Súprava Panasonic LUMIX DC-S5EM (S5 + R24105) + 50 mm f/1,8

Dočasne ponúkaná, cenovo zvýhodnená súprava LUMIX S5+R24105 a objektív LUMIX S 50 mm f/1,8 (S-S50ME). Navyše až do konca roka 2022 môžete získať zľavu od výrobcu! Viac informácií…

Viac informácií

Darček zadarmo v cene 34.8 €: SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 128GB 170MB/s
ŠPECIÁLNA AKCIA: -21% končí za: 31d: 05h: 32m
3 561.32 € 2 799 € s DPH 2 332.5 € bez DPH
-+
Dostupnosť
3-5 dní
Kód tovaru:
DC-S5EME-K+S-S50ME
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Dočasne ponúkaná, cenovo zvýhodnená súprava LUMIX S5+R24105 a objektív LUMIX S 50 mm f/1,8 (S-S50ME). Navyše až do konca roka 2022 môžete získať zľavu od výrobcu! Viac informácií nájdete tu.

LUMIX S5, najnovší člen rodiny LUMIX S s bajonetom L-Mount, ponúka 10-bitový interný záznam 4K pri 60p/50p so vzorkovaním farieb 4:2:0 a 30p/25p so vzorkovaním až 4:2:2, tiež v kvalite 4K. Tento model podporuje aj externé 10-bitové nahrávanie pri 60p/50p so vzorkovaním 4:2:2 v rozlíšení 4K cez rozhranie HDMI. Pri 8-bitovom nahrávaní v rozlíšení 4K pri 30/25 fps so vzorkovaním 4:2:0 neexistuje žiadny časový limit!

Srdcom bezzrkadlovky LUMIX S5 je 24Mpx snímač CMOS FF, ktorý sa vyznačuje širokým dynamickým rozsahom a vysokou citlivosťou. Technológia Dual Native ISO výrazne zlepšuje kvalitu obrazu v jasných scénach aj v tme pri použití extrémnych citlivostí až do ISO 51200. Výnimočná technológia odvádzania tepla spoločnosti Panasonic zaručuje stabilné a dlhotrvajúce nahrávanie videa. Fotoaparát LUMIX S5 ponúka dynamický rozsah viac ako 14 EV, rovnaký ako digitálne filmové fotoaparáty, ako aj profil V-Log / V-Gamut prevzatý zo série VariCam. K dispozícii je aj celý rad formátov a režimov záznamu vrátane anamorfného, spomaleného a časozberného snímania v rozlíšení 4K pri 60p a 4K HDR.

Veľkou výhodou fotoaparátu LUMIX S5 je aj inovatívne rýchle a presné automatické zaostrovanie v režime fotografií aj videozáznamov. Vďaka inováciám vo funkciách zaostrovania s detekciou typu a častí objektu v reálnom čase je zariadenie rýchlejšie a presnejšie pri sledovaní ľudského oka, tváre, hlavy alebo tela. Fotoaparáty radu LUMIX S sú tiež vybavené technológiou stabilizácie obrazu Dual I.S.2, ktorá je kombináciou technológie Body I.S. (päťosová stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu) a O.I.S. (dvojosová optická stabilizácia obrazu v objektíve). Táto stabilizácia veľmi účinne kompenzuje rozmazanie obrazu a umožňuje vám pracovať až s
o 6,5EV dlhšie expozičné časy. Robustná a utesnená konštrukcia odolná proti striekajúcej vode a prachu zaručuje vysokú spoľahlivosť, ktorú ocenia najmä nároční fotografi a kameramani.

Pre viac možností snímania a nahrávania je k dispozícii režim vysokého rozlíšenia 96 Mpx (JPEG/RAW), kompozitný režim živého náhľadu a režim HLG Photo. Vďaka vysokej energetickej účinnosti a novej vysokokapacitnej batérii 2200 mAh dokáže tento model zachytiť približne 470 snímok (s aktivovaným režimom LVF) / 1500 snímok (v úspornom režime LVF). K dispozícii je aj možnosť nabíjania a napájania za chodu cez konektor USB-C.

Fotoaparát LUMIX S5 je vybavený dvoma slotmi na karty SD (UHS-IIx1 a UHS-I x1), podporou Wi-Fi 5 GHz / 2,4 GHz a Bluetooth 4.2.


Vysoká kvalita obrazu
LUMIX S5 je vybavený full frame snímačom CMOS s rozlíšením 24,2 megapixela (35,6 mm x 23,8 mm). Môže sa pochváliť širokým dynamickým rozsahom a vytvára ostré snímky s výnimočnou čistotou a minimálnym šumom - a to pri maximálnej citlivosti ISO 51200. Je to ideálny fotoaparát na použitie najmä pri slabom osvetlení.

