TASCAM Viacstopový ručný záznamník Portacapture X8

Dokonalá voľba na vytváranie vysokokvalitného zvukového obsahu. Inovatívny, výkonný a zároveň jednoduchý. Hneď po spustení sa na veľkom farebnom dotykovom displeji Portacapture X8 zobrazí spúšťač, ktorý vám umožní jednoducho vybrať najlepšie nastavenia zvuku, ktoré zodpovedajú vašej aplikácii. Využitím týchto predvolieb máte viac času sústrediť sa na samotné…

Viac informácií

581.79 € s DPH 484.83 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie
Kód tovaru:
Portacapture X8
Pridať do porovnania História cien

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu ŠPECIFIKÁCIE OBSAH BALENIA

Popis produktu

Dokonalá voľba na vytváranie vysokokvalitného zvukového obsahu. Inovatívny, výkonný a zároveň jednoduchý. Hneď po spustení sa na veľkom farebnom dotykovom displeji Portacapture X8 zobrazí spúšťač, ktorý vám umožní jednoducho vybrať najlepšie nastavenia zvuku, ktoré zodpovedajú vašej aplikácii. Využitím týchto predvolieb máte viac času sústrediť sa na samotné nahrávanie bez toho, aby ste museli zápasiť so zložitými nastaveniami.

Ak si však chcete všetko nastaviť sami, aplikácia MANUAL vám ponúka všetky možnosti - vrátane sprievodcu nahrávaním, ktorý vás prevedie potrebnými obrazovkami nastavení, ak chcete.

Šesť rôznych nahrávacích aplikácií na výber
MANUAL Toto je hlavná aplikácia na viacstopové nahrávanie až šiestich zdrojov zvuku a stereo mixu (2-mix).
HLAS Táto nahrávacia aplikácia je ideálna na zaznamenávanie rozhovorov, diktovania a stretnutí.
PODCAST Túto aplikáciu použite na vytváranie podcastov až so štyrmi osobami.
HUDBA Túto aplikáciu si vyberte na zaznamenávanie inštrumentálnych a vokálnych vystúpení.
FIELD Ideálna na nahrávanie zvukov prírody v exteriéri.
ASMR Vizuálny efekt na obrazovke sa mení v reakcii na vstupný zvuk.
Jednoduché nastavenie úrovní
Portacapture X8 poskytuje prednastavené nastavenie úrovne na dosiahnutie širokého dynamického rozsahu s využitím prémiových duálnych A/D prevodníkov a technológie záznamu s 32-bitovým rozlíšením s plávajúcou desatinnou čiarkou. Výsledkom je obsah s nekompromisnou kvalitou zvuku aj pri nahrávkach s nízkou úrovňou. Pri neskoršej úprave zvukových údajov môžete zvýšiť úroveň bez toho, aby sa zhoršil odstup signálu od šumu (S/N). Aj funkcia internej normalizácie dokáže po nahrávaní automaticky vyrovnať úroveň súboru stereo mixu.

Vďaka kombinácii týchto funkcií nemusíte využívať drahocenný kreatívny čas na hľadanie správnej úrovne zvuku, ktorá zodpovedá nahrávke.

Zvukové rozhranie USB pre váš počítač
Vďaka využitiu funkcií bez ovládačov typu plug-and-go možno zariadenie Portacapture X8 používať ako kompaktný mixážny pult so zabudovanými mikrofónmi na živé vysielanie prostredníctvom OBS alebo podobných platforiem a ponúka aj priame nahrávanie videopríbehov a dialógov priamo do DAW a strihového softvéru.

Portacapture X8 streamuje až osem stôp (šesť vstupov plus stereo mix) prostredníctvom USB. Vďaka podpore štandardu USB Type-C Power Delivery môže zariadenie súčasne napájať akýkoľvek externý mikrofón fantómovým napájaním cez zbernicu USB. Pri videokonferenciách alebo zvukových konferenciách použite Portacapture X8 ako USB stereo mikrofón a dokonca môžete súčasne nahrávať zvuk.

Prémiové veľkoformátové mikrofóny
Portacapture X8 sa dodáva s dvoma vysokokvalitnými kondenzátorovými mikrofónmi, z ktorých každý má priemer 14,6 mm - najväčší v našom sortimente. Vďaka odnímateľnému mechanizmu možno mikrofóny L aj R flexibilne pripojiť k hlavnej jednotke a odpojiť od nej, čím sa vytvoria mikrofónové vzory A-B alebo X-Y.

