DJI 4-osová kamera Ronin 4D Cinema Camera 8K Combo

Variant súpravy kamery/stabilizátora DJI Ronin s kamerou Zenmuse X9-8K. Full frame kamera Zenmuse X9-8K je vybavená DL bajonetom s podporou všetkých súčasných objektívov DJI s uhlíkovým telom vrátane 16, 24, 35 a 50 mm. K dispozícii sú aj vymeniteľné bajonety Sony E-mount alebo Leica M-mount. Duálna natívna citlivosť ISO 800/5000, dynamický rozsah 14+ EV,…

Viac informácií

12 653 € s DPH 10 544.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie
Kód tovaru:
CP.RN.00000351.01
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu

Popis produktu

Variant súpravy kamery/stabilizátora DJI Ronin s kamerou Zenmuse X9-8K. Full frame kamera Zenmuse X9-8K je vybavená DL bajonetom s podporou všetkých súčasných objektívov DJI s uhlíkovým telom vrátane 16, 24, 35 a 50 mm. K dispozícii sú aj vymeniteľné bajonety Sony E-mount alebo Leica M-mount. Duálna natívna citlivosť ISO 800/5000, dynamický rozsah 14+ EV, motorizovaný systém ND filtrov, záznam do 8K30 ProRes 422 HQ 17:9 Full Frame, DCI 4K60 ProRes 422 HQ alebo H.264 17:9 Full Frame alebo Super 35, technológia LiDAR AF, DJI ActiveTrack Pro, záznam na externý disk ProSSD 1 TB USB-C alebo karty CFexpress Type-B, napájanie batériami TB50 (ako v Ronin 2 a Inspire 2) s časom záznamu približne 2,5 h.

Technológie DJI sú v kamere Ronin 4D integrované do jedného špičkového a komplexného kamerového riešenia, ktoré ponúka prelomovú flexibilitu pre samostatných kameramanov a neobmedzené možnosti koordinovaného natáčania. Táto výkonná filmová kamera novej generácie bola navrhnutá a skonštruovaná tak, aby sa stala budúcnosťou filmovania.

Integrácia a modularita
DJI Ronin 4D ponúka úplne jedinečný dizajn. Jej pevné telo je vyrobené z uhlíkových vlákien a zliatiny hliníka a horčíka a kombinuje systémy zobrazovania, stabilizácie a zaostrovania, ako aj bezdrôtový prenos a ovládanie. Vďaka tomu sa vyhnete zdĺhavému nastavovaniu a môžete začať snímať rýchlejšie. Užívajte si kompaktné pohodlie spolu s rozsiahlymi možnosťami modulárneho príslušenstva.

Vysoký výkon
Ronin 4D je vybavený kamerou Zenmuse X9, špičkovou full-frame kamerou DJI. Je tiež vybavený systémom CineCore 3.0, najnovším systémom spracovania obrazu spoločnosti DJI. Tento systém využíva vlastný čip pre extrémne vysoký výpočtový výkon. CineCore 3.0 umožňuje kamere Ronin 4D interne zaznamenávať videá vo formáte Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ a H.264. Umožňuje tiež nahrávanie videa v rozlíšení až 8K/75 fps a 4K/120 fps!

Vysoké rozlíšenie a citlivosť
Video DCI 8K (8192x4320)/60 fps zachováva každý detail, od bohatej zelene po inšpiratívnu architektúru, od textúry pokožky po pramene vlasov. Pre tých, ktorí potrebujú výstup 4K, ponúka záznam 8K nevídané kreatívne možnosti s väčšou flexibilitou pri orezávaní, kompozícii a stabilizácii videí v postprodukcii. Zenmuse X9 podporuje duálnu natívnu citlivosť ISO (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000) na zachytenie snímok s vynikajúcimi detailmi a minimálnym šumom, či už snímate večernú mestskú krajinu, pláž alebo scénu osvetlenú tlmeným svetlom sviečok.

Dynamický rozsah
Vďaka viac ako 14 stupňom dynamického rozsahu poskytuje Zenmuse X9 prirodzené prechody svetiel a tieňov v náročných svetelných podmienkach, ako sú scény v protisvetle a na priamom slnku. Tieto tradične náročné scény teraz môžete snímať s ľahkosťou a istotou.

DJI Color Science
Vďaka systému DJI Cinema Color System (DCCS) a robustnému výpočtovému výkonu, ktorý poskytuje CineCore 3.0, dokáže Zenmuse X9 dodať snímkam filmový vzhľad zachovaním autentických a presných farieb. Podporuje tiež štandardný pracovný postup ACES pre bezproblémovú kompatibilitu s farebnými tónmi iných filmových kamier.

Vstavané ND filtre
Kamera X9 má zabudované vysokokvalitné ND filtre (ND 2 až ND 512 alebo ND 0,3 až ND 2,7), ktoré možno rýchlo a jednoducho prepínať vďaka internému motorizovanému systému. Tieto filtre boli tiež navrhnuté tak, aby zodpovedali farbám fotoaparátu Ronin 4D a dopĺňali ich.

