PolarPro Landscape Kit | Summit

Táto súprava držiakov krajinných filtrov PolarPro Summit je určená na pohodlné používanie až dvoch filtrov s neutrálnou hustotou spolu s kruhovým polarizačným filtrom na objektívoch s predným filtrovým závitom 77 alebo 82 mm. Súčasťou balenia sú - držiak filtrov PolarPro Summit Core, filter PolarPro Summit Neutral Density 1,8, filter PolarPro Summit Soft-Edge…

Viac informácií

815.7 € s DPH 679.75 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 04. 04.
Na odoslanie 2 ks
Praha 2 ks
Popis produktu

Popis produktu

Táto súprava držiakov krajinných filtrov PolarPro Summit je určená na pohodlné používanie až dvoch filtrov s neutrálnou hustotou spolu s kruhovým polarizačným filtrom na objektívoch s predným filtrovým závitom 77 alebo 82 mm. Súčasťou balenia sú - držiak filtrov PolarPro Summit Core, filter PolarPro Summit Neutral Density 1,8, filter PolarPro Summit Soft-Edge Graduated Neutral Density 0,9 a kruhový polarizačný filter PolarPro Summit.

Dva filtre s neutrálnou hustotou sú umiestnené v odolnom a ľahkom filtrovom ráme. Zakrytím bočných strán filtra rámčeky filtrov pomáhajú eliminovať alebo obmedziť rozptýlené svetlo, ktoré by mohlo mať nežiaduce účinky na expozíciu, a ktoré by sa dostalo medzi filter umiestnený v držiaku filtra, ako aj medzi držiak filtra a objektív za ním. Okrem toho rámy filtrov posilňujú tuhosť filtrov neutrálnej hustoty a zároveň zabraňujú tomu, aby ich strany prichádzali do priameho kontaktu s otvormi držiaka filtra. To chráni tieto bočné plochy a podporuje ostré výsledky tým, že zabezpečuje, aby filter zostal plochý.

Držiak filtrov PolarPro Summit Core obsahuje vyhradený vnútorný slot pre filtre neutrálnej hustoty PolarPro Summit, ktoré sú vybavené bočnými úchytmi s rýchlym prístupom. Kombinácia tohto otvoru a bočnej rukoväte umožňuje rýchlu výmenu filtra neutrálnej hustoty PolarPro Summit v držiaku filtrov PolarPro Summit Core za iný filter neutrálnej hustoty PolarPro Summit, ktorý je potrebný pre iné objekty alebo meniace sa svetelné podmienky. Do vonkajšieho otvoru na držiaku jadrového filtra PolarPro Summit možno umiestniť odstupňovaný filter neutrálnej hustoty PolarPro Summit, ktorý obsahuje aj bočnú rukoväť. Držiak filtrov je vybavený aj uzamykacími gombíkmi určenými pre jeden z týchto slotov, čo umožňuje zaistenie filtra PolarPro v príslušnom slote držiaka filtrov PolarPro Summit Core, pričom nainštalovaný filter PolarPro Summit s odstupňovanou neutrálnou hustotou možno nastaviť smerom nahor alebo nadol vzhľadom na objekt.

Použitie držiaka filtrov sa dá jednoducho dosiahnuť tak, že sa najprv na objektív so závitom na predný filter 77 alebo 82 mm naskrutkuje jeden z dvoch priložených adaptérových krúžkov. Po nasadení na adaptérový krúžok pomáha centrálny aretačný gombík držiaka filtra zabezpečiť spoľahlivé, ale nastaviteľné spojenie, ktoré umožňuje otáčanie držiaka o 360°, čo je ďalším prínosom pri používaní stupňovitých neutrálnych filtrov a iných filtrov, ktoré sú vylepšené rôznym umiestnením. Okrem toho sú samostatne k dispozícii adaptérové krúžky pre objektívy s predným filtrovým závitom 67, 72 alebo 95 mm.

Držiak filtrov PolarPro Summit Core umožňuje umiestniť aj dodávaný vhadzovací kruhový polarizačný filter. Vonkajší volič na každej strane držiaka filtra je integrovaný s krúžkom filtra polarizátora, čo umožňuje nezávislé otáčanie kruhového polarizačného filtra na nastavenie intenzity jeho účinku.

Vďaka použitiu komponentov z hliníkovej zliatiny je držiak filtrov PolarPro Summit Core odolný a zároveň ľahký. Súčasťou balenia je zacvakávací kryt držiaka filtra, ktorý ešte viac blokuje nežiaduce rozptýlené svetlo, ako aj polstrované puzdro, do ktorého sa počas skladovania a prepravy zmestí celá súprava držiaka krajinných filtrov PolarPro Summit.

Parametre

Parametre

Výrobca: PolarPro
Kategória: Kompendiá