Vzor A-B: Ideálny na vytvorenie širokého stereofónneho poľa
Vzor X-Y: Poskytuje mimoriadne čistú reprodukciu so zníženým fázovým posunom medzi oboma kanálmi
V kombinácii s duálnym A/D prevodníkom, 32-bitovým spracovaním s plávajúcou desatinnou čiarkou a vzorkovacou frekvenciou až 192 kHz tieto mikrofóny zachytia všetko od najtichšieho šumu až po najhlasnejšie predstavenie.

Bezdrôtové diaľkové ovládanie (s voliteľným adaptérom Bluetooth)
Portacapture X8 možno diaľkovo ovládať prostredníctvom mobilných zariadení, ako sú smartfóny a tablety (iPad a zariadenia so systémom Android), pomocou voliteľného adaptéra Bluetooth AK-BT1 a aplikácie Portacapture Control, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť z obchodu Apple Store alebo Google Play.

Takto môžete napríklad nahrávať zvuky prírody vo voľnej prírode bez toho, aby ste výsledok ovplyvnili svojou priamou prítomnosťou alebo vlastnými zvukmi.

Bezdrôtová synchronizácia časového kódu so zariadeniami Atomos a inými zariadeniami
Synchronizácia časového kódu (pridaná vo firmvéri v1.20) výrazne uľahčuje postprodukčný proces, pretože súbory možno vyrovnať pomocou časového základu. To je užitočné najmä pri projektoch, ktoré používajú viacero kamier alebo rekordérov. Bezdrôtová synchronizácia časového kódu je k dispozícii s Atomos AtomX Sync, UltraSync Blue a ďalšími kompatibilnými produktmi*, ako sú Atomos Connect a Shogun Connect.

Pre Portacapture X8 je potrebný voliteľný adaptér Bluetooth AK-BT1.

*Kompatibilné produkty nájdete na webovej lokalite spoločnosti Atomos.
Viacstopé nahrávanie až s ôsmimi stopami
Zariadenie Portacapture X8 môže súčasne nahrávať až osem zvukových stôp celkovo (šesť samostatných stôp + stereo mix). Vyberte, ktoré vstupy sa budú nahrávať na ktoré stopy, aplikujte šumovú bránu, kompresiu, EQ a reverb ako na mixážnom pulte. Aplikácia MANUAL umožňuje nastaviť úrovne a stereo pozície pre každú zo šiestich vstupných stôp a vytvoriť stereo mix pripravený na publikovanie ako podcast, vlog, skladba alebo iný obsah.

V prípade vstupov XLR/TRS umožňuje know-how Tascam využívajúce vlastný vývoj mikrofónových predzosilňovačov HDDA (High Definition Discrete Architecture) nahrávanie zvuku vo vysokej kvalite.

Štyri konektory XLR/TRS plus vstup a výstup pre fotoaparát a ďalšie zariadenia
Vďaka štyrom profesionálnym uzamykateľným kombinovaným vstupom XLR/TRS pre signály na úrovni mikrofónu a linky je Portacapture X8 pripravený na väčšinu vašich každodenných nahrávacích výziev. Každý ďalší vstup a výstup mini-jack vám umožní pripojiť kameru alebo iné zvukové zariadenia. Pri vytváraní videozáznamov môžete napríklad na kamere nahrať vodiacu stopu s tónmi bridlice, aby ste zjednodušili synchronizáciu počas následnej úpravy videomateriálu. Úroveň výstupu z kamery je nastaviteľná, a tak sa dá prispôsobiť prakticky akémukoľvek modelu kamery.

Samozrejmosťou je aj slúchadlový výstup, ktorý je dostatočne výkonný na to, aby ste ho mali pod kontrolou aj v hlučnom prostredí.

Flexibilná manipulácia - všade tam, kde sa cítite kreatívni
Portacapture X8 váži menej ako 500 gramov vrátane batérií a možno ho namontovať priamo na digitálnu zrkadlovku alebo fotoaparát alebo ho kombinovať s AV súpravami vďaka zadnému adaptéru na studenú päticu. Môžete ho tiež pripojiť k mikrofónovým stojanom alebo bezdrôtovým prijímačom.

Takto upevnený Portacapture X8 je menej náchylný na manipulačný hluk a vaše nahrávky sú ešte lepšie.

