FX5 je nekompromisný nástroj na natáčanie filmov, o ktorom ste vždy snívali. Ponúka režim 5K Open Gate, interné nahrávanie vo formáte RAW a dynamický rozsah viac ako 15 EV. Vďaka konektoru pre voliteľný OLED hľadáčik DVF-EL1, časovému kódu a 32-bitovému zvuku s plávajúcou desatinnou čiarkou spája kompaktnosť…
FX5 je nekompromisný nástroj na natáčanie filmov, o ktorom ste vždy snívali. Ponúka režim 5K Open Gate, interné nahrávanie vo formáte RAW a dynamický rozsah viac ako 15 EV. Vďaka konektoru pre voliteľný OLED hľadáčik DVF-EL1, časovému kódu a 32-bitovému zvuku s plávajúcou desatinnou čiarkou spája kompaktnosť a prenosnosť s výkonom na profesionálnej úrovni.
Vrstvený snímač Exmor RS, procesor BIONZ XR2 s jednotkou AI a tri základné citlivosti ISO v plochej kompaktnej konštrukcii, ktorá sa zmestí na gimbal aj do stiesnených priestorov.

HDMI typu A pre externý monitor, káblová sieť LAN 2,5 Gb/s a dva konektory USB-C na prenos dát, napájanie aj časový kód. Rukoväť XLR nie je súčasťou balenia.
Vyhradené tlačidlá, multifunkčný volič a obrazovka BIG6 (HOME), ktorá ukáže šesť kľúčových nastavení naraz: snímkovú frekvenciu, EI/ISO, uzávierku, clonu, LUT a vyváženie bielej.
Scene-linear záznam X-OCN vo variantoch LT, C1 a C2 sa ukladá do kamery bez externého rekordéra. Open Gate využíva celú plochu snímača 3:2 a zaznamenáva 5K až do 60 snímok za sekundu.
Základné citlivosti ISO 800, 4000 a 12800 a snímanie Dual Gain držia čisté tiene cez deň aj v šere.
Optická stabilizácia v tele s až dvojnásobným rozsahom korekcie rotácie; režim Dynamic Active pridáva elektronickú podporu.
Rýchle hybridné zaostrovanie s až 759 bodmi rozpozná oči ľudí, zvierat aj vtákov a drží ich aj pri malej hĺbke ostrosti.
Tri režimy S-Log3 (Cine EI, Cine EI Quick, Flexible ISO), S-Cinetone pre hotový vzhľad a až 16 používateľských LUT.
Zažite maximálnu tvorivú flexibilitu vďaka režimu 5K Open Gate a internému nahrávaniu vo formáte RAW prostredníctvom troch profesionálnych kodekov. Tento snímač podporuje širokú škálu anamorfných formátov a umožňuje zachytiť celý obraz pre akýkoľvek výstupný formát, čím zabezpečuje flexibilný a vysoko verný pracovný postup, ktorý vyžadujú profesionálne produkcie.
Nový snímač s rozlíšením 16,6 MP v kombinácii s procesorom BIONZ XR2 ponúka pozoruhodný dynamický rozsah viac ako 15 EV, čo zaručuje výnimočné zachovanie detailov vo svetlách aj tieňoch. Tento systém využíva tri základné citlivosti ISO a technológiu dvojitého zosilnenia, čím zabezpečuje mimoriadne čisté snímky bez šumu aj pri snímaní v najnáročnejších podmienkach s nízkou úrovňou osvetlenia.
Zachyťte aj tú najintenzívnejšiu akciu v rozlíšení 4K pri 240p a 5K pri 120p (dostupné v budúcej aktualizácii firmvéru). Vďaka výrazne vyššej rýchlosti čítania snímača je efekt rolovacej uzávierky minimalizovaný, zatiaľ čo vylepšené automatické zaostrovanie pri slabom osvetlení zabezpečuje, že počas vysokorýchlostného snímania je zachované perfektné zaostrenie, čo z tejto kamery robí mimoriadne spoľahlivý nástroj tak pre samostatných operátorov, ako aj pre profesionálov pracujúcich s druhou kamerou.
