Panasonic LUMIX GH5M2M (GH5M2 + FS12060)

Nový (7/2021) variant GH5 s mnohými novými funkciami! GH5M2 má nový 20,3MP snímač s antireflexnou vrstvou na minimalizáciu svetelných artefaktov a väčší dynamický rozsah (o 1/3 EV v porovnaní s GH5). Vďaka novému systému spracovania obrazu Venus Engine umožňuje neobmedzený interný záznam videa DCI 4Kp60/10-bit z celej plochy snímača a ponúka aj porovnateľný výkon automatického zaostrovania ako Panasonic S5. Nový päťosový systém stabilizácie obrazu Dual I.S. 2 umožňuje až o 6,5 EV dlhšie časy uzávierky a veľkým lákadlom je aj predinštalovaný režim V-Log L s dynamickým rozsahom 12 EV a asistentom LUT. GH5M2 je kompatibilný aj s kartami SD UHS-II V90, ako aj s novou nabíjačkou USB-PD a novou batériou DMW-BLK22 (2200 mAh). Súprava tela a objektívu FS12060. V predaji od 7/2021.

Viac informácií

Darček zadarmo v cene 75.6 €: SmallRig Cage for Panasonic GH5 and GH5S CCP2646
1 899 € s DPH 1 582.5 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Centrálny sklad 1 ks
Výrobca
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
DC-GH5M2ME
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Nový (7/2021) variant GH5 s mnohými novými funkciami! GH5M2 má nový 20,3MP snímač s antireflexnou vrstvou na minimalizáciu svetelných artefaktov a väčší dynamický rozsah (o 1/3 EV v porovnaní s GH5). Vďaka novému systému spracovania obrazu Venus Engine umožňuje neobmedzený interný záznam videa DCI 4Kp60/10-bit z celej plochy snímača a ponúka aj porovnateľný výkon automatického zaostrovania ako Panasonic S5. Nový päťosový systém stabilizácie obrazu Dual I.S. 2 umožňuje až o 6,5 EV dlhšie časy uzávierky a veľkým lákadlom je aj predinštalovaný režim V-Log L s dynamickým rozsahom 12 EV a asistentom LUT. GH5M2 je kompatibilný aj s kartami SD UHS-II V90, ako aj s novou nabíjačkou USB-PD a novou batériou DMW-BLK22 (2200 mAh). Súprava tela a objektívu FS12060. V predaji od 7/2021.

 • Fotoaparát LUMIX GH5M2 je postavený na platforme výkonného modelu GH5 a ponúka 10-bitový interný záznam videa v kvalite DCI 4Kp60 so vzorkovaním 4:2:2 a súčasný 10-bitový výstup HDMI 4:2:2
 • Vďaka predinštalovanému kľúču V-Log L možno farebný tón ľahko zladiť so záznamom GH5/GH5S V-Log S1H/S1 a V-Log L
 • Digitálny snímač Live MOS s rozlíšením 20,3 megapixela a antireflexnou vrstvou AR. Vylepšený bol aj obrazový procesor, ktorý teraz využíva najnovšiu vysokorýchlostnú a výkonnú technológiu procesora Venus Engine.
 • Fotoaparát LUMIX GH5M2 sa môže pochváliť rýchlym a veľmi presným automatickým zaostrovaním. Obsahuje pokročilú technológiu hlbokého učenia, ktorá rozpoznáva konkrétne objekty vrátane ľudí a zvierat. Pri snímaní osôb fotoaparát GH5M2 okrem rozpoznávania očí, tváre a tela samostatne rozpoznáva aj hlavu pomocou technológie detekcie v reálnom čase, čo ešte viac urýchľuje a zdokonaľuje samotný proces zaostrovania.
 • Na dosiahnutie záberov z ruky bez chvenia je teraz stabilizácia obrazu (Body I.S.) v tele fotoaparátu LUMIX GH5M2 ešte dokonalejšia a umožňuje použiť čas uzávierky o 6,5 EV dlhší ako v režime bez stabilizácie. Vďaka najnovšiemu algoritmu vyvinutému pre fotoaparát Lumix S1H je záznam videa plynulý a stabilný, aj keď je kameraman v pohybe.
 • Dotykové ovládanie je pohodlné vďaka voľne otočnému a výklopnému 3" LCD displeju s pomerom strán 3:2 a vysokým rozlíšením 1840 tisíc bodov. V porovnaní s GH5 má LCD displej vyšší jas a vynikajúcu reprodukciu farieb, čo zaručuje skvelú viditeľnosť vo vonkajšom prostredí.
 • Okrem živého vysielania videa cez kábel je fotoaparát LUMIX GH5M2 schopný aj bezdrôtového živého vysielania v kombinácii s aplikáciou LUMIX Sync. Po budúcej aktualizácii firmvéru, ktorá ponúkne streamovanie RTP/RTSP IP, bude schopný prenášať aj stabilné videá vo vysokej kvalite.
 • Telo fotoaparátu LUMIX GH5M2 je dostatočne odolné, aby vydržalo dlhodobé používanie v teréne. Jeho predný a zadný rám je vyrobený z horčíkovej zliatiny a je odolný voči striekajúcej vode, prachu a mrazu až do -10 °C.
 • Fotoaparát LUMIX GH5M2 ponúka rozhranie Bluetooth 4.2, ako aj 5 GHz (IEEE802.11ac) a 2,4 GHz (IEEE802.11b/g/n) Wi-Fi.
 • Väčšina príslušenstva pre fotoaparát GH5, ako napríklad audio nadstavec s rozhraním XLR, diaľková spúšť a batériový grip, je kompatibilná aj s fotoaparátom GH5M2.

