DJI Grip Focus Pro

DJI Focus Pro, prvý nezávislý systém DJI "Automatic Manual Focus" (AMF), poskytuje používateľom spoľahlivé a komplexné riešenie bočného zaostrovania. Integruje technológiu LiDAR na presné (76 800 meracích bodov) zaostrenie na objekty vzdialené až 20 m a umožňuje používať systém automatického zaostrovania aj rýchle prepnutie do manuálneho režimu. Základná…

Viac informácií

317 € s DPH 264.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie
Kód tovaru:
CP.RN.00000360.02
Pridať do porovnania História cien

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu

Popis produktu

DJI Focus Pro, prvý nezávislý systém DJI "Automatic Manual Focus" (AMF), poskytuje používateľom spoľahlivé a komplexné riešenie bočného zaostrovania. Integruje technológiu LiDAR na presné (76 800 meracích bodov) zaostrenie na objekty vzdialené až 20 m a umožňuje používať systém automatického zaostrovania aj rýchle prepnutie do manuálneho režimu. Základná jednotka zvláda. V predaji od 8. mája 2024.

Novo navrhnutý grip DJI Focus Pro je vybavený 2,5-hodinovým napájaním systému, intuitívnym ovládaním na obrazovke, automatickou kalibráciou a ukladaním údajov pre 15 objektívov, spustením/zastavením nahrávania cez Bluetooth a možnosťou manuálneho snímania a umožňuje presné zaostrovanie pomocou technológie LiDAR aj bez stabilizátora Ronin.

Rukoväť vybavená farebným dotykovým displejom podporuje nastavenia parametrov LiDAR a motora a poskytuje pohľad na systém LiDAR v reálnom čase, vďaka čomu má používateľ počas používania úplný prehľad. Aplikácia DJI Ronin obsahuje integrované údaje o objektíve, ktoré možno importovať do motora Focus Pro prostredníctvom pripojenia Bluetooth k rukoväti. Do jedného motora možno uložiť údaje až pre 15 objektívov.

Rukoväť je možné pripojiť priamo k bezzrkadlovým fotoaparátom cez Bluetooth a bezdrôtovo spustiť/zastaviť nahrávanie. Možno ju tiež spárovať s aplikáciou DJI Ronin prostredníctvom Bluetooth na dokončenie manuálnej kalibrácie objektívu.

Dokonalejšie zaostrovanie
LiDAR má teraz dlhšiu zaostrovaciu vzdialenosť, až 20 metrov, čo je približne trikrát viac ako predchádzajúca generácia, takže si hravo poradí aj so snímaním teleobjektívom. Veľmi široký 70° rozsah zaostrenia FOV uľahčuje snímanie okrajových kompozícií a záberov zblízka, čím výrazne zvyšuje kreatívnu slobodu.

Presnejšie a stabilnejšie zaostrovanie
Vylepšený systém LiDAR má teraz 76 800 meracích bodov, čo je o 77 % viac ako predchádzajúca generácia, čím sa zlepšila detekcia okrajov a zároveň sa účinne skrátil čas potrebný na vyhľadanie objektov na zaostrenie. Vďaka obnovovacej frekvencii 30 Hz je navyše zaostrovanie spoľahlivé aj pri rýchlom pohybe objektu. A vďaka novým algoritmom umelej inteligencie možno dosiahnuť spoľahlivejšie rozpoznávanie osôb a vozidiel. Aj keď je objekt na chvíľu zakrytý, LiDAR dokáže rýchlo obnoviť zaostrenie.

Rýchlosť automatického zaostrovania možno nastaviť v piatich úrovniach. Nižšie úrovne umožňujú jemnejšie zaostrovanie, zatiaľ čo vyššie úrovne umožňujú rýchlejšie a citlivejšie zaostrovanie. K dispozícii sú aj dva režimy oblasti zaostrenia: Wide a Flex Spot. V režime Wide dokáže LiDAR automaticky detekovať a zamerať osoby a vozidlá. V režime Flex Spot môžu používatelia manuálne vybrať akýkoľvek objekt, na ktorý chcú zaostriť.

Flexibilná sada
Súprava Focus Pro sa skladá zo štyroch hlavných modulov: LiDAR, motor, rukoväť a ručná jednotka. Používatelia môžu tieto moduly flexibilne kombinovať podľa rôznych požiadaviek. Samostatní filmári môžu používať automatické zaostrovanie LiDAR, ktoré výrazne zvyšuje efektivitu snímania a umožňuje dosahovať vynikajúce kreatívne výsledky. Spolupracujúci členovia väčších tímov potom môžu využiť väčšiu expresivitu takejto zostavy vďaka presnému ovládaniu zaostrovania pomocou ručnej jednotky.