LUMIX S5 je tiež vybavený technológiou Dual Native ISO, ktorá bola prvýkrát predstavená v rade profesionálnych filmových fotoaparátov Panasonic VariCam. Duálny natívny snímač ponúka filmárom viac kreatívnych možností vrátane snímania v prostredí so slabým osvetlením. ISO pre režim Dual Native ISO na fotoaparáte LUMIX S5 je 640 a 4000.

Fotoaparát LUMIX S5 naplno využíva potenciál svojho snímača a ponúka režim vysokého rozlíšenia, ktorý zachytáva aj tie najmenšie detaily na fotografiách s úplnou vernosťou a ukladá ich ako nádherné, vysoko realistické snímky RAW a JPEG. Pri pohybe snímača sa vďaka stabilizácii v tele (Body I.S.) automaticky exponuje osem snímok, z ktorých najnovšia verzia procesora Venus Engine zloží výslednú 96-megapixelovú (12 000 x 8 000 pixelov) fotografiu. Tento režim je vhodný na fotografovanie krajiny, makrofotografiu, fotografovanie produktov a umeleckú fotografiu s jemnými detailmi. Snímky s veľmi vysokým rozlíšením vyniknú najmä pri fotografovaní krajiny alebo statických objektov so statívom.

Vďaka funkcii kompenzácie pohybu možno tento režim použiť pri snímaní z ruky a tiež v situáciách, keď sa v kompozícii nachádzajú pohybujúce sa objekty. LUMIX S5 má v tele fotoaparátu integrovaný stabilizátor obrazu (Body I.S.) na výkonnú korekciu chvenia a nežiaducich pohybov rúk. Spoločnosť Panasonic vyvinula algoritmus, ktorý presne sníma informácie o otrasoch z gyroskopu, snímača obrazu a akcelerometra. Výsledkom je lepšia detekcia a kompenzácia chvenia, čo umožňuje pracovať s expozičnými časmi dlhšími o 6,5 f-stupňov. Vďaka kombinácii stabilizácie Body I.S. (5-osová stabilizácia) a optickej stabilizácie obrazu (O.I.S., 2-osová stabilizácia) v objektívoch radu LUMIX S dokáže Dual I.S. 2 kompenzovať 6,5 f-stops. To sa veľmi hodí pri práci s teleobjektívmi a v menej ideálnych podmienkach: pri slabom osvetlení alebo pri držaní fotoaparátu iba jednou rukou. Päťosová stabilizácia funguje v režimoch fotografií aj videí vrátane záznamu v rozlíšení 4K. Funkcia Body I.S. kompenzuje pohyb fotoaparátu, aj keď je vybavený objektívom bez optickej stabilizácie.

Pomocou novej funkcie Live View Composite fotoaparát uvoľní uzávierku v určených expozičných intervaloch a spojí časti s vysokým jasom do jednej snímky. Zatiaľ čo pri snímaní v režime B (Bulb) sa sčítava celkový jas každej nasledujúcej snímky, v režime Live View Composite fotoaparát detekuje iba cieľový objekt, svetlé časti obrazu, a používateľ ich môže ľubovoľne kombinovať v živom náhľade. To je užitočné pri snímaní ohňostrojov alebo hviezd na nočnej oblohe, kde pozadie nepotrebuje zosilnenie.

Nahrávanie videa
Séria LUMIX, priekopník hybridných bezzrkadlových fotoaparátov a videokamier, ponúka najširší výber modelov schopných nahrávať 10-bitové 4K video. Ako najnovší člen tejto rodiny dokáže LUMIX S5 interne zaznamenávať 10-bitové rozlíšenie 4K pri 60/50 sn/s so vzorkovaním farieb 4:2:0 a 30/25
sn/s pri vzorkovaní farieb 4:2:2, tiež v kvalite 4K a v dĺžke až 30 minút. Pri 8-bitovom nahrávaní v rozlíšení 4K nie je časový limit.

Fotoaparát LUMIX S5 ponúka dynamický rozsah viac ako 14 EV, čo je takmer rovnaké ako pri filmových fotoaparátoch Panasonic. Vďaka tomu dokáže verne reprodukovať scény s extrémnym rozsahom jasu a tieňov. Schopnosť zachytiť presné farby a verné tóny pleti je pre každého filmára nevyhnutnosťou.

Vďaka preslávenej kolorimetrii filmových fotoaparátov VariCam ponúka fotoaparát LUMIX S5 vysoký dynamický rozsah a široké farebné spektrum. Špeciálny režim V-Log vykresľuje veľmi plochý obraz so širokým dynamickým rozsahom na jednoduchú postprodukciu. Snímač CMOS fotoaparátu LUMIX S5 dosahuje široký farebný rozsah V-Gamut, ktorý je širší ako rozsah BT.2020.