Akemi Murakami & Ilker Arcayürek "Du bist wie eine Blume"
Prehľad funkcií
Záznamník zvuku PCM novej generácie s vysokým rozlíšením
3.5-palcový farebný dotykový displej na jednoduché ovládanie a dokonalú čitateľnosť
Nekompromisná kvalita zvuku so vzorkovacou frekvenciou až 192 kHz a 32-bitovým rozlíšením s pohyblivou rádovou čiarkou - ideálne na neskoršiu bezstratovú následnú úpravu pomocou softvéru DAW
Intuitívny systém spúšťania s prednastavenými konfiguráciami pre rôzne scény nahrávania, ako je základné viacstopové nahrávanie, podcasty, hudba, hlas (rozhovory, vlogy), nahrávanie v teréne, ASMR alebo manuálne nastavenia
Dva odnímateľné veľkomembránové (14,6 mm) kondenzátorové mikrofóny (možno nastaviť na konfiguráciu A-B alebo X-Y)
Vstavané zvukové rozhranie USB s ôsmimi vstupmi a dvoma výstupmi
Priložené mikrofóny možno použiť ako zdroj zvuku USB
Vstupné signály prijaté cez USB možno nahrávať na kartu SD
Štyri mikrofónové/linkové vstupy prostredníctvom uzamykateľných kombinovaných konektorov XLR/TRS
Fantómové napájanie (24 V / 48 V) možno nastaviť pre každý mikrofónový vstup samostatne
Viacstopé nahrávanie až ôsmich stôp (šesť stôp + stereo mix)
Nahrávanie vo formáte WAV (BWF) alebo MP3
MS dekodér, efekt reverbu (šesť miestností)
Funkcia predbežného nahrávania umožňuje spustenie nahrávania pred stlačením tlačidla nahrávania
Funkcia automatického nahrávania na automatické spustenie nahrávania na základe vstupnej úrovne
Duálne nahrávanie umožňuje nahrávať každú stopu v inom formáte súboru
Tóny bridlice možno pridať automaticky alebo manuálne na zjednodušenie synchronizácie videosúborov pri editácii
Značky možno nastaviť automaticky (špička, úroveň, čas)
Funkcia XRI umožňuje uložiť informácie o nastaveniach nahrávania spolu so súborom BWF
Vstavaný mixér so spracovaním zvuku vrátane EQ, low-cut filtra, kompresora, limitéra, automatického ovládania zosilnenia, šumovej brány a ďalších funkcií
Kamerový/linkový vstup na monitorovanie a nahrávanie zvuku odosielaného z kamery alebo iného zariadenia (3,5 mm stereo jack)
Kamerový/linkový výstup s voliteľným útlmom na odosielanie zvuku do kamery alebo iných externých zariadení
Monitorovanie zvuku prostredníctvom výstupu pre slúchadlá alebo zabudovaného reproduktora
Bezdrôtové diaľkové ovládanie zo smartfónu/tabletu pomocou voliteľného kľúča Bluetooth (Tascam AK-BT1) a špecializovanej aplikácie diaľkového ovládania (na stiahnutie zdarma)
Ako záznamové médium možno použiť karty Micro SD s kapacitou až 512 GB
Napájanie štyrmi batériami AA (alkalické, Ni-MH, lítiové), napájaním zo zbernice USB alebo voliteľným sieťovým adaptérom (Tascam PS-P520U)
Automatická voľba napájania na pokračovanie na batérie, napríklad počas výpadku prúdu
Nové funkcie s firmvérom v1.10

Zobrazenie preťaženia pre analógové obvody
Funkcia sólového monitorovania na obrazovke INPUT SETTINGS
Funkcia sólového monitorovania na obrazovke MIXER
Dodatočná funkcia uzamknutia (podržania) pre aplikáciu diaľkového ovládania (Portacapture Control), ktorá umožňuje oddelené uzamknutie prevádzky jednotky a prevádzky ovládacej aplikácie
Nová skratka na spúšťač zo všetkých aplikácií
Nová funkcia s firmvérom v1.20

Bezdrôtová synchronizácia časového kódu so zariadeniami Atomos a UltraSync Blue je teraz podporovaná
Podporované operačné systémy
Windows
Windows 11 Windows 10 (november 2021, verzia 21H2) Windows 10 (máj 2021, verzia 21H1)
Mac
macOS Monterey (12.0) macOS Big Sur (11.0) macOS Catalina (10.15)
iOS
iOS 14 / iPadOS 14 iOS 13 / iPadOS 13
Android
Android 11 Android 10
Možnosti
Tascam PS-P520U | 5-voltový sieťový adaptér
PS-P520U: 5-voltový sieťový adaptér
Tascam TH-02 | Stereo slúchadlá
TH-02: Stereo slúchadlá