Telo je navrhnuté pre náročné podmienky natáčania: štvorosový 3,5-palcový LCD monitor sa dá nakloniť do širokého rozsahu uhlov a na konektor hľadáčika sa dá pripojiť voliteľný OLED hľadáčik DVF-EL1. Či už optimalizujete nastavenie gimbalu alebo zostavujete kompletnú produkčnú zostavu, sofistikovaná ergonómia a vysoká úroveň podpory monitorovania poskytujú spoľahlivú vizuálnu kontrolu, ktorú profesionáli potrebujú.
Vďaka kompatibilite so špecializovanými káblami s časovým kódom (TC) môžete ľahko preklenúť priepasť medzi kompaktným natáčaním a plnohodnotnou produkciou. Vďaka 32-bitovému záznamu zvuku s plávajúcou desatinnou čiarkou s voliteľnou rukoväťou XLR a dvom portom USB-C sa táto kamera bezproblémovo integruje do profesionálnych pracovných postupov. Zabezpečuje dokonale synchronizovaný zvuk a video, ako aj bleskovo rýchly prenos dát.
Batéria NP-SA100 s kapacitou 2670 mAh vydrží až 170 minút nepretržitého záznamu a kameru možno nabíjať aj napájať cez USB-C s podporou USB Power Delivery. Na prenos súborov a diaľkové ovládanie slúži káblová sieť LAN 2.5GBASE-T a Wi-Fi v pásmach 2,4, 5 a 6 GHz. Živé vysielanie cez RTMP, RTMPS alebo SRT zvládne rozlíšenie až 3840 × 2160.







| Model | ILME-FX5 |
|---|---|
| Typ zariadenia | Digitálna kamera s vymeniteľnými objektívmi |
| Bajonet | Sony E |
| Dynamický rozsah | Viac ako 15 EV (S-Log3) |
|---|---|
| Snímač | Plnoformátový vrstvený Exmor RS CMOS, 35,9 × 24,0 mm |
| Celkový počet pixelov | Približne 18,2 Mpx |
| Efektívny počet pixelov | Približne 16,6 Mpx |
| Optický dolnopriepustný filter | Áno |
| Rozsah teploty farieb | 2000 – 15 000 K |
| Protiprachový systém | Áno |
| Kompresia videa | X-OCN, XAVC HS (H.265), XAVC S (H.264) |
|---|---|
| Záznam zvuku | LPCM 4 kanály (48/96 kHz, 24 bit), PCM 4 kanály (48/96 kHz, 32 bit s plávajúcou desatinnou čiarkou) |
| Spomalený a zrýchlený záznam (S&Q) | Áno |
| Záznam proxy | Áno |
| Časový kód / používateľské bity (TC/UB) | Áno |
| Výstup RAW | Áno (HDMI) |
| Sloty na pamäťové karty | 2× CFexpress typu A / SDXC (UHS-I/II) |
| Zaostrovanie | Rýchle hybridné AF (fázová + kontrastná detekcia) |
|---|---|
| Body zaostrenia | Max. 759 (fázová detekcia) |
| Rozpoznávané objekty (video) | Ľudia, zvieratá, vtáky |
| Funkcie zaostrovania (video) | Citlivosť na posun objektu, rýchlosť prechodu AF, mapa zaostrenia, pomocné svetlo AF |
| Citlivosť ISO | Ekvivalent ISO 320 – 409 600, AUTO s voliteľnou hornou hranicou |
|---|---|
| Rýchlosť uzávierky (video) | 64 F – 1/8000 s |
| Stabilizácia obrazu | Posun snímača s 5-osovou kompenzáciou (rozsah závisí od objektívu) |
| Režimy stabilizácie (video) | Dynamic Active / Active / Standard / vypnuté |
| Displej | 8,8 cm (3,5") TFT, dotykový |
|---|---|
| Počet bodov displeja | 2 764 800 |
| Náklon displeja | Hore 98°, dole 40°, do strany 180°, otočenie 270° |
| Clear Image Zoom (video) | Približne 1,5× (4K), približne 2× (HD) |
