Tascam US-2x2HR

Rozhranie USB Audio/MIDI s vysokým rozlíšením (2 vstupy, 2 výstupy).

Viac informácií

193.8 € s DPH 161.5 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 04. 04.
Na odoslanie 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Rozhranie USB Audio/MIDI s vysokým rozlíšením (2 vstupy, 2 výstupy).

Univerzálny prístroj pre náročných
US-2x2HR je členom série USB audio rozhraní s vysokým rozlíšením Tascam US-HR. Poskytuje dva mikrofónové/linkové/nástrojové prepínateľné vstupy a dva vyvážené linkové výstupy, ako aj MIDI vstupy/výstupy do počítača so systémom Windows alebo Mac, prípadne do iPhonu alebo iPadu. Toto rozhranie je ideálne na tvorbu hudby a domáce nahrávanie s vysokými nárokmi na jednoduché ovládanie a zvuk štúdiovej kvality. Vďaka obsiahnutej funkcii loopback a podpore softvéru Open Broadcaster Software (OBS Studio) je však vynikajúcou voľbou aj na tvorbu podcastov a živé vysielanie.

Nižší šum a skreslenie - lepší zvuk ako kedykoľvek predtým
Kompaktný model US-2x2HR obsahuje množstvo funkcií vrátane vysokého rozlíšenia zvuku až do 24 bitov/192 kHz, mimoriadne nízkej latencie s veľkosťou vyrovnávacej pamäte systému Windows od štyroch vzoriek, mikrofónových predzosilňovačov Ultra-HDDA so 48-voltovým fantómovým napájaním pre vynikajúcu kvalitu zvuku s mimoriadne nízkym šumom, robustného konektora USB typu C a bohatého sortimentu dodávaného softvéru, aby ste mohli ihneď začať vytvárať zvuk. Toto rozhranie môžete používať aj na mobilnú produkciu alebo živé streamovanie pomocou iPhonu alebo iPadu* s dodávaným softvérom Cubasis LE. Jednoducho povedané, US-2x2HR vám pomôže vytvárať a šíriť skvelo znejúci zvuk, nech ste kdekoľvek.

Tascam US-2x2HR

Použiteľnosť je kľúčová
Všetky modely US-HR ponúkajú unikátnu štruktúru z farbeného hliníka voštinového tvaru na bočných paneloch s miernym náklonom smerom nahor. Výsledkom tejto konštrukcie je nielen elegantný, pútavý dizajn, ale aj správna hmotnosť, takže rozhranie sa pri pripájaní alebo odpájaní káblov nepohne. Rovnako dôležité je, že sklon nahor poskytuje ergonomickú výhodu, pretože je naklonený tak, aby sa s rozhraním ľahko pracovalo.

Ak ste hudobník, producent alebo domáci nahrávač, ktorý potrebuje spoľahlivé, nenáročné, ľahko použiteľné zvukové rozhranie s vynikajúcou kvalitou zvuku, Tascam US-2x2HR môže byť vaším spoľahlivým partnerom na mnoho rokov.

* Pri použití s iPhonom alebo iPadom je potrebná voliteľná batéria alebo sieťový adaptér.

Všetky naše poznatky pre tento prirodzený, jasný a čistý zvuk
Mikrofónové predzosilňovače Ultra-HDDA (High-Definition Discrete Architecture) použité v sérii US-HR majú diskrétnu konštrukciu. Majú vyšší počet komponentov a sú vzdialené od sériovo vyrábaných predzosilňovačov. Ich hodnotenie EIN (ekvivalentný vstupný šum), ktoré meria neprítomnosť šumu, je v prípade modelov US-2x2HR a US-4x4HR skutočne nízke. V kombinácii s novo vylepšeným zvukovým obvodom a podporou vzorkovacích frekvencií až do 192 kHz poskytuje náš vlastnoručne vyvinutý mikrofónový predzosilňovač vylepšený zvukový výkon s najtransparentnejším zvukom s nízkym šumom, čo sa prejavuje v odstupe signál-šum 110 dB.