Vysokokvalitné video
Hybridné fotoaparáty radu LUMIX GH sa vyznačujú vynikajúcim výkonom pri profesionálnom snímaní videa a LUMIX GH5M2 prináša v tejto oblasti viacero inovácií. Aj v rozlíšení DCI 4Kp60 sa využíva celá plocha snímača GH5M2, čo používateľovi umožňuje nahrávať video bez orezávania. Na zabezpečenie vysokého dynamického rozsahu a širokého farebného spektra má GH5M2 predinštalovaný kľúč V-Log L, takže ho nie je potrebné kupovať. K dispozícii je aj 35 tabuliek LUT pre filmové kamery VariCam, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť. Súčasťou súpravy nástrojov pre video GH5M2 sú aj praktické nástroje, ako napríklad Waveform Monitor a V-Log View Assist.

Podobne ako model S1H, vlajková loď série S, aj fotoaparát LUMIX GH5M2 ponúka v ponuke Štýl fotografie dva typy predvolieb gama. Tieto režimy ponúkajú pôsobivý vzhľad s teplými tónmi pleti alebo jemnými nuansami svetla a tieňa. Predvoľba Cinelike D2 uprednostňuje dynamický rozsah, zatiaľ čo Cinelike V2 uprednostňuje kontrast. Boli pridané aj predvoľby L.Monochrome S a L.Classic Neo. Všetky tieto predvoľby sú k dispozícii aj v anamorfnom režime. Pri nahrávaní v režime VFR (Variable Frame Rate) si môžete vybrať medzi C4K/4K 60 fps, anamorfným 50 fps a FHD 180 fps. Automatické zaostrovanie je možné nastaviť pred spustením nahrávania VFR.

Výkonné funkcie spracovania obrazu
20,3-megapixelový snímač Digital Live MOS s veľmi dobrým vykresľovaním obrazu minimalizuje duchy a odlesky aj v protisvetle vďaka novej vrstve AR.Bleskurýchle a veľmi presné automatické zaostrovanie fotoaparátu LUMIX GH5M2 rozpoznáva oči a tvár objektov približne 2× rýchlejšie a pokračuje v ich sledovaní, aj keď je objekt o 50 % menší (v porovnaní s fotoaparátom GH5). Sleduje objekt, aj keď je otočený chrbtom k fotoaparátu, nakláňa hlavu alebo sa vzďaľuje. Vylepšenia technológie DFD zlepšili možnosti režimu AFC a umožňujú používateľom sledovať aj malé objekty. Vďaka pokročilému dotykovému displeju LCD môžu používatelia používať funkciu maskovania Frame Marker na kontrolu kompozície počas nahrávania v rôznych pomeroch strán, ako sú 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16. Výrazný červený rámček REC - indikátor prebiehajúceho nahrávania na obrazovke a v elektronickom hľadáčiku - jasne ukazuje, či zariadenie nahráva.

Streamovanie
Vysokokvalitné živé vysielanie v interiéri aj exteriéri s minimálnym vybavením! Stačí fotoaparát LUMIX GH5M2 a smartfón s aplikáciou LUMIX Sync a môžete streamovať video v rozlíšení FHD/60 snímok za sekundu rýchlosťou 16 Mb/s. Na živé vysielanie prostredníctvom kábla je k dispozícii špeciálny softvér LUMIX Webcam na bezplatné stiahnutie.