| Funkcie obsluhy | Čítačka obrazovky, lupa zaostrenia, mapa zaostrenia, zvýraznenie obrysov (peaking), rozpoznanie objektu v AF, zaostrovanie a sledovanie dotykom, zväčšenie obrazovky, vlastné funkcie |
| Rozhranie pre počítač | Veľkokapacitné pamäťové zariadenie |
|---|---|
| USB-C | 2× (port 1: USB 3.2, 10 Gb/s; port 2: USB 2.0, 480 Mb/s) |
| Wi-Fi | IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax (2,4 / 5 / 6 GHz) |
| Bluetooth | Verzia 5.3 (2,4 GHz) |
| Výstup HDMI | Konektor HDMI typu A |
| Pätica Multi Interface | Áno, s digitálnym zvukovým rozhraním |
| Vstup pre mikrofón | 3,5 mm stereo jack |
| Výstup pre slúchadlá | 3,5 mm stereo jack |
| Bezdrôtové diaľkové ovládanie | Bluetooth |
| Konektor LAN | 2.5GBASE-T / 1000BASE-T / 100BASE-TX |
| Prenos na FTP | Káblová sieť LAN, zdieľanie pripojenia cez USB, Wi-Fi |
| Streamovanie – formát videa | H.264 / H.265 |
|---|---|
| Streamovanie – rozlíšenie | 3840 × 2160, 1920 × 1080, 1280 × 720 |
| Streamovanie – zvuk | AAC-LC, 2 kanály (16 bit, 48 kHz) |
| Streamovanie – protokoly | RTMP, RTMPS, SRT |
| Vstavaný mikrofón | Stereo |
|---|---|
| Vstavaný reproduktor | Mono |
| Korekcia objektívu | Vinetácia, farebná chyba, skreslenie, dýchanie obrazu (video) |
| Batéria | NP-SA100 (súčasťou balenia) |
|---|---|
| Výdrž batérie (skutočný záznam) | Približne 105 min (LCD, CIPA) |
| Výdrž batérie (nepretržitý záznam) | Približne 170 min (LCD, CIPA) |
| Nabíjanie batérie v kamere | Áno, cez USB-C (USB Power Delivery) |
| Napájanie cez USB | Áno, cez USB-C (USB Power Delivery) |
| Príkon (s LCD) | Približne 7,4 W (s objektívom FE 28 – 70 mm F3,5 – 5,6 OSS II) |
| Hmotnosť s batériou a kartou | Približne 734 g |
|---|---|
| Hmotnosť samotného tela | Približne 643 g |
| Rozmery (Š × V × H) | Približne 132,2 × 79,0 × 87,0 mm (od gripu po displej) |
| Prevádzková teplota | 0 – 40 °C |
| Skladovacia teplota | −20 až 55 °C |
| Výrobca: | SONY |
| Kategória: | Digital Cinema |
| Veľkosť snímača kamery | Full Frame |
| Rozlíšenie | Full HD · 4K UHD · 5K Open Gate |
| Bajonet | Sony E |
| Výstup | USB-C · Ethernet / IP · HDMI Type A · 3.5 mm jack |
| Veľkosť snímača | Full Frame |
| Bajonet | Sony E |
| Maximálne rozlíšenie videa | 5K |
| Dynamický rozsah | 15EV |
| Záznamové médiá | CFexpress Type A · SD / SDHC / SDXC |
| Video výstupy a prenos | HDMI · USB-C · Ethernet / IP |
| Stabilizácia snímača (IBIS) | Áno |
| Interný RAW / X-OCN | Áno |
| Open Gate | Áno |
| XLR rukoväť v balení | Nie |
| Vyhotovenie kamery | Filmová kamera |
| Formát záznamu | X-OCN · XAVC HS (H.265) · XAVC S (H.264) |
| FPS | 4K 60fps · 4K 120fps · 5K 120 fps (budoucí firmware) · 4K 240 fps (budoucí firmware) · 5K 60fps |
| Typ média | CFexpress Type A · SDXC UHS-I/II |
| Typ batérie | NP-SA100 |
| Farebná hĺbka | 16 bit (X-OCN) |
| Ďalšie funkcie | Streaming · Tally · Proxy záznam · Timecode · WiFi · Bluetooth · Open Gate · Interný RAW / X-OCN · Triple Base ISO · 5osá stabilizace IBIS |
Akcie a zľavy len pre odberateľov · Bezplatné workshopy o zvuku a videu · Novinky a tipy zo sveta filmovania