 • Mikrofónne predzosilňovače s mimoriadne nízkym šumom dosahujú hodnotu -128 dBu EIN (ekvivalentný vstupný šum)
 • Konektory XLR/TRS umožňujú vstup kondenzátorových mikrofónov a vyvážené pripojenie syntetizátorov a ďalších zariadení
 • Široký rozsah zosilnenia zabezpečuje dostatočnú úroveň aj pri dynamických mikrofónoch
 • Gitary možno pripojiť priamo, čo umožňuje používať plug-in efekty tretích strán

Jednoduché, zrozumiteľné nastavenie a ovládač USB s nízkou latenciou
Jedným z problémov pri nahrávaní pomocou počítača je latencia, teda oneskorenie zvukových signálov cez digitálne obvody. Ďalším problémom je nastavenie softvéru ovládača, ktorý sa používa pri pripájaní zvukového rozhrania k počítaču. S cieľom odstrániť tieto problémy náš softvér ovládača zavádza len veľmi malé oneskorenie a ľahko sa inštaluje. Okrem toho tým, že vonkajšia štruktúra týchto rozhraní je čo najjednoduchšia, umožňujú Tascam US-2x2HR a US-4x4HR bez obáv obsluhovať aj používateľom, ktorí nie sú odborníkmi na zvukové zariadenia.

 • Nahrávanie vo vysokom rozlíšení až do 192 kHz / 24 bitov
 • Robustné pripojenie počítača cez USB typu C
 • Funkcia priameho monitorovania s nulovou latenciou (možno nastaviť mono alebo stereo pre každý vstupný pár)
 • Veľkosť vyrovnávacej pamäte systému Windows možno nastaviť od 4 vzoriek vyššie

Ideálne pre podcasty a živé vysielanie
. Panel nastavení, ktorý je nainštalovaný v počítači, je vybavený rôznymi funkciami. Môžete si vybrať, či sa má priame monitorovanie vykonávať mono alebo stereo, a nastaviť vyváženie medzi vstupnými signálmi a signálmi počítača. Môžete tiež jednotlivo zapínať a vypínať hardvérové vstupy a nastaviť veľkosť vyrovnávacej pamäte systému Windows podľa pracovného prostredia.

Na účely online vysielania, internetovej komunikácie a iných aplikácií živého vysielania ponúkajú rozhrania série US-HR funkciu Loopback, ktorá dokáže zlúčiť vstupné signály 1/2 so signálmi 1/2 prichádzajúcimi z počítača (každý z nich možno nastaviť na mono alebo stereo) a odoslať tento mix do vysielania alebo iného softvéru v počítači. Softvérový posuvník umožňuje nastaviť konečnú hlasitosť "vysielania" nezávisle od nastavenia úrovne linkového výstupu jednotky.

Podcasting with the Tascam US-2x2HR

 • Vstupy je možné nastaviť na zapnutie/vypnutie jednotlivo
 • Je možné vybrať signály linkového výstupu
 • Spätnú slučku možno nastaviť na zapnutie/vypnutie a každý zo zlúčených párov signálov možno prepínať mono/stereo
 • Posuvník na nastavenie hlavnej úrovne Loopback (hlasitosť vysielania)

Podpora iPadov a iných zariadení so systémom iOS
Namiesto počítača môžete na tvorbu hudby používať aj iPad alebo iPhone spolu so zariadením US-2x2HR/US-4x4HR. Výkon bol testovaný nielen s pribalenou digitálnou zvukovou pracovnou stanicou (Cubasis LE3), ale aj s iným populárnym nahrávacím softvérom - môžete ich naďalej používať, aj keď zmeníte softvér DAW. Keďže tieto jednotky obsahujú vstupy a výstupy MIDI, môžete k nim pripojiť klávesové nástroje MIDI, bicie počítače atď. a prehrávať zvuky na zariadení iPad alebo počítači a rozšíriť tak svoj osobný orchester.

