TASCAM Veľkomembránový kardioidný kondenzátorový mikrofón TM-80B

Pre spevákov, raperov a hudobníkov, ktorí potrebujú veľkomembránový štúdiový kondenzátorový mikrofón a nemajú dostatok prostriedkov na veľký, predstavuje Tascam TM-80B jednoduché riešenie. Keďže má rovnaké konštrukčné vlastnosti ako drahšie mikrofóny a nie je potrebné ho konfigurovať, ponúka kombináciu kvality a jednoduchého používania, ktorá…

Viac informácií

94.32 € 94.2 € s DPH 78.5 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: zajtra
Na odoslanie 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Pre spevákov, raperov a hudobníkov, ktorí potrebujú veľkomembránový štúdiový kondenzátorový mikrofón a nemajú dostatok prostriedkov na veľký, predstavuje Tascam TM-80B jednoduché riešenie. Keďže má rovnaké konštrukčné vlastnosti ako drahšie mikrofóny a nie je potrebné ho konfigurovať, ponúka kombináciu kvality a jednoduchého používania, ktorá ho robí atraktívnym pre domáce nahrávanie. Súčasťou mikrofónu je aj nárazový držiak, stojan na stolový statív a mikrofónový kábel, čím sa TM-80B stáva kompletným mikrofónovým balíkom.

Srdcom mikrofónu je 0,7" kondenzátorová kapsula s hliníkovou membránou, ktorá produkuje vyššiu výstupnú úroveň a širší frekvenčný rozsah ako väčšina dynamických mikrofónov. Používajte ho na vokály, akustické nástroje alebo dokonca gitarové/basové reproskriptá. Vďaka použitiu kardioidného polárneho diagramu dokáže TM-80B zachytiť menej zvuku v miestnosti a hluku v pozadí ako všesmerové mikrofóny, ktoré sa nachádzajú v počítačoch a mobilných zariadeniach. Pre správnu funkčnosť mikrofónu TM-80B by mal byť pripojený do vstupu XLR zariadenia, ktoré môže dodávať fantómové napájanie.

Na nahrávanie vokálov a nástrojov
Mikrofón TM-80B ponúka silný výstupný signál a plnospektrálny tón, ktorý mu vďaka vysokej citlivosti a frekvenčnej odozve 20 Hz až 20 kHz umožňuje zreteľne reprodukovať vokály (spievané alebo hovorené), ako aj nástroje. V porovnaní s typickým ručným dynamickým mikrofónom potrebuje TM-80B menej zosilnenia a produkuje širšiu frekvenčnú odozvu. Vzhľadom na jeho maximálnu zvládnuteľnú hodnotu SPL 136 dB ho možno použiť aj v gitarových kabinetoch a pri niektorých aplikáciách mikročipovania bicích.
 
Vhodný pre domáce zostavy
Zatiaľ čo väčšina mikrofónov zabudovaných do počítačov a smartfónov zachytáva zvuk zo všetkých smerov, kardioidný kondenzátorový prvok modelu TM-80B zachytáva za sebou len minimum zvuku. Toto správanie mu umožňuje znížiť prítomnosť odrazov od miestnosti v nahrávkach, čo je významnou výhodou pri práci v miestach, ktoré nemajú akustickú úpravu.
 
Potrebné fantómové napájanie
Keďže TM-80B potrebuje na svoju činnosť fantómové napájanie, musí byť pripojený k zariadeniu, ktoré dokáže posielať fantómové napájanie s menovitým napätím 9 až 48 V DC, čo dokáže väčšina zvukových rozhraní, mixážnych pultov a mikrofónových predzosilňovačov. Namiesto pripojenia mikrofónu k zvukovej karte počítača alebo mobilnému zariadeniu je TM-80B určený na pripojenie k mikrofónnemu vstupu XLR.
 
Nárazuvzdorný držiak
Umiestnením mikrofónu TM-80B do dodaného tlmiaceho držiaka sa oddelí od stojana a oddelí sa od vibrácií a dunenia, ktoré by sa inak šírili cez stojan do mikrofónu. Použite dodaný mini statív na pohodlné umiestnenie na stôl alebo pripevnite držiak na väčší mikrofónový stojan, keď ho potrebujete používať v stoji alebo pri nahrávaní nástrojov zhora.
 
Prehľad funkcií
  • Tradičná konštrukcia s bočnou adresou
  • Kondenzátorová kapsula s 0,7" hliníkovou membránou
  • Kardioidný polárny vzor zabraňuje tomu, aby nahrávka znela príliš ambientne
  • Vysoká citlivosť
  • Široká frekvenčná odozva (20 Hz až 20 kHz)
  • Výstupný konektor XLR
  • Vyžaduje fantómové napájanie (9 až 48 V DC)
  • Robustný kryt z liateho zinku
  • Obsahuje nárazový držiak, stolový stojan na statív a kábel XLR
Parametre

Parametre

Výrobca: TASCAM
Kategória: Štúdiové mikrofóny

Hlavné parametre

Pripojenie mikrofónuXLR
CharakteristikaSmerový (Cardiodid)
Napájanie mikrofóna48V Phantom