Od 1. 4. do 30. 6. 2022 platí akční ceny u těla i sad přistroje Panasonic LUMIX S5 (-5 – -9 %), navíc výrobce nabízí cashback 5200 Kč / 200 EUR podmíněný registrací. Pro získání cashbacku je nutné zakoupit některý z podporovaných produktů (DC-S5E-K, DC-S5KE-K, DC-S5EME-K, DC-S5KS85KIT nebo DC-S5KR73KIT) v termínu 1. 4. – 14. 6. 2022 a zaregistrovat jej na webu výrobce v termínu 1. 5. – 31. 7. 2022. Uvedenou částku získáte zpět na zadaný účet. V termínu 11. 5. – 31.5. 2022 navíc získáte spolu s přístrojem/sadou i objektiv LUMIX S 50mm f/1,8 (S-S50ME) v ceně!

Viac informácií

Darčeky zadarmo v cene 548.2 €: SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 128GB 170MB/s + Lumix S 50 mm f1,8
ŠPECIÁLNA AKCIA: -7% končí za: 43d: 00h: 10m
2 948.4 € 2 748 € s DPH 2 290 € bez DPH
-+
Dostupnosť
3-5 dní
Výrobca
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
DC-S5KS85KIT
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Od 1. 4. do 30. 6. 2022 platí akční ceny u těla i sad přistroje Panasonic LUMIX S5 (-5 – -9 %), navíc výrobce nabízí cashback 5200 Kč / 200 EUR podmíněný registrací. Pro získání cashbacku je nutné zakoupit některý z podporovaných produktů (DC-S5E-K, DC-S5KE-K, DC-S5EME-K, DC-S5KS85KIT nebo DC-S5KR73KIT) v termínu 1. 4. – 14. 6. 2022 a zaregistrovat jej na webu výrobce v termínu 1. 5. – 31. 7. 2022. Uvedenou částku získáte zpět na zadaný účet. V termínu 11. 5. – 31.5. 2022 navíc získáte spolu s přístrojem/sadou i objektiv LUMIX S 50mm f/1,8 (S-S50ME) v ceně!

Cenově zvýhodněná sada těla kamery LUMIX S5 a dvou objektivů: LUMIX S 20-60 mm f/3,5-5,6 MACRO O.I.S. a LUMIX S 85 mm f/1,8.

LUMIX S5, najnovší člen rodiny LUMIX S s bajonetom L-Mount, ponúka 10-bitový interný záznam 4K pri 60p/50p so vzorkovaním farieb 4:2:0 a 30p/25p so vzorkovaním až 4:2:2, tiež v kvalite 4K. Tento model podporuje aj externé 10-bitové nahrávanie pri 60p/50p so vzorkovaním 4:2:2 v rozlíšení 4K cez HDMI. Pri 8-bitovom nahrávaní v rozlíšení 4K pri 30/25 fps so vzorkovaním 4:2:0 neexistuje žiadny časový limit!

Srdcom bezzrkadlovky LUMIX S5 je 24Mpx snímač CMOS FF, ktorý sa môže pochváliť širokým dynamickým rozsahom a vysokou citlivosťou. Technológia Dual Native ISO výrazne zlepšuje kvalitu obrazu v jasných scénach aj v tme pri použití extrémnych citlivostí až do ISO 51200. Výnimočná technológia odvádzania tepla spoločnosti Panasonic zaručuje stabilné a dlhotrvajúce nahrávanie videa. Fotoaparát LUMIX S5 ponúka dynamický rozsah viac ako 14 EV, rovnaký ako digitálne filmové fotoaparáty, ako aj profil V-Log / V-Gamut prevzatý zo série VariCam. K dispozícii je aj celý rad formátov a režimov záznamu vrátane anamorfného, spomaleného a časozberného snímania v rozlíšení 4K pri 60p a 4K HDR.