 • Pripojenie k iPadu alebo iPhonu
 • Testované s mnohými populárnymi aplikáciami DAW
 • Vstup a výstup MIDI umožňujú pripojenie s klávesmi, bicími počítačmi a ďalšími zariadeniami MIDI

Pribalený sofvér umožňuje tvorbu hudby ihneď po vybalení z krabice
Modely US-HR sa dodávajú s celosvetovo uznávaným softvérom, ktorý zlepší váš produkčný pracovný postup. Základom hudobnej produkcie je Steinberg Cubase LE (vrátane Cubasis LE3), ktorý vám poskytne všetko, čo potrebujete na komponovanie, viacstopové nahrávanie, sekvencovanie, editovanie a mixovanie. IK Multimedia Sample Tank SE 4 sa dodáva zadarmo s obrovskou 30-gigabajtovou zvukovou knižnicou zahŕňajúcou viac ako 2 000 rôznych hudobných nástrojov. A bezplatné 3-mesačné predplatné programu Auto-Tune Unlimited od spoločnosti Antares, komplexného balíka štandardných korekcií výšky tónu a vokálnych efektov, vám dáva možnosť vytvoriť tie slávne zvuky profesionálov.

Poznámka: Aktualizácie môžu byť spoplatnené.

Robustný metrálny kryt s prktickým a elegantným dizajnom
Modely US-HR majú spoločnú pevnú a praktickú konštrukciu, ktorá má vydržať roky náročného používania. Jeho robustný kovový plášť nielenže zvyšuje odolnosť. V kombinácii s bočnými panelmi z farbeného liateho hliníka poskytuje aj elegantný, oku lahodiaci dizajn. Kovová konštrukcia má navyše za následok, že každý model má správnu hmotnosť, takže sa pri pripájaní alebo odpájaní káblov príliš nepohne.

 • Robustný kovový kryt
 • Šikmý dizajn poskytuje vynikajúcu použiteľnosť na pracovnom stole

Čo je to priamy monitorting?
Pri nahrávaní zvuku pomocou počítača sú vstupné signály zvyčajne vedené cez rozhranie, počítač a potom späť do výstupov rozhrania. Zatiaľ čo signály prechádzajú A/D a D/A prevodníkmi v rozhraní bez znateľného oneskorenia, spracovanie zvuku počítačom môže viesť k jasne počuteľnému, rušivému časovému oneskoreniu. Výsledkom je, že svoj hlas alebo nástroj počujete neskôr ako sprievodné skladby prehrávané v počítači a len ťažko dokážete hrať synchronizovane s prehrávaným signálom.

Vďaka použitiu priameho monitorovania sa vstupné signály posielajú nielen do počítača, ale aj priamo do výstupov rozhrania. To vám umožňuje počuť vstupný signál prakticky bez oneskorenia (alebo latencie) a vždy synchronizovane s prehrávaným materiálom pri nahrávaní alebo vystúpení.

Tip: Pri nahrávaní signálu stlmte stopu, do ktorej nahrávate. V opačnom prípade by ste počuli svoje vystúpenie oneskorene aj z nahrávacej stopy.

