monofonický monitoring na monitorovanie vokálov alebo stereofonický na monitorovanie klávesov alebo akéhokoľvek typu nástroja, ktorý je vybavený stereo vstupmi. Okrem toho máte možnosť toto nastavenie vypnúť, keď nenahrávate.
 
Spätná slučka a pomocný vstup na prehrávanie BGM
Použitím funkcie loopback sa zvuk prehrávania z počítača (WDM) zmieša a odošle späť do počítača. Hudbu na pozadí programu môžete prehrávať pomocou softvéru na prehrávanie hudby (iTunes alebo Windows Media Player), ktorý je už nainštalovaný v počítači. Keďže táto funkcia spätnej slučky je vždy zapnutá, nie je potrebné žiadne špeciálne nastavenie. Okrem toho stereo aux vstupný mini konektor umožňuje pripojenie prehrávača iPod alebo iného prenosného hudobného prehrávača, ktorý môžete použiť na prehrávanie BGM. Ku konektoru aux vstupu môžete pomocou konverzného kábla (k dispozícii samostatne) pripojiť aj syntetizátor alebo iný stereo nástroj.
 
Monitorovanie vstupov pre náhľad zvuku
Metóda monitorovania vstupu umožňuje počúvať zvuk pomocou slúchadiel pred jeho odoslaním do počítača. Vstupný zvuk sa vždy posiela do výstupu slúchadiel, takže na počúvanie vstupného zvuku nie je potrebné žiadne špeciálne nastavenie. Tlačidlo On Air je prepínač, ktorý ovláda prenos zvuku do počítača. Stlačením tlačidla On Air začnete posielať zvuk, ktorý počujete v slúchadlách, do počítača. Tlačidlo sa rozsvieti, keď sa zvuk odosiela.
 
Ľahká konštrukcia a remienky na pripevnenie
Vďaka ľahkej konštrukcii jednotiek US-42B nemusíte váhať, či si ich vziať so sebou. Môžete k nim pripojiť komerčne dostupný popruh na fotoaparát a používať jednotku zavesenú na krku. Vstupné konektory mikrofónu využívajú blokovacie mechanizmy, aby sa zabránilo ich odpojeniu počas pohybu.
 
Režimy Easy a Expert
Karta Easy rozdeľuje možnosti manipulácie so zvukom do troch kategórií: Zvukové predvoľby pre vaše konkrétne zvukové nastavenie, Efektové predvoľby pre manipuláciu s vokálom po stlačení tlačidla zapnutia/vypnutia efektu a Reverbové predvoľby - typy prostredia, ktorými môžete ovplyvniť svoj vokál. Pod týmito ovládačmi môžete priradiť zvuky spúšťacím padom a nastaviť hlasitosť každého zvuku padu

Na karte Expert máte k dispozícii komplexné ovládanie kompresora, 4-pásmového ekvalizéra a reverbu US-42B. Na tomto paneli máte tiež kontrolu nad veľkosťou buffera, ako aj možnosť manipulovať s nastaveniami trigger padu. Môžete napríklad nastaviť rýchlosť fade in a fade out pre spúšťanú vzorku.

Prehľad funkcií
 • Dva kombo konektory XLR/TRS podporujú vyvážený vstup pre mikrofóny a nástroje
 • HDDA (High Definition Discrete Architecture) mikrofónové predzosilňovače s individuálnym ovládaním úrovne, zosilnením až 45 dB a fantómovým napájaním +48 V, ktoré umožňujú použitie dynamických a kondenzátorových mikrofónov (v prípade dynamických mikrofónov s nízkym výkonom, ako je napríklad Shure SM7B, môže byť potrebné externé zariadenie na zvýšenie zosilnenia)
 • Predzosilňovače slúžia ako Hi-Z vstupy pre elektrickú gitaru alebo basgitaru
 • Pripojenia TRRS a TRS pre herné slúchadlá
 • 3.5 mm stereo aux vstup možno použiť na pripojenie smartfónu, tabletu alebo prenosného mediálneho prehrávača
 • Jednotku možno pripojiť na nahrávanie alebo streamovanie na zariadení so systémom iOS pomocou adaptéra Apple Lightning na USB kameru (k dispozícii samostatne)
 • Merač umožňuje vizuálne sledovať úroveň mikrofónových vstupov
 • Stereo 1/4" a 3,5 mm jack výstupy pre slúchadlá so spoločným ovládačom hlasitosti
 • Stereofónne výstupy RCA s ovládačom úrovne na pripojenie jednotky k PA systému, napájaným reproduktorom alebo externému zvukovému rekordéru
 • 3 podložky so zvukovými efektmi PON na spúšťanie vopred vybraných zvukových kúskov, skladieb alebo vzoriek podľa vlastného výberu (súčasťou sú vzorky zvončeka, bzučiaka a potlesku)
 • Pomocou podsvieteného tlačidla On Air spustíte alebo stlmíte vysielanie
 • Prepínač Creator/Broadcast: výberom možnosti Broadcast (Vysielanie) zapnete živé vysielanie; alebo výberom možnosti Creator (Tvorba) aktivujete dvojkanálové rozhranie USB a nahráte zvuk priamo do počítača (softvér na nahrávanie hudby alebo videa je k dispozícii samostatne)
 • Po pripojení k počítaču Mac/Windows je podporovaná prevádzka s napájaním cez USB
 • Pri používaní so zariadením so systémom iOS možno zariadenie napájať prostredníctvom napájacieho adaptéra USB alebo externej batérie TASCAM BP-6AA (obe sú k dispozícii samostatne)
 • Podpora formátov záznamu s vysokým rozlíšením až do 96 kHz / 24 bitov
 • Spolupracuje so všetkými hlavnými softvérmi/službami na streamovanie (YouTube, Facebook Live, Twitch, Skype a ďalšie)
 • Kompatibilita s hlavnými softvérmi DAW vrátane Audacity, SONAR, Pro Tools, Cubase, Live, Studio One a GarageBand
Parametre

Parametre

Výrobca: TASCAM
Kategória: Audio rozhrania