Prevádzková spoľahlivosť
Každý kĺb alebo tlačidlo na fotoaparáte LUMIX GH5M2 je utesnené pre použitie v náročných vonkajších podmienkach. Životnosť mechanizmu uzávierky je približne 200 000 cyklov. Na ďalšiu podporu používania v exteriéri sa GH5M2 môže pochváliť novou vysokokapacitnou batériou s kapacitou 2200 mAh, ktorá spĺňa požiadavky USB PD (Power Delivery) a dá sa dobíjať cez zbernicu USB. Fotoaparát LUMIX GH5M2 je vybavený dvoma slotmi na pamäťové karty SD kompatibilnými s vysokorýchlostnými veľkokapacitnými kartami UHS-II s klasifikáciou V90 na prenos, zálohovanie a prideľovanie záznamov.

Bluetooth a Wi-Fi
Fotoaparát LUMIX GH5M2 je vybavený technológiami Bluetooth a Wi-Fi. Pripojením fotoaparátu k smartfónu/tabletu pomocou aplikácie Panasonic LUMIX Sync pre iOS/Android môžu používatelia snímať, prezerať a zdieľať fotografie a videá na diaľku. Kompatibilita s rozhraním Bluetooth 4.2 (BLE, Bluetooth Low Energy) udržiava fotoaparát pripojený k smartfónu s minimálnou spotrebou energie. Nastavenia a predvoľby fotoaparátu LUMIX GH5M2 možno kopírovať a používať aj v iných zariadeniach rovnakého modelu, a to buď prostredníctvom bezdrôtovej aplikácie LUMIX Sync, alebo karty SD. Wi-Fi poskytuje bezpečné a stabilné pripojenie k zariadeniam využívajúcim pásmo 2,4 GHz alebo k zariadeniam využívajúcim pásmo 5 GHz (ak je k dispozícii).

LUMIX Tether
Pomocou aplikácie LUMIX Tether PC môžu používatelia ovládať fotoaparát v počítači prostredníctvom rozhrania USB. Softvér umožňuje používateľovi a ostatným divákom prezerať snímky na obrazovke počítača počas fotografovania, čo je neoceniteľné pri komerčnej portrétnej alebo produktovej fotografii atď. Softvér podporuje fotografie v rozlíšení 6K a 4K, možno ho použiť na spustenie a zastavenie nahrávania videa a používateľ si môže vybrať aj cieľový priečinok na uloženie snímok.


Budúce aktualizácie firmvéru
Fotoaparát LUMIX GH5M2 sa bude naďalej vyvíjať, pričom do konca roka 2021 sa plánujú aktualizácie firmvéru, ktoré budú zahŕňať funkciu Live View Composite, USB Tethering (pripojenie k smartfónu cez 4G/5G) a možnosť streamovania RTP/RTSP IP pri pripojení cez kábel.Pripravovaný firmvér pre objektívy LUMIX G / LEICA DG (H-E08018, H-X1025, H-ES12060, H-ES50200, H-RS100400, H-XA025, H-ES200, H-HSA12035, H-FS12060, H-HSA35100, H-FSA45200 a H-FSA100300) uľahčí ich používanie s fotoaparátom Lumix GH5M2 a umožní používateľom vybrať nelineárne alebo lineárne nastavenie zaostrovacieho krúžku. Pri nelineárnom nastavení sa zaostrenie mení v závislosti od rýchlosti otáčania prstenca. Pri lineárnom nastavení sa zaostrenie posúva v pevných intervaloch v závislosti od toho, ako veľmi sa krúžok otáča, čo napodobňuje manuálny objektív. Citlivosť v lineárnom nastavení možno nastaviť v rozsahu 90 až 360 stupňov v 30-stupňových intervaloch.

Parametre

Parametre

Výrobca: Panasonic
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kamery4/3"
Rozlíšenie4K (DCI)
RozlíšenieUHD
RozlíšenieFull HD
BajonetMFT
VýstupHDMI
PRÍSLUŠENSTVO (1)

Príslušenstvo, klietky tašky, karty

 • Novinka

Lexar Pro 1800X SDHC/SDXC UHS-II 256GB

Skladom 4 ks
bez DPH 129.46 € 155.35 €