Fotoaparát LUMIX S5 má aj ďalšiu výhodu, ktorou je inovatívne rýchle a presné automatické zaostrovanie v režimoch fotografovania aj videa. Vďaka inováciám vo funkciách zaostrovania s detekciou typu a častí objektu v reálnom čase je zariadenie rýchlejšie a presnejšie pri sledovaní ľudského oka, tváre, hlavy alebo tela. Fotoaparáty radu LUMIX S sú tiež vybavené technológiou stabilizácie obrazu Dual I.S.2, ktorá je kombináciou technológie Body I.S. (päťosová stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu) a O.I.S. (dvojosová optická stabilizácia obrazu v objektíve). Táto stabilizácia veľmi účinne kompenzuje rozmazanie obrazu a umožňuje vám pracovať až s
o 6,5EV dlhšie expozičné časy. Robustná a utesnená konštrukcia odolná proti striekajúcej vode a prachu zaručuje vysokú spoľahlivosť, ktorú ocenia najmä nároční fotografi a kameramani.

Pre viac možností snímania a nahrávania je k dispozícii režim 96M s vysokým rozlíšením (JPEG/RAW), kompozitný režim Live View a režim HLG Photo. Vďaka vysokej energetickej účinnosti a novej vysokokapacitnej batérii 2200 mAh dokáže tento model zachytiť približne 470 snímok (pri aktivovanom režime LVF) / 1500 snímok (v úspornom režime LVF). K dispozícii je aj možnosť nabíjania a napájania za chodu cez konektor USB-C.

Fotoaparát LUMIX S5 je vybavený dvoma slotmi na karty SD (UHS-IIx1 a UHS-I x1), podporou Wi-Fi 5 GHz / 2,4 GHz a Bluetooth 4.2.


Vysoká kvalita obrazu
Fotoaparát LUMIX S5 je vybavený snímačom CMOS Full frame s rozlíšením 24,2 megapixela (35,6 mm x 23,8 mm). Môže sa pochváliť širokým dynamickým rozsahom a vytvára ostré snímky s výnimočnou čistotou a minimálnym šumom - a to pri maximálnej citlivosti ISO 51200. Je to ideálny fotoaparát na použitie najmä pri slabom osvetlení.

LUMIX S5 je tiež vybavený technológiou Dual Native ISO, ktorá bola prvýkrát predstavená v rade profesionálnych filmových fotoaparátov Panasonic VariCam. Duálny natívny snímač ponúka filmárom viac kreatívnych možností vrátane snímania v prostredí so slabým osvetlením. ISO pre režim Dual Native ISO na fotoaparáte LUMIX S5 je 640 a 4000.

Fotoaparát LUMIX S5 naplno využíva potenciál svojho snímača a ponúka režim vysokého rozlíšenia, ktorý zachytáva aj tie najmenšie detaily na fotografiách s úplnou vernosťou a ukladá ich ako nádherné, vysoko realistické snímky RAW a JPEG. Pri pohybe snímača sa vďaka stabilizácii v tele (Body I.S.) automaticky exponuje osem snímok, z ktorých najnovšia verzia procesora Venus Engine zloží výslednú 96-megapixelovú (12 000 x 8 000 pixelov) fotografiu. Tento režim je vhodný na fotografovanie krajiny, makrofotografiu, fotografovanie produktov a umeleckú fotografiu s jemnými detailmi. Snímky s veľmi vysokým rozlíšením vyniknú najmä pri fotografovaní krajiny alebo statických objektov so statívom.

Vďaka funkcii kompenzácie pohybu možno tento režim použiť pri snímaní z ruky a tiež v situáciách, keď sa v kompozícii nachádzajú pohybujúce sa objekty. LUMIX S5 má v tele fotoaparátu integrovaný stabilizátor obrazu (Body I.S.) na výkonnú korekciu chvenia a nežiaducich pohybov rúk. Spoločnosť Panasonic vyvinula algoritmus, ktorý presne sníma informácie o otrasoch z gyroskopu, snímača obrazu a akcelerometra. Výsledkom je lepšia detekcia a kompenzácia chvenia, čo umožňuje pracovať s expozičnými časmi dlhšími o 6,5 f-stupňov. Vďaka kombinácii stabilizácie Body I.S. (5-osová stabilizácia) a optickej stabilizácie obrazu (O.I.S., 2-osová stabilizácia) v objektívoch radu LUMIX S dokáže Dual I.S. 2 kompenzovať 6,5 f-stops. To sa veľmi hodí pri práci s teleobjektívmi a v menej ideálnych podmienkach: pri slabom osvetlení alebo pri držaní fotoaparátu iba jednou rukou. Päťosová stabilizácia funguje v režimoch fotografií aj videí vrátane záznamu v rozlíšení 4K. Systém Body I.S. kompenzuje pohyb aj pri použití objektívu bez optickej stabilizácie.

