Tascam DR-40X 4-Channel / 4-Track Portable Audio Recorder and USB Interface with Adjustable Mic

239.4 € s DPH 199.5 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 23. 03.
Na odoslanie 2 ks
Praha 2 ks
Popis produktu

Popis produktu

Tascam DR-40X 4-kanálový / 4-stopový prenosný zvukový rekordér a USB rozhranie s nastaviteľným mikrofónom.

Prenosný ručný rekordér Tascam DR-40X je vhodný na nahrávanie podcastov, zvukových efektov a hudby, dokáže zachytiť až štyri stopy zvuku s vysokým rozlíšením bez potreby externých mikrofónov. Jeho vstavané jednosmerné kondenzátorové mikrofóny možno nastaviť na široký alebo úzky stereofónny obraz a môžu sa používať súčasne s mikrofónovými/linkovými kombinovanými vstupmi. DR-40X je rovnako vhodný ako ručné zariadenie alebo pri použití v konfiguráciách so stojanom alebo kamerou, takže zvládne všetko od samplovania a rozhovorov až po podcasty a živé koncerty.

Flexibilné spôsoby napájania - batérie, napájanie zo zbernice USB alebo sieťový adaptér - robia DR-40X vhodným na nahrávanie na cestách, celodenné natáčanie videa a počítačovú produkciu zvuku. Potrebujete pripojiť externé mikrofóny alebo externý mixážny pult? Dva symetrické vstupy XLR-1/4" zariadenia DR-40X sú vhodné pre mikrofónne alebo linkové signály (dokonca +4 dBu z profesionálnych konzol) a v prípade potreby môžu dodávať fantómové napájanie. Či už použijete vstavané mikrofóny alebo externý zdroj, voliteľné režimy, ako je stereo nahrávanie bezpečnostnej stopy, redukcia špičiek, limitácia a automatická úroveň, vám poskytujú možnosti na dosiahnutie čistého, neskresleného záznamu.

Nastaviteľné jednosmerné mikrofóny
Vstavané kondenzátorové mikrofóny modelu DR-40X vám umožnia stereofónne snímanie alebo 2 x stereofónne snímanie pri použití mikrofónových/linkových vstupov. Pri zdrojoch produkujúcich hladinu akustického tlaku do 125 dB nebudú hlasné koncerty problémom. Zatiaľ čo DR-05X má všesmerové mikrofóny v pevnom nastavení A-B, DR-40X je vybavený nastaviteľnými jednosmernými mikrofónmi. Jednosmerné mikrofóny minimalizujú zachytávanie zvuku vstupujúceho zo zadnej časti kapsúl, čo vedie k sústredenejšiemu tónu s menším počtom odrazov.
Kapsule môžete ľahko otáčať medzi dvoma konfiguráciami mikrofónov, aby ste doplnili svoj zdroj zvuku - použite polohu A-B (kapsule smerujúce von) na vytvorenie širokého stereofónneho obrazu alebo prepnite do polohy X-Y (kapsule smerujúce dovnútra), ak potrebujete užšie stereofónne pole so silným stredovým prejavom a menšími fázovými rozdielmi.

Dva mikrofónové/linkové vstupy XLR-1/4" s fantómovým napájaním
Duálne kombo konektory Neutrik XLR-1/4" TRS podporujú mikrofónovú úroveň a linkovú úroveň +4 dBu, čo vám umožňuje nahrávať externé mikrofóny alebo vyvážené výstupy z mixážneho pultu alebo konzoly FOH. Vďaka prepínateľnému fantómovému napájaniu 24 V alebo 48 V a dostatočnému zosilneniu môžu mikrofónové predzosilňovače slúžiť pre rôzne mikrofóny, napríklad dynamické, páskové alebo kondenzátorové. Pomocou vstavaných mikrofónov môžete zachytiť okolitý zvuk publika a zároveň nahrávať priamo z externého pultu, čo je ideálne pre živé vystúpenia.
 
Podporuje karty SD s kapacitou až 128 GB
Na dosiahnutie maximálnej kompaktnosti a prenosnosti nahráva DR-40X priamo na multimediálne karty (dostupné samostatne). Podporované sú karty SD, SDHC a SDXC (s kapacitou až 128 GB), ktoré umožňujú dlhý čas záznamu aj pri vysokom rozlíšení zvuku. S kartou s kapacitou 128 GB dokáže DR-40X nahrávať stereo až 192 hodín pri 16-bitovej frekvencii / 44,1 kHz s použitím nekomprimovaného formátu WAV kompatibilného s BWF.
 
