Spektrometer Sekonic C-800 SPECTROMASTER

Kolorimeter C-800 SpectroMaster od spoločnosti Sekonic,určený pre fotografov, kameramanov, kameramanky a kameramanov ,…

Viac informácií

1 450 € s DPH 1 208.33 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 02. 12.
Na odoslanie 1 ks
Praha 1 ks
Kód tovaru:
SEKC800
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Kolorimeter C-800 SpectroMaster od spoločnosti Sekonic,určený pre fotografov, kameramanov, kameramanky a kameramanov , je pokročilý terénny kolorimeter schopný snímať prakticky všetky zdroje svetla, či už ide o LED, blesk, žiarovku, HMI, žiarivku alebo prirodzené spektrum svetla. Najdôležitejšie je, že je to praktický osvetľovací nástroj, ktorý analyzuje svetelný zdroj pomocou 11 rôznych režimov zobrazenia na svojom 4,3" farebnom dotykovom displeji, pričom konkrétne uvádza, čo musíte urobiť, aby ste dosiahli požadovaný efekt. Snímač CMOS meracieho prístroja umožňuje meranie v krokoch s presnosťou až 1 nm a umožňuje zachytiť farebné skoky vo svetelnom výstupe - čo je obzvlášť cenná funkcia pri práci s LED, HMI, žiarivkovým osvetlením a zmiešanými zdrojmi.

Azda najzaujímavejším doplnkom merača je index spektrálnej podobnosti. Index SSI, ktorý vyvinula Rada pre vedu a techniku Akadémie, dáva používateľovi možnosť nastaviť akékoľvek svetlo ako štandard alebo použiť preddefinované štandardy (napríklad CIE D55) a potom prideľuje ostatným svetlám skóre SSI na základe toho, ako dobre sa zhodujú. C-800 obsahuje okrem indexu CRI (index podania farieb) aj TLCI (index konzistentnosti televízneho osvetlenia), TLMF (faktor zhody televízneho osvetlenia) a TM-30-15 (technické memorandum), ktoré možno merať jednotlivo alebo v režime porovnania dvoch svetiel.

Prístroj SpectroMaster má veľmi pôsobivú presnosť, opakovateľnosť a špecifikácie odozvy a široký rozsah hodnôt vo všetkých režimoch. Napríklad blesk možno farebne analyzovať s voliteľnými rýchlosťami uzávierky od 1 do 1/500 sek. Okolité svetlo má rozsah 1,0 až 200 000 luxov (0,09 až 18 600 fc). Intuitívny farebný dotykový displej ponúka prístup k mnohým funkciám merača vrátane grafu spektra, CRI, filtra fotoaparátu, filtra osvetlenia, kompenzácie vyváženia bielej a porovnania viacerých svetiel.

Na obrazovke textového režimu sa zobrazuje teplota farieb, lux alebo fc, ako aj kompenzácia farieb a filtre na vyváženie svetla. Po výbere preferovaného vyváženia farieb sa na obrazovkách Camera Filter a Lighting Filter zobrazia aktuálne označenia filtrov Rosco, Lee, Kodak Wratten alebo Fuji potrebné na dosiahnutie cieľovej teploty farieb. CRI má aj špeciálnu obrazovku, ktorá zobrazuje štandardné referenčné hodnoty farieb (vrátane R1 až 15) ako percento schopnosti zdroja svetla presne reprodukovať farbu v porovnaní so štandardnou teplotou Ra. Obrazovka Multi Light Screen načíta farebné teploty viacerých svetelných zdrojov, ako aj odporúčania pre vyváženie svetla a kompenzáciu farieb, zapamätá si ich a umožní ich porovnanie.

Vďaka množstvu svetelno-analytických nástrojov, schopnosti čítať a porovnávať všetky typy svetla a reálnych riešení filtrov je zariadenie SpectroMaster predurčené na to, aby sa stalo základom pri natáčaní.


