Rode SVM Pro Rycote

Stereo VideoMic Pro Rycote (SVM Pro Rycote) je kompaktný kondenzátorový stereo mikrofón pre fotoaparáty a digitálne zrkadlovky so zavesením Rycote® Lyre®.

Viac informácií

222 € s DPH 185 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 31. 03.
Na odoslanie 3 ks
Praha 3 ks
Popis produktu

Popis produktu

Stereo VideoMic Pro Rycote (SVM Pro Rycote) je kompaktný kondenzátorový stereo mikrofón pre fotoaparáty a digitálne zrkadlovky so zavesením Rycote® Lyre®.

 • Mikrofón kamery s kvalitou záznamu vysielania
 • Odpruženie Rycote® Lyre®
 • Nový vybraný pár 1⁄2" kondenzátorových kapsúl v konfigurácii XY stereo
 • Vylepšená pena na ochranu proti vetru
 • Ultraľahký a kompaktný dizajn
 • Hlavný prepínač a ovládanie EQ na mikrofóne
 • Dvojstupňový vysokofrekvenčný filter (plochý, 75 Hz)
 • Tri polohy regulácie úrovne (-10 dB, 0, +20 dB)
 • Napájanie 9V batériou - viac ako 100 hodín prevádzky (alkalická batéria)
 • Nový kábel vystužený kevlarom
 • Objímka na fotoaparát so závitom 3/8" na jednoduchú montáž na tyče fotoaparátu a mikrofónové stojany
 • 10-ročná záruka (po registrácii mikrofónu na webovej stránke výrobcu)

Stereo VideoMic Pro ponúka možnosť vytvárať vysokokvalitné stereofónne zábery pre kameramanov a je ideálny na nahrávanie hudby a atmosféry prostredia na zachytenie realistických zvukových scén.

Stereo VideoMic Pro poskytuje široký stereofónny obraz s prirodzenou hĺbkou vďaka novým ½" kondenzátorovým kapsulám s vysokou citlivosťou vo výberovom páre umiestnenom v pevnej polohe XY.

Okrem nových mikrofónových kapsúl je odlišujúcim prvkom od pôvodnej verzie mikrofónu (SVM Pro) integrovaný tlmiaci systém Rycote® Lyre®, ktorý oddeľuje mikrofónové kapsuly a elektroniku od držiaka mikrofónu a poskytuje izoláciu od vonkajších fyzikálnych faktorov, ktoré môžu spôsobovať nežiaduci hluk a vibrácie. Záves je vyrobený z jedného kusu odolného termoplastu a poskytuje vynikajúce akustické odpruženie. Okrem toho sa v porovnaní s tradičnými elastickými riešeniami zavesenie nikdy neopotrebuje (žiadne prehýbanie alebo praskanie gumičiek).

Vďaka ergonomickému dizajnu sa perfektne hodí pre digitálne zrkadlovky, malé domáce videokamery a fotoaparáty s veľkým snímačom. Novo navrhnutý kábel vystužený kevlarom, ako aj vylepšená pena na ochranu proti vetru prispievajú k vynikajúcej akustickej izolácii od fotoaparátu/kamkordéra a ponúkajú výrazne nižší prenosový hluk a vyššiu citlivosť.

V zadnej časti tela mikrofónu sa nachádza otvor pre 9V batériu a všetky ovládacie prvky vrátane hornopriepustného filtra na frekvencii 75 Hz, ktorý je určený na elimináciu nízkofrekvenčného hluku spôsobeného napr. dopravou, klimatizáciou atď., a prepínača citlivosti (-10 dB, 0, +20 dB). Poloha -10 dB umožňuje používateľovi znížiť citlivosť mikrofónu, aby bol vhodný na nahrávanie hlasných zdrojov zvuku, ako sú živé hudobné produkcie alebo športové podujatia.

Rovnako ako mikrofón VideoMic Pro Rycote, aj Stereo VideoMic Pro Rycote je vybavený prepínačom úrovne citlivosti +20 dB, ktorý je špeciálne navrhnutý na zabezpečenie vyššej kvality signálu pri použití s digitálnou zrkadlovkou. Po aktivácii je možné znížiť bežne nízku kvalitu predzosilňovača vo fotoaparáte, čo má za následok nižšiu úroveň šumu a oveľa čistejší zvukový záznam.

Mikrofón je navrhnutý a vyrobený v Austrálii a po registrácii zákazník získa predĺženú 10-ročnú záruku.

Parametre

Parametre

Výrobca: RODE
Kategória: Mikrofóny

Hlavné parametre

StereoÁno
TypKondenzátorový
Pripojenie mikrofónuJack 3.5 mm stereo