IK Multimedia iLoud MTM

iLoud MTM je kompaktný štúdiový monitor v konfigurácii reproduktorov MTM (2 x 3,5" woofery + 1" tweeter) s automatickou kalibráciou pomocou dodaného meracieho mikrofónu ARC™. Cena za 1 reproduktor + 1 mikrofón

Viac informácií

354 € s DPH 295 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Na ceste 2 ks
Popis produktu

Popis produktu

iLoud MTM je kompaktný štúdiový monitor v konfigurácii reproduktorov MTM (2 x 3,5" woofery + 1" tweeter) s automatickou kalibráciou pomocou dodaného meracieho mikrofónu ARC™. Cena za 1 reproduktor + 1 mikrofón

 • Usporiadanie reproduktorov MTM (stredobasový reproduktor - výškový reproduktor - stredobasový reproduktor) na presnú lokalizáciu a rozptyl zvuku
 • Vyvážená frekvenčná odozva
 • 2 x 3,5" vysoko výkonné meniče + 1" výškový reproduktor
 • 100 W 2-pásmový bi-amp systém so zosilňovačom triedy D
 • maximálny SPL 103 dB @ 1 m
 • Frekvenčná odozva 40 Hz - 24 kHz
 • Súvislá fázová odozva v rozsahu +/- 15° od 200 Hz do 24 kHz
 • kombinovaný vstup ¼" / XLR
 • DSP na optimalizáciu výkonu
 • Ovládacie prvky ekvalizéra: rozšírenie LF, zosilnenie/zníženie LF, zosilnenie/zníženie HF
 • Automatická kalibrácia podľa prostredia počúvania pomocou dodaného mikrofónu na merania ARC™
 • Kompaktné rozmery na jednoduché umiestnenie aj v menších priestoroch
 • Viacnásobné umiestnenie - obsahuje izolačnú základňu so sklonom 20°, horizontálnu základňu a zabudovaný závit na upevnenie na mikrofónový stojan

Kompaktný štúdiový monitor s vysokým rozlíšením
Vaša hudba, ako ste ju ešte nikdy nepočuli
iLoud Micro Monitory od IK Multimedia ohromili odvetvie monitorov na počúvanie. Producenti a inžinieri na všetkých úrovniach žasli nad výkonom, ktorý vychádza z takejto malej skrinky, takže pre vývojový tím IK bolo ďalšou výzvou posunúť svoj koncept ešte ďalej - navrhnúť nový kompaktný reproduktor, ktorý by konkuroval 5", 6" alebo dokonca 8" monitorom.
Výsledkom je iLoud MTM, ktorý mení zaužívané definície o zvuku a presnosti prednesu referenčných monitorov v dnešnom modernom nahrávacom štúdiu.
Keď si raz vypočujete iLoud MTM, váš pohľad na tradičné veľkoplošné reproduktory sa zmení.

Referenčná trieda, ultralineárna odozva
Primárnou úlohou každého štúdiového monitora je poskytovať presný, nezafarbený zvuk, a to takým spôsobom, aby ste sa mohli spoľahnúť, že pomery mixu skladieb budú znieť perfektne na rôznych systémoch prehrávania hudby. model iLoud MTM využíva najpokročilejšie techniky DSP, ktoré zabezpečujú úplnú kontrolu nad výkonom reproduktorov a poskytujú výsledky, ktoré jednoducho nemožno dosiahnuť s tradičnými analógovými konštrukciami.
Výšky sú neutrálne a jasne definované, stredy a nižšie basy krásne čisté a vyvážené. Môžete mixovať celé hodiny bez toho, aby vaše uši pocítili únavu, a výsledok, ktorý vytvoríte, prekoná všetko, čo ste dovtedy vytvorili.
Samozrejme, môžete si byť istí, že vám nebude chýbať výkon - s celkovým výkonom 100 W RMS na reproduktor a maximálnym akustickým tlakom 103 dB SPL dosiahnete požadovanú hlasitosť, ktorou sú reproduktory iLoud preslávené.

Rozšírené woofery, ktoré súperia s väčšími systémami
iLoud Micro Monitor "popiera fyziku" vďaka svojmu 3" wooferu. Model iLoud MTM však ponúka oveľa viac, rovnomernú odozvu basov až do úžasných 40 Hz - ideálne pre moderné hudobné štýly.
Svoju premiéru v iLoud MTM má nový patentovaný systém fyzikálnej linearizácie odozvy (PRL™), ktorý využíva presný model konštrukcie a materiálov ozvučnice v kombinácii s elektromechanickým meraním reálnych jednotiek na korekciu výkonu systému v reálnom čase. Výsledkom sú úžasne tesné, vyvážené a jasne definované "basy", ktoré prekonávajú zvuk reproduktorov aj dvakrát väčších ako iLoud MTM.
Hlboké basy sú pevné a úderné - neuveríte, že takýto zvuk vychádza z takého malého monitora.

Nový stupeň v presnej reprodukcii zvuku
Väčšina bežných štúdiových monitorov, dokonca aj tých so špičkovou konštrukciou, trpí slabou fázovou odozvou spôsobenou tradičnými fázovými posunmi a zmenami fázy v reproduktore a ozvučnici. Konečným výsledkom týchto javov je roztrasený stereofónny obraz, nevýrazné prechodové javy a celkový nedostatok detailov. V prípade iLoud MTM spoločnosť IK Multimedia využila svoje 20-ročné skúsenosti s DSP a ponúka skutočnú fázovo koherentnú odozvu v celom užitočnom frekvenčnom spektre pre neuveriteľne realistický, prirodzený zvuk, aký ste ešte nikdy nepočuli.