3.5 mm linkový/sluchátkový výstup
Keď chcete nahrávať do fotoaparátu a DR-40X, stačí pripojiť 3,5 mm mini jack výstup z DR-40X do vstupu fotoaparátu a potom pomocou tlačidiel +/- na obrazovke Domov nastaviť výstupnú úroveň. Prípadne pripojte pár slúchadiel k 3,5 mm mini jack konektoru na kritické počúvanie. Rýchlu kontrolu monitora môžete vykonať prostredníctvom zabudovaného mono reproduktora DR-40X.
 
Funkcie mikrofónu a zvukového rozhrania USB
Pripojte DR-40X k počítaču Mac/Windows alebo k zariadeniu iOS prostredníctvom USB pre obojsmerné smerovanie zvuku v reálnom čase. Po rozpoznaní a konfigurácii môžete DR-40X používať ako USB mikrofón alebo 2-in/2-out audio rozhranie pre váš obľúbený audio softvér. Na pohodlné prenášanie súborov môže DR-40X po pripojení cez USB fungovať ako čítačka kariet.

Napájanie pomocou batérií AA, USB alebo sieťového adaptéra
Pomocou troch dodaných alkalických batérií AA môžete DR-40X napájať až 18 hodín stereofónneho nahrávania pri rozlíšení 16 bitov / 44,1 kHz. Pri dlhotrvajúcich reláciách, ktoré si vyžadujú dlhší čas nahrávania, môže byť DR-40X napájaný prostredníctvom USB pripojenia k počítaču alebo mobilnej batérie, alebo prostredníctvom sieťového adaptéra Tascam PS-P520E (k dispozícii samostatne).

Ideálne na ručné použitie alebo použitie na statíve
Model DR-40X je navrhnutý na optimálnu prenosnosť, je kompaktný a ľahký. Zjednodušené telo umožňuje pohodlné používanie pri držaní v ruke alebo vložení do vrecka. Ak chcete v takýchto situáciách zabrániť neplánovanému stlačeniu tlačidiel, zapnite prepínač podržania na bočnom paneli. Použite otvor so závitom 1/4"-20 na spodnej strane DR-40X na jeho upevnenie na mikrofónový stojan alebo statív pre stabilné, stacionárne umiestnenie alebo pripojte dodanú naklápacie nožičku, aby ste zabránili príliš nízkemu umiestneniu vstavaných mikrofónov pri umiestnení zariadenia spodnou stranou nadol.

Stereofónne nahrávanie bezpečnostných stôp
Filmári a kameramani sa počas natáčania často stretávajú s náhlymi výkyvmi hlasitosti zvuku. Herec môže náhle zakričať alebo objekt dokumentu môže urobiť takmer čokoľvek. DR-40X má režim dvojitého záznamu, ktorý zachytáva kópiu záberu z vstavaných mikrofónov alebo externých vstupov s nižšou úrovňou (voliteľnou pri -6 db alebo -12 db) ako bezpečnostnú stopu pre prípad náhleho skreslenia.

Vstavané režimy úrovne a spracovanie signálu zvyšujú kvalitu zvuku
Zvýšte zvukový účinok svojho zvuku pomocou zabudovaných režimov úrovne a spracovania signálu v modeli DR-40X. Zapnite automatickú reguláciu úrovne, aby ste zvýšili alebo znížili hlasitosť záznamu, keď je vstupný zvuk príliš tichý alebo hlasný, a zapnite limitér, aby ste signál stlačili skôr, než dosiahne bod skreslenia. V skúšobnom režime alebo počas nahrávania funkcia redukcie špičiek automaticky zníži vstupný zisk na vhodnú úroveň.
Šum vetra a nízkofrekvenčné dunenie zmiernite výberom low-cut filtra, ktorý môžete nastaviť na 40, 80 alebo 120 Hz. Môžete si dokonca vybrať, či chcete na vstupný alebo výstupný signál použiť prednastavenie hall, room, studio alebo plate reverb. Pri prehrávaní možno výškové, stredové a basové frekvencie zosilniť alebo znížiť, čím sa dosiahne vlastný výstupný tón.