OBSAH BALENIA

Portacapture X8

ŠPECIFIKÁCIE

Špecifikácie rekordéra
Záznamové médiá karta microSD (64 MB - 2 GB)
karta microSDHC (4 - 32 GB)
karta microSDXC (48-512 GB)
Formáty nahrávania/prehrávania WAV (BWF): 44.(1/48/96/192 kHz, 16/24 bitov alebo 32 bitov float)
MP3: 44,1/48 kHz, 128/192/256/320 kbit/s
Vstupné kanály 6 (maximálne)
Nahrávacie stopy 8 (6 stôp + stereo mix)
Analógové zvukové vstupy
Mikrofónové vstupy 3-6 (vyvážené) Ekvivalent XLR-3-31 (1: GND, 2: HOT, 3: COLD)
6.3 mm konektory TRS (hrot: HOT, prstenec: COLD, rukáv: GND)
(len fantómové napájanie cez XLR)
Vstupná impedancia ≥2,2 kΩ
Maximálna vstupná úroveň +2 dBu
Minimálna vstupná úroveň -75 dBu
Linkové vstupy 3-6 Ekvivalent XLR-3-31 (1: GND, 2: HOT, 3: COLD)
6.3 mm konektory TRS (Tip: HOT, Ring: COLD, Sleeve: GND)
Vstupná impedancia ≥9 kΩ
Maximálna vstupná úroveň +24 dBu
Minimálna vstupná úroveň -53 dBu
Mikrofónové vstupy 1/2 (nesymetrické) 3.5 mm minikonektory (podporujú zástrčkové napájanie)
Vstupná impedancia ≥85 kΩ
Maximálna vstupná úroveň +1 dBV
Minimálna vstupná úroveň -69 dBV
Linkový vstup (EXT IN, nesymetrický) 3.5 mm stereo mini jack
Vstupná impedancia ≥8,5 kΩ
Maximálna vstupná úroveň +10 dBV
Minimálna vstupná úroveň -48 dBV
Analógové zvukové výstupy
Linkový výstup (LINE OUT, nesymetrický) 3.5 mm stereo mini jack
Výstupná impedancia 200 Ω
Nominálna výstupná úroveň -14 dBV
Maximálna výstupná úroveň +6 dBV
Výstup pre slúchadlá 3.5 mm stereo mini jack
Maximálny výstup 45 mW + 45 mW (THD+N: ≤0,1 %, záťaž 32 Ω)
Zabudovaný reproduktor 0.4 W (mono)
Ovládacie vstupy/výstupy
Port USB Konektor USB typu C
Formát Trieda veľkokapacitného úložiska USB 2.0 High Speed
Konektor zariadenia Bluetooth Len pre adaptér Bluetooth (AK-BT1)
Zvukový výkon
Frekvenčná odozva Fs 48 kHz: 20 Hz - 20 kHz, +0/-0,3 dB (JEITA)
Fs 192 kHz, 20 Hz - 60 kHz, +0,5/-2,5 dB (JEITA)
Odstup šumu a hluku (20 kHz SPCL LPF, vážený A)  
Vstupy 1-2 48 kHz: 101 dB
Vstupy 3-6, EXT IN 48 kHz: 102 dB
Celkový pomer harmonického skreslenia (THD+N, sínusová vlna 1 kHz, -5 dBFS na vstupe, GAIN na minime, SPCL LPF 20 kHz)
Vstupy 1-2 0.005 %
Vstupy 3-6 (LINE IN) 0.008 %
Vstupy 3-6 (MIC IN) 0.006 %
EXT IN 0.006 %
LINE OUT 0.007 %
Poznámka: JEITA označuje zhodu s JEITA CP-2150
Napájanie a ďalšie špecifikácie
Napájanie 4 batérie AA (alkalické, Ni-MH alebo lítium-iónové)
Napájanie zo zbernice USB z počítača
AC adaptér (TASCAM PS-P520U, predáva sa samostatne)
Spotreba energie 7.5 W (maximálne)
Displej 3.5-palcový farebný dotykový displej LCD
Rozmery (Š × V × H) 77 mm × 40 mm × 206 mm (bez výčnelkov)
Hmotnosť 472 g (s batériami)
381 g (bez batérií)
Rozsah prevádzkovej teploty 0-40 °C
Približný čas prevádzky na batérie (nepretržitá prevádzka v hodinách:minútach)
Použitie alkalických batérií (Evolta)  
Priložené mikrofóny, vypnuté fantómové napájanie, stereofónny záznam WAV pri frekvencii 44,1 kHz / 24 bitov 11:00
Obsiahnuté mikrofóny plus vstupy 5/6, zapnuté fantómové napájanie, stereo nahrávanie WAV pri 44,1 kHz / 24-bit 5:30
Použitie NiMH batérií (eneloop)  
Obsiahnuté mikrofóny, fantómové napájanie vypnuté, stereo nahrávanie WAV pri 44,1 kHz / 24-bit 9:30
Priložené mikrofóny a vstupy 5/6, fantómové napájanie zapnuté, stereofónny záznam WAV pri 44,1 kHz / 24-bit 5:30
Použitie lítium-iónových batérií (Energizer Ultimate Lithium)  
Obsiahnuté mikrofóny, fantómové napájanie vypnuté, stereofónny záznam WAV pri 44,1 kHz / 24-bit 18:00
Vrátane mikrofónov a vstupov 5/6, fantómové napájanie zapnuté, stereo nahrávanie WAV pri 44,1 kHz / 24-bit 10:00

