Metabones Nikon G to Pentax Q Speed Booster Q666 0.50x MB_SPNFG-Q-BM1

"Diabolský zosilňovač rýchlosti",

Viac informácií

533.45 € s DPH 444.55 € bez DPH
-+
Dostupnosť
7-14 dní
Kód tovaru:
MB_SPNFG-Q-BM1
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu

Popis produktu

"Diabolský zosilňovač rýchlosti",

exkluzívne pre fotoaparáty Pentax série Q. Vďaka 0,5-násobnému zväčšeniu a svetovému rekordu v maximálnej rýchlosti f/0,666 je šialene rýchly. Uzatvorte preto ešte dnes dohodu s diablom a premeňte svoj fotoaparát Pentax Q s podsvieteným snímačom na monštruózny stroj s nízkym osvetlením, aký sa vo fotografii ešte nikdy nevyskytol. Nasaďte objektív so svetelnosťou f/1,2 a trochu ju znížte, aby ste videli, ako si Stanley Kubrick vystačil so svetelnosťou f/0,7 pri natáčaní slávnych scén pri sviečkach vo filme "Barry Lyndon". Alebo otvorte objektív až na hodnotu f/0,666 a skúmajte tmu spôsobom, aký sa doteraz nepodaril žiadnemu fotografovi.Vďaka pokročilej optickej konštrukcii so 6 prvkami má Q666 v malom balení veľa optického výkonu. Ostrosť je vynikajúca aj pri svetelnosti f/0,666, a ak ju znížite na f/1,0, je priam vynikajúca. Skreslenie je veľmi nízke, s maximálnou hodnotou prirodzene 0,666 %. A vďaka snímaču so zadným osvetlením, ktorý sa používa vo fotoaparátoch Pentax Q, možno využiť plnú maximálnu clonu f/0,666 s minimálnymi efektmi vinetácie pixelov, ktoré sa bežne vyskytujú v iných fotoaparátoch používaných s vysokorýchlostnými objektívmi.

viac informácií nájdete v tlačovej správe tu

Vlastnosti: - v prípade, že je v prevádzke, je možné, že je v prevádzke:

 • Farba: čierny saténový exteriér; čierny matný interiér

 • Zväčšenie: 0.50x

 • Crop faktor pre Pentax Q, Q10: 2,8x

 • Crop faktor pre Pentax Q7, Q-S1: 2,3x

 • Maximálna výstupná clona: f/0,666 (s nasadeným objektívom f/1,2)

 • Pravouhlé skreslenie: < 0,666 %

 • Prvky/skupiny objektívu: 6/4

 • Redukcia dĺžky: 10.Dĺžka záberu: 1 mm

 • Podporované fotoaparáty: Pentax Q, Q10, Q7, Q-S1

 • Uchytenie fotoaparátu: Pentax Q-mount

 • Formát obrazu: 7.(1/1,7") 44 mm x 5,58 mm

 • Uchytenie objektívu: Nikon F/G (vrátane držiakov objektívov iných ako AI a AI)

 • Kompatibilita s objektívmi: (formát 36 mm x 24 mm) alebo formátu DX (APS-C) s príslušným bajonetom.

 • Špeciálne funkcie: Dlhý clonový krúžok bez kliknutia na verzii Nikon F/G. Najlepší clonový krúžok v odvetví pokrýva označenie rozsahu 8 stupňov, ktoré jasne udáva skutočný počet f-stopov. Už žiadne dohady! (Udelený patent).

 • Statívová pätka je odnímateľná a kompatibilná s guľovými hlavami Arca Swiss, Markins, Photo Clam.

 

Tipy: Pred nasadením objektívu na adaptér sa uistite, že clonový krúžok na adaptéri je otočený na hodnotu "7" (t. j. objektív nasadíte na adaptér, keď je clonový krúžok na adaptéri úplne zatvorený).

Poznámka: Tento adaptér umožňuje manuálne ovládanie clony. NEpodporuje elektronické ovládanie clony

Upozornenie: NIE sme licencovaní, schválení ani podporovaní spoločnosťou Pentax alebo Nikon


Zoznam nekompatibilných objektívov

Nikkor 2,1 cm f/4

Nikkor AI-S 20 mm f/2,8

Objektívy Nikkor série E (lamely clony nie sú ovládané mechanickými pákami, ako napríklad Nikkor 105 mm f/1,4E, PC-E 24 mm, 45 mm, 85 mm T/S, Nikkor AF-S 70-200 mm f/2,8E FL ED VR, Nikkor AF-S 16-80 mm f/2,8-4E ED DX VR a Nikkor AF-S 24-70 mm f/2,8E ED VR)

 

Prečo Metabones®?

Spoločnosť Metabones od svojho vzniku navrhuje a vyrába adaptéry objektívov, ktoré sú medzi profesionálmi a nadšencami uznávané ako lídri v oblasti dizajnu a spracovania.

Na rozdiel od populárneho trendu iných tovární, ktoré používajú hliníkový krúžok natretý čiernou farbou na strane tela fotoaparátu, my namiesto toho nepoužívame žiadnu skratku, ale používame precízne opracovanú mosadz s chrómovaním na strane tela fotoaparátu aj na strane objektívu našich adaptérov, aby sme zabezpečili hladkú montáž, skvelý vzhľad a odolnosť. Strana adaptéra s objektívom je vybavená pevnou štruktúrou listovej pružiny, ktorá spevňuje spojenie adaptéra s objektívom a zabezpečuje tesnosť objektívu, aby sa znížilo opotrebovanie a zabránilo sa vzniku chýb zaostrenia a problémov s optickým nastavením.

Spoločnosť Metabones používa matnú čiernu úpravu, ktorá znižuje vnútorné odrazy na minimum, aby sa zachovala maximálna možná optická kvalita objektívu.

Všetky adaptéry Metabones dodržiavajú túto tradíciu nekompromisnej presnosti, robustnej kvality vyhotovenia a vynikajúcej povrchovej úpravy. Naša nová séria produktov Smart AdapterTM pridáva špičkovú kanadskú technológiu elektronického prepojenia so skutočným elektronickým ovládaním clony objektívu priamo z tela fotoaparátu.

Funkcie

 • Adaptér na strane fotoaparátu aj na strane objektívu je vyrobený z mosadze, precízne opracovaný a pokovovaný chrómom.
 • Saténová povrchová úprava - rovnako ako vaše OEM držiaky objektívu a fotoaparátu.
 • Presné uchytenie a pevné spojenie - objektív nemá po nasadení na adaptér žiadnu vôľu, medzeru ani viklanie a na uchytenie vášho objektívu nie sú potrebné žiadne úpravy.
 • Navrhnutý na dosiahnutie zaostrenia na nekonečno pri zachovaní správnej registračnej vzdialenosti potrebnej na zachovanie optickej kvality objektívov CRC alebo objektívov s plávajúcimi prvkami.

Naše adaptéry radu Smart AdapterTM majú tieto ďalšie funkcie

 • Skutočná elektronická integrácia clony - nechajte fotoaparát automaticky zvoliť clonu v expozičných režimoch P alebo S, alebo si ju v režimoch A alebo M vyberte sami na tele fotoaparátu.
 • Údaje EXIF, ako je identifikácia objektívu, ohnisková vzdialenosť a clona.
Parametre

Parametre

Výrobca: Metabones
Kategória: Adaptéry

Hlavné parametre

Adaptér pre objektivNikon G
Adaptér pre kameruPentax Q