Objektívy DL
Štandardný DL bajonet X9 podporuje tri kompaktné full-frame objektívy. Puzdrá sú vyrobené z ľahkých uhlíkových vlákien, takže každý objektív váži len 180 g.

Vymeniteľné bajonety
Model X9 podporuje vymeniteľné bajonety objektívov vrátane vlastného DL bajonetu DJI, ako aj bajonety tretích strán, napríklad Leica M, Sony E a ďalšie. Ultraširokouhlé objektívy s vysokou svetelnosťou f/0,95, elektronický zoom, makroobjektívy a anamorfné objektívy, ktoré sú kompatibilné s tradičnými filmovými fotoaparátmi, budú fungovať aj na X9, čo poskytuje flexibilitu pri výbere objektívov.

Bezdrôtové ovládanie
Bez ohľadu na to, či používate objektívy s manuálnym alebo automatickým zaostrovaním, môžete dosiahnuť bezdrôtové ovládanie objektívu a dokonca aj automatické zaostrovanie pomocou špecializovaných modulov namontovaných na fotoaparáte X9.

Štvorosová stabilizácia
DJI Ronin 4D pridáva k tradičnému trojosovému gimbalu os Z, čím účinne znižuje vertikálne chvenie kamery a ponúka vysoký stabilizačný výkon. Štyri osi pracujú v spojení so snímačom ToF smerujúcim nadol, predným a spodným duálnym vizuálnym snímačom, zabudovanou IMU, barometrom a novým pokročilým algoritmom a posúvajú stabilizáciu na úplne novú úroveň.

ActiveTrack Pro
Patentované počítačové videnie DJI, technológia hlbokého učenia a robustný výpočtový výkon CineCore 3.0 sa spájajú v ActiveTrack Pro, čo umožňuje maximálne kvalitné sledovanie záberov. Táto technológia tiež umožňuje sledovať objekty z väčšej vzdialenosti a ponúka úpravu kompozície s nepretržitým automatickým zaostrovaním, aby boli objekty počas sledovacích záberov stále ostré.

Priebeh vlny LiDAR
DJI Ronin 4D umožňuje manuálne zaostrovanie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Technológia asistovaného zaostrovania zobrazuje body vzdialenosti na hlavnom a vzdialenom monitore v zjednodušenom zobrazení zhora nadol. Poskytuje tak inovatívny a intuitívny obraz LiDAR Waveform, ktorý umožňuje rýchlo lokalizovať body zaostrenia a umožňuje mimoriadne presné nastavenie zaostrenia. Dokonca aj používatelia s malými alebo žiadnymi skúsenosťami sa môžu rýchlo naučiť manuálne zaostrovanie.

Meranie dosahu LiDAR
Diaľkomer LiDAR dokáže odoslať až 43200 bodov na vzdialenosť 10 metrov. V porovnaní s automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou (PDAF) dokáže zaostrovací systém LiDAR fotoaparátu Ronin 4D zaostriť rýchlejšie bez toho, aby sa znížila kvalita obrazu alebo aby sa spoliehal na štruktúru povrchu objektu. To je užitočné najmä v prostredí so slabým osvetlením a poskytuje výnimočné možnosti zaostrovania v porovnaní s inými fotoaparátmi.

Automatické zaostrovanie
Vďaka novému systému zaostrovania LiDAR dokáže Ronin 4D udržať zaostrenie aj pri silnom rozmazaní pohybom spôsobenom rýchlo sa pohybujúcimi objektmi. S nainštalovaným zaostrovacím motorom je automatické zaostrovanie k dispozícii aj s manuálnymi objektívmi. Nepretržité automatické zaostrovanie na objekty možno aktivovať spolu s funkciou ActiveTrack Pro, čo je mimoriadne výhodné pre nezávislých používateľov.

Manuálne automatické zaostrovanie
Režim automatického manuálneho zaostrovania (AMF) poskytuje presnosť a flexibilitu manuálneho zaostrovania s pohodlím automatického zaostrovania. Zaostrovacie koliesko sa bude synchrónne otáčať podľa toho, ako sa mení bod zaostrenia, ale kameraman môže kedykoľvek prevziať manuálne ovládanie. Zaostrovacie koliesko na pravej rukoväti má dokonca dynamické tlmenie pomocou elektromagnetickej technológie. Vďaka tomu budú mať kameramani fyzický cit pre zmenu zaostrenia a získajú intuitívnejší a pokročilejší zážitok zo zaostrovania, ktorý nemá konkurenciu.