Pomocou novej funkcie Live View Composite fotoaparát uvoľní uzávierku v určených expozičných intervaloch a spojí časti s vysokým jasom do jednej snímky. Zatiaľ čo pri snímaní v režime B (Bulb) sa sčítava celkový jas každej nasledujúcej snímky, v režime Live View Composite fotoaparát detekuje iba cieľový objekt, svetlé časti obrazu a používateľ ich môže podľa vlastného uváženia skombinovať v živom náhľade. To je užitočné pri snímaní ohňostrojov alebo hviezd na nočnej oblohe, kde pozadie nepotrebuje zosilnenie.

Nahrávanie videa
Séria LUMIX, priekopník hybridných bezzrkadloviek a videokamier, ponúka najširší výber modelov schopných nahrávať 10-bitové 4K video. Ako najnovší člen tejto rodiny dokáže LUMIX S5 interne zaznamenávať 10-bitové rozlíšenie 4K pri 60/50 sn/s so vzorkovaním farieb 4:2:0 a 30/25
sn/s pri vzorkovaní farieb 4:2:2, tiež v kvalite 4K a v dĺžke až 30 minút. Pri 8-bitovom nahrávaní v rozlíšení 4K nie je časový limit.

Fotoaparát LUMIX S5 ponúka dynamický rozsah viac ako 14 EV, čo je takmer rovnaké ako pri filmových fotoaparátoch Panasonic. Vďaka tomu dokáže verne reprodukovať scény s extrémnym rozsahom jasu a tieňov. Schopnosť zachytiť presné farby a verné tóny pleti je pre každého filmára nevyhnutnosťou.

Fotoaparát LUMIX S5 je vybavený preslávenou kolorimetriou filmových fotoaparátov VariCam a ponúka vysoký dynamický rozsah a široké farebné spektrum. Špeciálny režim V-Log vykresľuje veľmi plochý obraz so širokým dynamickým rozsahom na jednoduchú postprodukciu. Snímač CMOS fotoaparátu LUMIX S5 dosahuje široký farebný rozsah V-Gamut, ktorý je širší ako rozsah BT.2020.

Fotoaparát LUMIX S5 sa dodáva s 35 bezplatnými korekciami LUT pre filmové fotoaparáty VariCam. Farebný tón sa dá ľahko porovnať so zábermi zaznamenanými v režime V-Log S1H / S1 a V-Log L na GH5 / GH5S. K dispozícii sú aj praktické meracie nástroje, ako napríklad Waveform Monitor a V-Log View Assist.

Režim Slow & Quick Motion ponúka pôsobivé spomalené a zrýchlené zábery v rozlíšení 4K (1-60 sn/s, 30-násobné zrýchlenie až 2,5-násobné spomalenie) alebo FHD (1-180 sn/s, 60-násobné zrýchlenie až 7,5-násobné spomalenie). V tomto režime možno použiť aj automatické zaostrovanie (AF).

Režim videa s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) je k dispozícii aj v rozlíšení 4K. Fotoaparát LUMIX S5 zaznamenáva video s určenou gama krivkou kompatibilnou s normou ITU-R BT.2100 a používateľ teraz môže v ponuke Štýl fotografie vybrať možnosť Hybrid Log Gamma (HLG). Režim HLG Photo ponúka širší dynamický rozsah na reprodukciu svetiel a tieňov s prirodzenejším kontrastom. Okrem formátu JPEG/RAW možno fotografie HLG ukladať aj vo formáte HSP v plnom rozlíšení (5 888 x 3 312 v pomere strán 16:9).