 

Zoznam testovaných médií (od 2021-11-11)

Uvedené médiá boli úspešne testované s týmto modelom.
Časom sa môže stať, že tieto špecifické médiá nebudú k dispozícii. Vtedy by bolo najlepšie obrátiť sa priamo na výrobcu CF/SD/USB médií a nechať si od neho navrhnúť model s najpodobnejšími špecifikáciami, ktorý je v súčasnosti k dispozícii a ktorý zostáva v rámci limitu maximálnej kapacity.

SDHC/SDXC

Výrobca Model Č. dielu Kapacita
Kioxia Exceria Plus microSDHC/microSDXC UHS-I KMUH-A032 GB 32 GB
KMUH-A128 GB 128 GB
Exceria Basic KMUB-A016 GB 16 GB
KMUB-A032 GB 32 GB
KMUB-A128 GB 128 GB
Transcend microSDXC/SDHC 500S TS16GUSD500S 16 GB
TS32GUSD500S 32 GB
TS64GUSD500S 64 GB
TS128GUSD500S 128 GB
microSDXC/SDHC TS16GUSDHC10V 16 GB
TS32GUSDHC10V 32 GB
microSDXC 340S TS64GUSD340S 64 GB
TS128GUSD340S 128 GB
Sandisk Extreme Pro microSDXC UHS-II SDSQXPJ-064-JN3M3 64 GB
SDSQXPJ-128-JN3M3 128 GB
Extreme microSDHC UHS-I SDSQXAF-032G-EPK 32 GB
Ultra microSDHC/microSDXC UHS-I SDSQUA4-032G-EPK 32 GB
SDSQUA4-064G-EPK 64 GB
SDSQUA4-128G-EPK 128 GB
SDSQUA4-512G-EPK 512 GB
SDSQUAR-032G-JN3MA 32 GB
SDSQUAR-064G-JN3MA 64 GB
SDSQUAR-128G-JN3MA 128 GB
SDSQUAR-256G-JN3MA 256 GB
SDSQUAR-400G-JN3MA 400 GB
SDSQUAR-512G-JN3MA 512 GB

 

 

Dizajn a špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Parametre

Parametre

Výrobca: TASCAM
Kategória: Rekordéry
PRÍSLUŠENSTVO (6)

PRÍSLUŠENSTVO (6)

SmallRig Puzdro na pamäťovú kartu 3192

Puzdro SmallRig 3192 je určené na ukladanie a ochranu pamäťových kariet. Vyzerá pekne
20 €
Skladom 3 ks

SONY MDR-7506/1

Sony MDR-7506 sú profesionálne slúchadlá navrhnuté pre kombináciu sily, pohodlia
107 €
Skladom > 5 ks

SYNCO Mic-D30

  • -30 %
ŠPECIÁLNA AKCIA: -30%
Elektretový kamerový mikrofón Mic-D30 s "krátkou puškou" pre aplikácie ENG/EFP využíva
85.68 €
Skladom 1 ks

SanDisk 32gb karta Ultra microSDHC UHS-I Class 10

Stvorená na zachovanie okamihu Karta SanDisk Ultra® microSD™ UHS-I vám dáva slobodu
8.89 €
na požiadanie

SONY ECM-55B

  • Doprava zdarma
Sony ECM-55 je elektret kondenzátorový všesmerový klopový mikrofón. Mikrofón je možné
564 €
na otázku

SanDisk 64gb karta Ultra microSDXC UHS-I Class 10

Stvorená na zachovanie okamihu Karta SanDisk Ultra® microSD™ UHS-I vám dáva slobodu
24 €
na požiadanie
ALTERNATÍVY (2)