Prenos videa
Ronin 4D využíva úplne novú technológiu prenosu videa O3 Pro od spoločnosti DJI, ktorá ponúka prenosový dosah približne 6 km, ktorý by bol pri tradičných riešeniach nepredstaviteľný. Okrem frekvenčného pásma 2,4 GHz a 5,8 GHz podporuje aj frekvenčné pásmo DFS a 256-bitový šifrovací algoritmus AES, vďaka čomu dokáže prenášať signál FHD 1080p/60 fps na viacero vzdialených monitorov súčasne s výrazne vylepšenou bezpečnosťou, stabilitou a schopnosťou proti rušeniu.

Integrovaný dizajn
video vysielač 4D možno namontovať priamo na Ronin 4D a napájať ho z batérie hlavného tela. Vďaka zabudovanému bezdrôtovému prijímaču videa má 7" vzdialený monitor dotykový displej s vysokým jasom 1500 nitov a vysokým farebným gamutom, ktorý môže prenášať signály HDMI aj SDI prostredníctvom rozširujúceho modulu. Jeho kompaktné a ľahké telo poskytuje optimálnu prenosnosť a efektívne nastavenie, takže používatelia môžu okamžite začať snímať.

Koordinované snímanie
Vzdialený monitor s vysokým jasom podporuje jeden vysielač s viacerými prijímačmi pre video a zvuk. K dispozícii sú dva režimy prenosu. Prvým je režim Broadcast (Vysielanie), ktorý neukladá žiadne obmedzenia na počet prijímačov a je vhodný na monitorovanie s veľkými štábmi. Druhým je režim Control, ktorý podporuje koordinovanú prevádzku dvoch prijímačov.

Diaľkový monitor s vysokým jasom možno pripojiť k ručným ovládačom Ronin 4D, DJI Master Wheels, DJI Force Pro alebo k novému trojkanálovému sledovaciemu zaostrovaniu DJI. To umožňuje vysoko presné diaľkové ovládanie zaostrovania a pohybov gimbalu, spúšťanie a zastavovanie záznamu a úpravu nastavení kamery tak, aby spĺňali najvyššie štandardy koordinovaného filmovania. Okrem toho sa monitor vďaka zabudovanému gyroskopickému senzoru môže zmeniť na diaľkové ovládanie pohybu gimbalu Ronin 4D.

Zrkadlové ovládacie rozhranie
Režim zrkadlového ovládania poskytuje vzdialenému monitoru identické ovládacie rozhranie ako hlavný monitor vrátane všetkých pokročilých funkcií, ako je prehrávanie zdroja, špecifikácie videa a nastavenia gimbalu, ktoré možno diaľkovo upravovať, aj keď je kamera Ronin 4D namontovaná na výsuvných plošinách, ako je žeriav, lanovka alebo držiak na vozidlo.

Nezávislé nahrávanie a prehrávanie
Diaľkový monitor s vysokým jasom má zabudovaný slot na kartu microSD, ktorý podporuje nezávislé nahrávanie videa s rozlíšením až 1080p/60 fps. Pri použití viacerých prepojených diaľkových monitorov môže každý monitor prehrávať materiál nezávisle bez toho, aby rušil ostatné monitory.

Úložisko
Ronin 4D má zabudovaný slot CFexpress typu B spolu s rozširujúcim portom USB 3.1 typu C na nahrávanie priamo na externý disk. Ponúka tiež interný záznam videa s najvyššou špecifikáciou s diskom DJI PROSSD 1 TB, ktorý možno priamo pripojiť k počítaču pomocou kábla USB-C na prístup k médiám bez tradičnej čítačky SSD. Tieto možnosti úložiska poskytujú aj cenovo výhodné riešenie pre tých, ktorí chcú bezkonkurenčnú kombináciu výkonu a stability.

Nahrávanie zvuku
Ronin 4D má zabudované mikrofóny, ktoré podporujú dvojkanálové 24-bitové nahrávanie zvuku. Poskytuje tiež porty 3,5 mm jack a XLR pre mikrofóny na pripojenie ďalšieho zvukového zariadenia.

Výdrž batérie
Podobne ako Ronin 2 a Inspire 2, aj DJI Ronin 4D využíva inteligentné batérie TB50, ktoré ponúkajú až 2,5 hodiny snímania a dajú sa úplne nabiť už za 1,5 hodiny. Podporované je aj automatické zahrievanie, ktoré zabezpečuje spoľahlivú funkčnosť v extrémne chladných podmienkach.

Parametre

Parametre

Výrobca: DJI
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kameryFull Frame
Rozlíšenie8K
BajonetDL
VýstupHDMI
VýstupUSB-C

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryfilmová
Formát záznamuProRes
Formát záznamuH.264
FPS4K 120fps
FPS8K 75fps
Typ médiaSSD
Typ médiaCFexpress Type B
Typ batérieTB50
Farebná hĺbka10 bit
Ďalšie funkcieHDR
Ďalšie funkcieDual ISO
Ďalšie funkcieWiFi
Ďalšie funkcieND filtr