CRI, TLCI, TLMF, TM-30-15 a SSI

Index SSI (Spectral Similarity Index), ktorý vyvinula vedecko-technická rada Akadémie, dáva používateľovi možnosť nastaviť akékoľvek svetlo ako štandard alebo použiť preddefinované štandardy (napríklad CIE D55) a potom prideľuje iným svetlám skóre SSI na základe toho, ako dobre sa zhodujú. C-800 obsahuje aj TLCI (Television Lighting Consistency Index), TLMF (Television Lighting Matching Factor) a TM-30-15 (Technical Memorandum), okrem CRI (Color Rendering Index), ktorý možno merať jednotlivo alebo v režime porovnávania dvoch svetiel.


Zodpovedajúce zdroje svetla meraním x, y a sýtosti odtieňov

C-800 má viac parametrov kontroly farieb, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby pomohli priradiť svetlá k sebe. Bola pridaná hodnota CIE1931 (x, y), ktorá používateľom poskytuje možnosť merať a vyberať špecifické súradnice chromatickosti do svetiel niektorých hlavných značiek. Boli pridané aj merné jednotky odtieňa a sýtosti, aby bolo možné lepšie priradiť LED RGB k akémukoľvek svetelnému zdroju. Okrem toho nové obrazovky displeja umožňujú jednoduchú interpretáciu a pochopenie nových dátových polí, vďaka čomu je tento merač vynikajúci pre všetky aplikácie.


Určené na použitie na súprave

  • Rýchle rozloženie tlačidiel na ovládanie jednou rukou
  • 270° otočná hlava na meranie z akéhokoľvek uhla
  • Zabudované tmavé sklíčko na bezproblémové používanie na mieste


Meranie prakticky akéhokoľvek druhu svetla

Séria C-800 obsahuje lineárny snímač CMOS, ktorý meria a vyhodnocuje skutočnú farebnú teplotu svetelného zdroja od 380 do 780 nm v krokoch po 1 nm výstupnej vlnovej dĺžky, pričom zachytáva skoky vo výstupe bežných svetelných zdrojov, ako aj žiariviek, bleskov, HMI a LED zdrojov.


Merania

Merania zahŕňajú Kelvin (K), osvetlenosť (lux/fc), LB/CC filtre (pre objektív fotoaparátu alebo osvetľovacie filtre), LB/CC index, CRI (Ra, R1 až R15), ⊿uv, SSI, TLCI, TM-30-15 (Rf, Rg), chromatické súradnice CIE1931 (x, y), odtieň, sýtosť.


Rozšírené vlastnosti vykresľovania farieb

Štandardy zahŕňajú CRI, SSI, TLCI, TLMF a TM-30-15.


Rozsiahla pamäť

Do pamäte možno uložiť až 99 meraní.


Široký rozsah merania teploty farieb

  • Teplota farieb: 1600 až 40 000 K
  • Osvetlenie: 1 až 200 000 luxov pri okolitom svetle, 20 až 20 500 luxov pri svetle blesku


Používateľsky prívetivý dizajn

270-stupňová otočná hlava, kalibrácia v tme bez krytky, veľký 4,3" farebný dotykový displej LCD a funkcia prispôsobenia.


Rôzne zobrazenia

Text, graf spektra, porovnanie spektra, CRI, porovnanie CRI, SSI, TLCI/TLMF, TM-30-15, filter osvetlenia pre Rosco a LEE, filter fotoaparátu pre Kodak Wratten, LEE a Fuji, porovnanie viacerých svetiel, korekcia vyváženia bielej.


Séria C-800 Utility

Utilita, ktorú si môžete stiahnuť zo stránky www.sekonic.com, ponúka jednoduché nastavenia v merači a analýzu zapamätaných údajov v počítači.
Parametre

Parametre

Výrobca: SEKONIC
Kategória: Štúdiové svetlá