ŠPECIFIKÁCIE

Rozlíšenie zvuku
Vzorkovacie frekvencie 44.1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz
Bitová hĺbka kvantizácie 24 bitov
Analógové vstupy
Mikrofónové vstupy (vyvážené) Ekvivalent XLR-3-31
(1: GND, 2: HORÚCI, 3: STUDENÝ)
Vstupná impedancia 2.2 kΩ
Menovitá vstupná úroveň -7 dBu (0,346 Vrms)
Maximálna vstupná úroveň +9 dBu (2,183 Vrms)
Rozsah zosilnenia 56 dB
Nástrojové vstupy (nesymetrické, prepínač MIC/LINE INST nastavený na INST) 6.3-mm štandardné stereo konektory TS
(špička: HOT, rukáv: GND)
Vstupná impedancia ≥1 MΩ
Menovitá vstupná úroveň -6 dBV (0,501 Vrms)
Maximálna vstupná úroveň +10 dBV (3,162 Vrms)
Rozsah zosilnenia 56 dB
Linkové vstupy (vyvážené, prepínač MIC/LINE INST nastavený na MIC/LINE) 6.3-mm štandardný stereo jack TRS
(Tip: HOT, Ring: COLD, Sleeve: GND)
Vstupná impedancia 10 kΩ
Menovitá vstupná úroveň +4 dBu (1,228 Vrms)
Maximálna vstupná úroveň +20 dBu (7,75 Vrms)
Rozsah zosilnenia 56 dB
Analógové výstupy
Linkové výstupy (vyvážené) 6.3-mm štandardné stereo konektory TRS
(Tip: HOT, Ring: COLD, Sleeve: GND)
Výstupná impedancia 210 Ω
Menovitá výstupná úroveň +4 dBu (1,228 Vrms)
Maximálna výstupná úroveň +20 dBu (7,746 Vrms)
Výstup pre slúchadlá (PHONES) 6.3 mm štandardný stereo jack
Maximálny výstupný výkon 18 mW + 18 mW alebo vyšší (THD+N 0,1 % alebo menej, do záťaže 32 Ω)
Výstupná impedancia 66 Ω
Impedancia záťaže 16-250 Ω
Riadiace vstupy/výstupy
Konektor MIDI IN 5-pinový DIN
Formát Štandard MIDI
Konektor MIDI OUT 5-pinový DIN
Formát Štandard MIDI
USB 4-pinový USB, typ C
Prenosová rýchlosť USB 2.0 High Speed (480 MBit/s)
Zvukový výkon
Mikrofónny zosilňovač EIN (ekvivalentný vstupný šum) ≤-128 dBu
(ukončenie 150 Ω, gombík GAIN na maxime)
Frekvenčná odozva, vstup MIC/LINE  
44.1 kHz / 48 kHz 20 Hz - 20 kHz, +0 dB/-0,4 dB (JEITA)
88.2 kHz / 96 kHz 20 Hz - 40 kHz, +0 dB/-0,4 dB (JEITA)
Frekvenčná odozva, výstup LINE  
44.1 kHz / 48 kHz 20 Hz - 20 kHz, +0,2 dB/-0,1 dB (JEITA)
88.2 kHz / 96 kHz 20 Hz - 40 kHz, +0,2 dB/-0,4 dB (JEITA)
Pomer S/N 110 dB (MIC vstup, gombík GAIN na minime, 20-kHz SPCL LPF, vážený A)
108 dB (vstup LINE, gombík GAIN na minime, 20-kHz SPCL LPF, A-vážené)
110 dB (výstup LINE, gombík LINE OUT na maxime, 20-kHz SPCL LPF, vážené A)
Skreslenie (THD+N) 0.0013 % (MIC IN, sínusová vlna 1 kHz, vstup -5 dBFS, gombík GAIN na minime, 20 kHz SPCL LPF)
0.0011 % (LINE IN, sínusová vlna 1 kHz, vstup -5 dBFS, gombík GAIN na minime, 20 kHz SPCL LPF)
0.0012 % (LINE OUT, sínusová vlna 1 kHz, vstup -4 dBFS, gombík LINE OUT na maxime, 20 kHz SPCL LPF)
Útlm presluchov ≥95 dB (MIC/LINE vstup na LINE výstup, sínusová vlna 1 kHz, gombík GAIN na minime)
Napájanie a ďalšie špecifikácie
Napájanie  
Pri použití s počítačom Napájanie zo zbernice USB alebo špecializovaný sieťový adaptér uvedený nižšie
Pri použití so zariadením iOS Vyhradený sieťový adaptér (Tascam PS-P520U, DC 5 V)
Spotreba energie 1.75 W
Vonkajšie rozmery (Š × V × H, vrátane výstupkov) 186 mm × 65 mm × 160 mm
Hmotnosť 1.1 kg
Rozsah prevádzkových teplôt 5-35 °C
Parametre

Parametre

Výrobca: TASCAM
Kategória: Audio rozhrania
PRÍSLUŠENSTVO (3)

Audio

PreSonus Eris E3.5

Na odoslanie 2 ks
bez DPH 90.74 € 108.89 €

Sony MDR-7506/1

Na odoslanie 4 ks
bez DPH 115 € 138 €

Káble a konektory

Canare DMX203 kabel 3pin XLR (M) / XLR (F) 2m

Skladom 4 ks
bez DPH 12.46 € 14.95 €
ALTERNATÍVY (1)

USB audio/MIDI rozhranie Tascam US-4x4HR

Na odoslanie 2 ks
bez DPH 244.15 € 292.97 €