Režim AMF
V režime AMF sa počas automatického zaostrovania súčasne otáča predný volič na ručnej jednotke (alebo ovládač zaostrovania na ručnej jednotke). To umožňuje filmárom vizuálne sledovať stav zaostrenia na monitore a zároveň intuitívne vnímať logiku automatického zaostrovania prostredníctvom hmatovej spätnej väzby, čo umožňuje rýchle rozhodovanie v prípade potreby manuálneho zásahu.

Prepínanie medzi manuálnym a automatickým režimom
Ovládanie zaostrovania máte vždy na dosah ruky. V režime AMF možno manuálne ovládanie zaostrovania zapnúť a vypnúť v priebehu milisekúnd. To nielenže zachytáva zámer filmára s väčšou presnosťou, čím sa zabezpečuje koherentnejší spôsob snímania záberov, ale aj výrazne zvyšuje efektivitu scény tým, že znižuje počet prerušení spôsobených zmenami režimu zaostrovania.

Dynamické zaostrovanie
Inovatívna funkcia AMF prináša neobmedzené kreatívne možnosti. V režime AMF poskytuje funkcia LiDAR spolu s ovládaním tvorcu efektné a pohodlné, ale aj elegantné a dynamické zaostrovanie. Spája výkon a spoľahlivosť modernej technológie s intuíciou a kreativitou tvorcov. Otáčaním voliča dosiahnete prechod zaostrenia, stlačením a podržaním voliča dosiahnete uzamknutie zaostrenia AMF, ideálne pre scény s prekážkami v popredí.

Asistent zaostrovania
Vďaka technológii LiDAR môžu používatelia získať intuitívnejšiu predstavu o priestorovej polohe objektu a využiť asistenciu zaostrovania LiDAR Waveform prostredníctvom diaľkového monitora DJI High-Bright, vďaka čomu získajú pohľad na celú scénu z vtáčej perspektívy. Okrem toho funkcia LiDAR Waveform poskytuje ďalšie informácie, ako je poloha objektu, referenčné čiary ohniskovej roviny v reálnom čase a mierka vzdialenosti, ktoré pomáhajú vyhodnotiť stav automatického zaostrovania a predpovedať optimálny okamih pre manuálny zásah.

Ovládanie objektívu ručnej jednotky FIZ
Ručná jednotka umožňuje jednoducho ovládať zaostrenie, priblíženie a clonu objektívu. Tím sa zefektívňuje práca, čo uľahčuje snímanie zložitejších scén. Ponúka plynulé nastavenie clony v reálnom čase, možnosť komunikácie až do vzdialenosti 160 m a spustenie/zastavenie snímania prostredníctvom rozhrania Bluetooth,

Rýchlosť riadiaceho motora je približne o 30 % rýchlejšia ako u predchádzajúcej generácie, pričom latencia je len 10 milisekúnd. Krútiaci moment motora je možné nastaviť tak, aby zodpovedal tesnosti zaostrovacieho krúžku rôznych objektívov, čo zabezpečuje plynulejšiu prevádzku. Smer otáčania motora možno flexibilne nastaviť tak, aby vyhovoval rôznym montážnym polohám, a nechýba kompatibilita s 15 mm lištami.

Parametre

Parametre

Výrobca: DJI
Kategória: Ovládánie zoomu a ostrenia
PRÍSLUŠENSTVO (7)

Príslušenstvo pre: DJI RS 4 Pro (7)

DJI RS 4 Combo

  • Doprava zdarma
Ľahký stabilizátor DJI RS 4 zefektívňuje natívne vertikálne snímanie a prináša lepšie
714 €
Na odoslanie 2 ks

DJI RS 4 Pro

  • Doprava zdarma
RS 4 Pro je vlajkovou loďou spoločnosti DJI v oblasti stabilizácie, ktorá sa bez
862 €
Na ceste 5 ks

DJI RS 4

  • Doprava zdarma
Ľahký stabilizátor DJI RS 4 zefektívňuje natívne vertikálne snímanie a prináša lepšie
545 €
Na ceste > 5 ks

DJI RS 4 Pro Combo

  • Doprava zdarma
RS 4 Pro je vlajkovou loďou spoločnosti DJI v oblasti stabilizácie, ktorá sa bez
1 090 €
Skladom 2 ks

DJI Ručná jednotka Focus Pro

  • Doprava zdarma
DJI Focus Pro, prvý nezávislý systém DJI "Automatic Manual Focus" (AMF), poskytuje
813 €
na požiadanie

DJI Motor Focus Pro

DJI Focus Pro, prvý nezávislý systém DJI "Automatic Manual Focus" (AMF), poskytuje
138 €
na požiadanie

DJI Focus Pro LiDAR

  • Doprava zdarma
DJI Focus Pro, první nezávislý systém „automatického manuálního ostření“ (AMF) společnosti
614 €
na požiadanie
VHODNÉ PRE (2)