Fotoaparát LUMIX S5 sa dodáva s 35 bezplatnými korekciami LUT pre filmové fotoaparáty VariCam. Farebný tón sa dá ľahko porovnať so zábermi zaznamenanými v režime V-Log S1H / S1 a V-Log L na GH5 / GH5S. K dispozícii sú aj praktické meracie nástroje, ako napríklad Waveform Monitor a V-Log View Assist.

Režim Slow & Quick Motion ponúka pôsobivé spomalené a zrýchlené zábery v rozlíšení 4K (1-60 sn/s, 30-násobné zrýchlenie až 2,5-násobné spomalenie) alebo FHD (1-180 sn/s, 60-násobné zrýchlenie až 7,5-násobné spomalenie). V tomto režime možno použiť aj automatické zaostrovanie (AF).

Režim videa s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) je k dispozícii aj v rozlíšení 4K. Fotoaparát LUMIX S5 zaznamenáva video s určenou gama krivkou kompatibilnou s normou ITU-R BT.2100 a používateľ si teraz môže v ponuke Štýl fotografie vybrať režim Hybrid Log Gamma (HLG). Režim HLG Photo ponúka širší dynamický rozsah na reprodukciu svetiel a tieňov s prirodzenejším kontrastom. Okrem formátu JPEG/RAW možno fotografie HLG ukladať aj vo formáte HSP v plnom rozlíšení (5 888 x 3 312 v pomere strán 16:9).

Pre plynulejšie sekvenčné snímanie je k dispozícii funkcia 6K FOTO5, ktorá zachytáva najcennejšie okamihy rýchlosťou 30 snímok za sekundu výberom najlepšej fotografie z celej série 6K (pomer strán 4:3 alebo 3:2). Výsledný obraz s vysokým rozlíšením má veľkosť približne 18 MP.

Rýchle a veľmi presné automatické zaostrovanie
LUMIX S5 sa môže pochváliť veľmi rýchlym a presným automatickým zaostrovaním pri fotografovaní aj nahrávaní videa. Kombinácia kontrastného automatického zaostrovania a technológie DFD (Depth From Defocus) zaostrí na cieľ približne za 0,08 sekundy
ponúka vynikajúcu detekciu jasu -6 EV a automatické zaostrovanie pri slabom osvetlení so zvýšenou citlivosťou vďaka optimalizovanému vyladeniu snímača. V kombinácii s objektívom radu LUMIX S môžu používatelia naplno využiť maximálnu rýchlosť komunikácie snímača s objektívom 480 sn/s.

Fotoaparát LUMIX S5 využíva aj najmodernejšie technológie umelej inteligencie, ktoré rozpoznávajú špecifické objekty - ľudí a rýchlo sa pohybujúce zvieratá vrátane psov, mačiek a vtákov. Okrem ľudského oka, tváre a tela dokáže teraz detekcia v reálnom čase rozpoznať aj ľudskú hlavu, aby bolo zaostrenie ešte presnejšie. Kamera nepretržite sleduje osobu, aj keď sa rýchlo pohybuje, je otočená chrbtom k objektívu, nakláňa hlavu alebo sa pohybuje vo väčšej vzdialenosti od objektívu. Vylepšením technológie DFD sa zlepšil aj výkon AFC, ktorý používateľom umožňuje sledovať aj malé alebo rýchlo sa pohybujúce objekty a zachytiť ich zaostrené vždy po stlačení spúšte.

Mobilita a ergonómia
LUMIX S5 sa môže pochváliť vynikajúcou mobilitou, spoľahlivosťou základných funkcií a rozšíriteľnosťou. Aby odolal aj tým najnáročnejším podmienkam, jeho telo je vyrobené z horčíkovej zliatiny a je odolné voči striekajúcej vode a prachu. Vďaka optimálnemu rozmiestneniu komponentov rozvádzajúcich teplo sa jednotlivé časti neprehrievajú, takže fotoaparát LUMIX S5 môže ponúkať dlhý záznam videa bez časových obmedzení.

Fotoaparát LUMIX S5 má veľký hľadáčik LVF (Live View Finder) s vysokým pomerom zväčšenia (približne 0,74x). Vysoko presný, vysokorýchlostný displej OLED s rozlíšením 2 360 tisíc pixelov dosahuje vysokú rýchlosť odozvy s minimálnym oneskorením (menej ako 0,005 s).