Pre plynulejšie sekvenčné snímanie je k dispozícii funkcia 6K FOTO5, ktorá zachytáva najcennejšie okamihy pri 30 fps výberom najlepšej fotografie z celej série 6K (v pomere strán 4:3 alebo 3:2). Výsledný obraz s vysokým rozlíšením má veľkosť približne 18 MP.

Rýchle a veľmi presné automatické zaostrovanie
LUMIX S5 sa môže pochváliť veľmi rýchlym a presným automatickým zaostrovaním pri fotografovaní aj nahrávaní videa. Kombinácia kontrastného automatického zaostrovania a technológie DFD (Depth From Defocus) zaostrí na cieľ približne za 0,08 sekundy
ponúka vynikajúcu detekciu jasu -6 EV a automatické zaostrovanie pri slabom osvetlení so zvýšenou citlivosťou vďaka optimalizovanému vyladeniu snímača. V kombinácii s objektívom radu LUMIX S môžu používatelia naplno využiť maximálnu rýchlosť komunikácie snímača s objektívom 480 sn/s.

Fotoaparát LUMIX S5 využíva aj najmodernejšie technológie umelej inteligencie, ktoré rozpoznávajú špecifické objekty - ľudí a rýchlo sa pohybujúce zvieratá vrátane psov, mačiek a vtákov. Okrem ľudského oka, tváre a tela dokáže teraz detekcia v reálnom čase rozpoznať aj ľudskú hlavu, aby bolo zaostrenie ešte presnejšie. Kamera nepretržite sleduje osobu, aj keď sa rýchlo pohybuje, je otočená chrbtom k objektívu, nakláňa hlavu alebo sa pohybuje vo väčšej vzdialenosti od objektívu. Vylepšením technológie DFD sa zlepšil aj výkon AFC, ktorý používateľom umožňuje sledovať aj malé alebo rýchlo sa pohybujúce objekty a zachytiť ich zaostrené vždy po stlačení spúšte.

Mobilita a ergonómia
LUMIX S5 sa môže pochváliť vynikajúcou mobilitou, spoľahlivosťou základných funkcií a rozšíriteľnosťou. Aby odolal aj tým najnáročnejším podmienkam, jeho telo je vyrobené z horčíkovej zliatiny a je odolné voči striekajúcej vode a prachu. Vďaka optimálnemu rozmiestneniu komponentov rozvádzajúcich teplo sa jednotlivé časti neprehrievajú, takže fotoaparát LUMIX S5 môže ponúkať dlhý záznam videa bez časových obmedzení.

Fotoaparát LUMIX S5 má veľký hľadáčik LVF (Live View Finder) s vysokým pomerom zväčšenia (približne 0,74x). Vysoko presný a rýchly displej OLED s rozlíšením 2 360 000 pixelov dosahuje vysokú rýchlosť odozvy s minimálnym časovým oneskorením (menej ako 0,005 s).

3" LCD monitor s pomerom strán 3:2 a vysokým rozlíšením 1 840 000 pixelov sa ovláda dotykom. Kompozíciu záberov v rôznych populárnych pomeroch strán, ako sú 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16, možno počas nahrávania ovládať aj pomocou maskovacích rámčekov. Vďaka výraznému indikátoru snímok REC budete mať vždy prehľad o tom, či prebieha nahrávanie alebo nie.

Fotoaparát LUMIX S5 má dva sloty pre pamäťové karty SD - jeden slot pre formát UHS-I a druhý pre vysokorýchlostný vysokokapacitný formát UHS-II (trieda videa 90). Batériu s vysokou hustotou energie možno dobíjať aj cez USB.

Kompatibilita s rozhraním Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) umožňuje neustále pripojenie k smartfónu alebo tabletu s minimálnou spotrebou energie. Nastavenia fotoaparátu LUMIX S5 možno kopírovať a bezdrôtovo prenášať aj do iných fotoaparátov S5, ak máte viacero fotoaparátov. Okrem 5GHz (IEEE802.11ac) Wi-Fi kamera podporuje aj 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n) štandardy, ktoré ponúkajú bezpečné a stabilné pripojenie kdekoľvek v teréne na bezproblémové diaľkové ovládanie a vysokorýchlostný prenos údajov.