Budete počuť všetky nástroje a ľudský hlas, akoby sa všetko odohrávalo naživo, objavíte viac detailov v skladbách ako kedykoľvek predtým a prestanete strácať hodiny nastavovaním ekvalizéra, aby ste odstránili problémy s tým, že vaše mixy neznejú špeciálne. Dokonca aj pri reproduktoroch, ktoré stoja niekoľkonásobne viac, len málokedy nájdete podobnú lineárnu fázovú odozvu. Uvedomíte si to, keď to budete počuť.

Symetrická konštrukcia MTM pre vynikajúci, presný zvuk
iLoud MTM využíva symetrické usporiadanie reproduktorov MTM (midrange-tweeter-midrange) s dvojicou 3,5" výškových reproduktorov doplnených 1" výškovým reproduktorom na dosiahnutie vysoko presného zvuku s jasnou definíciou zdroja, ktorý nemožno dosiahnuť s tradičnými dvojpásmovými systémami určenými na počúvanie z blízka. To znamená ešte prirodzenejší, živší zvuk, pri ktorom si prestanete všímať reproduktory a sústredíte sa len na hudbu. V porovnaní s tradičnými 2 alebo 3-pásmovými systémami, kde sa rôzne frekvencie dostávajú k vášmu uchu v rôznom čase, usporiadanie MTM oveľa viac minimalizuje únavu uší. Môžete tak pracovať dlhšie a s menšou námahou.

Okrem toho konštrukcia iLoud MTM ponúka výnimočný rozptyl zvuku, čím zvyšuje transparentnosť a neutralitu toho, čo počúvate.
Riadený rozptyl minimalizuje vplyv akustiky miestnosti na presnejší zážitok z počúvania.
Výsledkom je rýchlejšie a jednoduchšie mixovanie s lepšími výsledkami.
Tento inovatívny dizajn navyše znižuje veľkosť monitora na minimum - iLoud MTM je o 30 až 50 % menší ako monitory s porovnateľnými vlastnosťami, takže si určite nájde miesto aj v tých najtesnejších priestoroch.

Okamžite sa prispôsobí akémukoľvek priestoru
Dnešné štúdiá, či skôr priestory na tvorbu a mixovanie hudby, môžu byť kdekoľvek od akusticky navrhnutej a upravenej miestnosti až po obyčajnú spálňu. Príliš veľa výrobcov štúdiových monitorov navrhuje svoje produkty v ideálnom akustickom prostredí, na ideálnom mieste a vo vhodnej počúvacej vzdialenosti. Mnohí hudobníci si však takýto luxus jednoducho nemôžu dovoliť.
model iLoud MTM obsahuje akustickú "samokalibráciu", pri ktorej pomocou dodávaného referenčného mikrofónu ARC™ automaticky upravíte frekvenčnú odozvu vzhľadom na umiestnenie reproduktora. Jednoducho nasaďte monitory na miesto, umiestnite mikrofón do preferovanej pozície počúvania, stlačte kalibračné tlačidlo a okamžite získate vlastné nastavenie pre ideálnu pozíciu počúvania pre daný priestor.
Samozrejme, pomocou tlačidiel na zadnom paneli môžete doladiť a upraviť rozšírenie nízkych frekvencií a upraviť LF a HF odozvu podľa svojho vkusu.
S iLoud MTM si môžete byť istí, že váš monitoring je ideálne optimalizovaný pre akustiku miestnosti, vďaka čomu budú vaše mixy zrozumiteľnejšie.

Nastavte si uhol pre každú situáciu
Bežná vec, ktorá sa pri práci v štúdiu často prehliada - výškové reproduktory musia byť nasmerované priamo na vaše uši. Tento faktor je čoraz dôležitejší, najmä preto, že čoraz viac hudobníkov nahráva a mixuje svoje projekty v malých priestoroch a z veľmi malej vzdialenosti, typicky napríklad na stolnom počítači alebo notebooku.
reproduktor iLoud MTM obsahuje naklápací držiak, ktorý nielenže pomáha izolovať, ale umožňuje naklonenie reproduktora v rozsahu od 0° do 20° na správne umiestnenie v širokom rozsahu nastavení.
Toto riešenie je ideálne v porovnaní s väčšinou iných "naklápacích" monitorov, ktoré zvyčajne nedokážu skutočne dosiahnuť uhol potrebný pre dané umiestnenie na pracovnom stole alebo pre blízke počúvanie.
monitor iLoud MTM sa dodáva s gumovou základňou na horizontálne umiestnenie, navyše má na spodnej strane skrine závit na pohodlné pripevnenie k mikrofónnemu stojanu, ako aj na akékoľvek iné možnosti inštalácie.

V kombinácii so symetrickým dizajnom a fázovo koherentnou odozvou ponúka iLoud MTM jasne definovaný a presný monitoring prakticky kdekoľvek.

Digitálne ovládanie pre precízny zvuk
iLoud MTM využíva audiofilské algoritmy s vysokým rozlíšením a špičkové A/D prevodníky na dosiahnutie najlepšej možnej kvality crossoveru, filtrov, časových porovnaní, ekvalizácie, ovládania dynamiky a automatickej kalibrácie.
model iLoud MTM je plne riadený DSP (digitálne spracovanie signálu) vrátane funkcie časového vyrovnania. Zodpovedá aj za riadenie mimoosovej odozvy pre priestorové efekty dozvuku.
Použitý DSP je výsledkom viac ako 20-ročných skúseností spoločnosti IK Multimedia v tejto oblasti a pomáha zariadeniu iLoud MTM poskytovať výkon a prenos zvuku, ktorý prekonáva všetko ostatné v tejto veľkosti alebo triede.

Parametre

Parametre

Výrobca: IK Multimedia
Kategória: Štúdiové monitory