3" LCD monitor s pomerom strán 3:2 a vysokým rozlíšením 1 840 000 pixelov sa ovláda dotykom. Kompozíciu záberov v rôznych populárnych pomeroch strán, ako sú 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16, možno počas nahrávania ovládať aj pomocou maskovacích rámčekov. Vďaka výraznému indikátoru snímok REC budete mať vždy prehľad o tom, či prebieha nahrávanie alebo nie.

Fotoaparát LUMIX S5 má dva sloty na pamäťové karty SD - jeden slot na formát UHS-I a druhý na vysokorýchlostný vysokokapacitný formát UHS-II (trieda videa 90). Batériu s vysokou hustotou energie možno dobíjať aj cez USB.

Kompatibilita s rozhraním Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) umožňuje neustále pripojenie k smartfónu alebo tabletu s minimálnou spotrebou energie. Nastavenia fotoaparátu LUMIX S5 možno kopírovať a bezdrôtovo prenášať aj do iných fotoaparátov S5, ak máte viacero fotoaparátov. Okrem 5GHz (IEEE802.11ac) Wi-Fi kamera podporuje aj 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n) štandardy, ktoré ponúkajú bezpečné a stabilné pripojenie kdekoľvek v teréne na bezproblémové diaľkové ovládanie a vysokorýchlostný prenos údajov.

Voliteľné príslušenstvo, softvér
Pre fotoaparát LUMIX S5 je k dispozícii rôzne príslušenstvo, ktoré zvyšuje jeho použiteľnosť a jednoduchosť používania. Externý mikrofónový adaptér (DMW-XLR1) je pripojiteľný pomocou konektorov XLR na nahrávanie vysokokvalitného stereo zvuku. S vertikálnym gripom napájaným batériou (DMW-BGS5) môžete vďaka prídavnej batérii, ktorá je ukrytá vo vnútri, nasnímať približne 940 snímok (v režime LVF) / 3000 snímok (v úspornom režime LVF). K dispozícii je aj ďalšie príslušenstvo, napríklad diaľková spúšť (DMW-RS2), spojka DC (DMW-DCC17) a rukoväť/statív (DMW-SHGR1).

Aplikačný softvér LUMIX Tether umožňuje ovládanie cez USB. Pripojenie tiež umožňuje okamžité zobrazenie obrazu na veľkej obrazovke počítača. Ak chcete vysielať naživo, môžete na streamovanie použiť aj funkciu LUMIX Tether v kombinácii s funkciou LIVE VIEW.

Aplikácia LUMIX Sync pre zariadenia iOS/Android umožňuje prenášať fotografie do smartfónu alebo tabletu a diaľkovo ich ovládať pomocou jednoduchého bezdrôtového pripojenia.


Softvér pre webové kamery Panasonic LUMIX (10/2020)
Softvér, ktorý umožňuje používať zariadenia LUMIX DC-S1H, DC-S1R, DC-S1, DC-S5, DC-GH5S, DC-GH5, DC-G9 a DC-G100 v režime webovej kamery. Aplikácia vyžaduje pripojenie USB, podporuje rozlíšenie 1280x960 alebo 1280x720 a podporuje operačné systémy Windows 10 (x64) a macOS 10.13/10.14/10.15. Na stiahnutie tu.

Aktualizácia S5 v2.0 (24. novembra 2020)

  • Funkcia rozpoznávania AF počas záznamu V-Log bola vylepšená (S1H / S1 / S5)
  • Pre modely S1R, S1 a S5 bola pridaná funkcia [SS/Gain Operation]
  • Displeje S1H a S5 teraz môžu zobrazovať prevrátený obraz, keď je LCD displej otočený a je aktivovaná funkcia [Horizontálne prevrátenie obrazu (monitor)] / [Vertikálne prevrátenie obrazu (monitor)]
  • Do telefónu S5 bolo pridané nahrávanie videa v kvalite C4K (4096x2160)
  • S5 bol vylepšený o 12-bitový dátový výstup RAW [5,9K] / [4K] / [anamorfný (4:3) 3,5K]. Nahrávanie vo formáte Apple ProRes RAW je možné aj pomocou kamery Atomos NINJA V (S5)
  • Do systému S5 bol pridaný vektorskop
  • Pridanie odkazu na hlavnú úroveň podstavca do S5
  • S5 bola rozšírená o možnosti štýlu fotografie [L.ClassicNeo] a [L.Monochrome S]

Aktualizácia S5 2.2 (6. apríla 2021)

  • Informácie o orientácii kamery možno pridať do ponuky [Vertical Position Info (Video)].
  • Pri napájaní voliteľným adaptérom DMW-AC10 možno v ponuke aktivovať [Režim úspory energie].

 

Parametre

Parametre

Výrobca: Panasonic
Kategória: Digital Cinema