Voliteľné príslušenstvo, softvér
K fotoaparátu LUMIX S5 sa ponúka rôzne príslušenstvo, ktoré zvyšuje jeho použiteľnosť a jednoduchosť používania. Externý mikrofónový adaptér (DMW-XLR1) je pripojiteľný pomocou konektorov XLR na nahrávanie vysokokvalitného stereo zvuku. S vertikálnym gripom napájaným batériou (DMW-BGS5) môžete vďaka prídavnej batérii, ktorá je ukrytá vo vnútri, nasnímať približne 940 snímok (v režime LVF) / 3000 snímok (v úspornom režime LVF). K dispozícii je aj ďalšie príslušenstvo, napríklad diaľková spúšť (DMW-RS2), DC spojka (DMW-DCC17) a rukoväť/statív (DMW-SHGR1).

Aplikačný softvér LUMIX Tether umožňuje ovládanie cez USB. Pripojenie tiež umožňuje okamžité zobrazenie obrazu na veľkej obrazovke počítača. Ak chcete vysielať naživo, môžete na streamovanie použiť aj funkciu LUMIX Tether v kombinácii s funkciou LIVE VIEW.

Aplikácia LUMIX Sync pre zariadenia iOS/Android umožňuje prenášať fotografie do smartfónu alebo tabletu a diaľkovo ich ovládať pomocou jednoduchého bezdrôtového pripojenia.


Softvér Panasonic LUMIX Webcam (10/2020)
Softvér, ktorý umožňuje používať fotoaparáty LUMIX DC-S1H, DC-S1R, DC-S1, DC-S5, DC-GH5S, DC-GH5, DC-G9 a DC-G100 v režime webovej kamery. Aplikácia vyžaduje pripojenie USB, podporuje rozlíšenie 1280x960 alebo 1280x720 a podporuje operačné systémy Windows 10 (x64) a macOS 10.13/10.14/10.15. Na stiahnutie tu.

Aktualizácia S5 v2.0 (24. novembra 2020)

 • Vylepšená funkcia rozpoznávania AF počas záznamu V-Log (S1H / S1 / S5)
 • Pre modely S1R, S1 a S5 bola pridaná funkcia [SS/Gain Operation]
 • Displeje S1H a S5 teraz môžu zobrazovať prevrátený obraz, keď je LCD displej otočený a je aktivovaná funkcia [Horizontálne prevrátenie obrazu (monitor)] / [Vertikálne prevrátenie obrazu (monitor)]
 • Do telefónu S5 bolo pridané nahrávanie videa v kvalite C4K (4096x2160)
 • S5 bol vylepšený o 12-bitový dátový výstup RAW [5,9K] / [4K] / [anamorfný (4:3) 3,5K]. Nahrávanie vo formáte Apple ProRes RAW je možné aj pomocou kamery Atomos NINJA V (S5)
 • Do systému S5 bol pridaný vektorskop
 • Pridanie odkazu na hlavnú úroveň podstavca do S5
 • S5 bola rozšírená o možnosti štýlu fotografie [L.ClassicNeo] a [L.Monochrome S]

Aktualizácia S5 2.2 (6. apríla 2021)

 • Informácie o orientácii kamery možno pridať do ponuky [Vertical Position Info (Video)].
 • Pri napájaní voliteľným adaptérom DMW-AC10 možno v ponuke aktivovať [Režim úspory energie].

 

Parametre

Parametre

Výrobca: Panasonic
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kameryFull Frame
RozlíšenieUHD
RozlíšenieFull HD
BajonetL-Mount
VýstupHDMI

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryDSLR
Formát záznamuMOV
Formát záznamuMP4
Typ médiaSD karta
Farebná hĺbka10 bit
Ďalšie funkcieTimecode
Ďalšie funkcieDual ISO
Ďalšie funkcieWiFi
ALTERNATÍVY (1)
 • -15 %
 • Doprava zdarma
 • Darček zadarmo

Panasonic LUMIX DC-S5 (Body)

Darčeky v cene 548.2 €
7-14 dní
bez DPH 1 499 € 1 798.8 €