Výber funkcií nahrávania
DR-40X ponúka niekoľko nahrávacích funkcií, ktoré zjednodušujú prácu a ušetria vás zmeškania začiatku vystúpenia. Po aktivácii nastavenia pred nahrávaním zostáva DR-40X v pohotovostnom režime, ktorý mu umožňuje zachytiť až dve sekundy signálu pred stlačením tlačidla nahrávania. Zariadenie DR-40X je tiež schopné nahrávať v reakcii na vstupný signál. Jeho funkcia automatického nahrávania môže začať nahrávať pri používateľom zvolenom prahu decibelov -6, -12, -24 alebo -48 dB. Ak budete nahrávať sami seba počas hrania na nástroj, napríklad na klavír alebo bicie, môžete použiť funkciu samospúšte, ktorá spustí nahrávanie po uplynutí nastaveného času (5 alebo 10 sekúnd).

Nedeštruktívny overdubbing
Overdubbing v DR-40X je ideálny na vrstvenie nového výkonu na existujúcu skladbu. Pomocou overdubbing môžete hrať na nástroj alebo spievať pri prehrávaní uloženej skladby. Nahrávajte buď kombinované signály, alebo len vstupný signál ako nový súbor, pričom pôvodný záznam zostane zachovaný.

Generátor tónov na synchronizáciu súborov
Interný tónový generátor uľahčuje synchronizáciu súborov nahraných na DR-40X a vo fotoaparáte. Keď je DR-40X pripojený k fotoaparátu, nastaviteľný automatický tón sa odošle do fotoaparátu a nahrá sa do DR-40X. Výsledné tóny môžete použiť ako vodítka pri synchronizácii súborov v softvéri na úpravu videa.

Podporuje externé diaľkové ovládanie
Ručné alebo nožný diaľkový ovládač je možné ovládať pomocou nožného spínača RC-3F alebo káblového diaľkového ovládača RC-10 (oba sú k dispozícii samostatne). Spúšťajte/zastavujte nahrávanie, robte značky, zväčšujte stopy a podobne bez toho, aby ste sa museli dotknúť DR-40X.
 

ŠPECIFIKÁCIE

 
 • grafický LCD displej s rozlíšením 128 x 64 pixelov a podsvietením
 • Tlačidlo rýchleho menu na jednoduchý prístup k rôznym funkciám
 • 10 jazykov ponuky
 • Funkcia kompenzácie oneskorenia eliminuje časové oneskorenia spôsobené rozdielmi vo vzdialenostiach dvoch vstupných súprav od zdroja zvuku
 • Funkcia prepisu pre punch-in nahrávanie s jednou úrovňou zrušenia
 • Režim diktovania určený na nahrávanie a prepis ľudského hlasu
 • Nastaviteľná rýchlosť prehrávania od 0,5 do 2-násobku (v krokoch po 0,1) pri frekvencii 44,1 kHz alebo 48 kHz
 • Funkcia MS dekódovania umožňuje správne stereofónne monitorovanie strednej konfigurácie mikrofónov
 • Automatické vytvorenie nového súboru po dosiahnutí maximálnej veľkosti súboru
 • Funkcie rozdelenia/vymazania súborov
 • Prehrávanie v slučke/opakovanie
 • Funkcia obnovenia zachováva posledný bod zastavenia, aj keď je DR-40X vypnutý/zapnutý
 • Funkcia prehrávania s preskočením späť preskočí 1 až 10, 20 alebo 30 sekúnd späť počas prehrávania
 • Až 99 značiek (lokalizačných bodov) na jednu stopu
 • Prírastok stopy vytvára nové súbory na ľubovoľných miestach počas nahrávania
 • Formát názvu súboru možno nastaviť tak, aby používal používateľom definované slovo alebo dátum
 • Prvých šesť znakov názvu súboru pre nahrávanie možno nastaviť ľubovoľne
 • Funkcia zoznamu skladieb
 • Chromatická ladička
 • Zabudované gumové nožičky znižujú prenos vibrácií zo stola alebo pracovnej plochy na zabudované mikrofóny
Parametre

Parametre

Výrobca: TASCAM
Kategória: Rekordéry
PRÍSLUŠENSTVO (2)

Audio

TASCAM AK-DR11 C MKII Accessory Pack for DR Series Audio Recorders

Na odoslanie 4 ks
bez DPH 32.68 € 39.22 €

Príslušenstvo, klietky tašky, karty

 • -26 %

SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 64GB 170MB/s

Skladom 4 ks
bez DPH 21 € 25.2 €