Novinky z NAB 2019 - Blackmagic Design

Kategórie
 
 
 
 
 
Obľúbené produkty
Wishlist (zoznam želaní) je prázdny
 
 
 
Utorok, 9. apríl 2019

Ako každý rok, aj tento, sa v Las Vegas v Nevade konala jedna z najväčších výstav profi audio-video techniky pod názvom NAB 2019. Na výstave sa zúčastňujú takmer všetky spoločnosti z oboru a ohlasujú nové trendy a produkty. Na niektoré novinky sme sa bližšie pozreli a v skratke ich predstavíme na nasledujúcich riadkoch.

Blackmagic Design

Blackmagic Design ATEM Constellation 8K

Spločnosť Blackmagic Design predstavila niekoľko zaujímavých a nečakaných noviniek, z ktorých väčšina je už 8K ready. Medzi novinky patrí nová strižňa ATEM Constellation 8K, ktorá je vybavená 4 M/E kanálmi, až 40-timi 12G-SDI vstupmi, má 24x 12G-SDI výstup, 4x DVE efektové jednotky, 16x kľúčovacích modulov, 4 prehrávače médií, 4x multiview výstup, 2x SuperSource a konverziu štandardov na každom vstupe. Vďaka kombinácii týchto vlastností je réžia schopná pracovať aj v rozlíšení 8K! Telo réžie je rozmerovo rovnaké ako jej predchodca (19" rack, 2U) a na prednej strane má réžia osadený komplexný ovládací panel (napr. aj pre ovládanie počas inštalácie) a veľký LCD displej na video náhľad resp. prechádzanie a nastavovanie menu. Zadný panel je vybavený až 40x 12G-SDI vstupmi a 24x 12G-SDI aux výstupmi, naviac aj so symetrickými audio vstupmi, sieťovým rozhraním a portom RS-422. Zadný panel obsahuje aj audio vstupy digitálného zvuku formátu MADI pre interné mixážne rozhranie Fairlight. Videoréžia ATEM Constellation 8K je už dostupná v cene 8775 EUR bez DPH.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Ďalšou novinkou je VTR rekorér/player HyperDeck Extreme 8K HDR, ktorý rozširuje už tak populárnu sériu HyperDeck zariadení. Nový HyperDeck Extreme 8K prinášas podporu H.265 súborov, doplnkový interný cache modul, 3D LUT-ky, natívnu podporu 8K rozlíšenia a podporu HDR. Vďaka možnosti nahrávať 8K rozlíšenie do H.265 formátu ušetríte diskový priestor a získate perfektnú obrazovú kvalitu. Veľký dotykový displej zabezpečuje perfektný náhľad a umožňuje jednoduché a prehľadné nastavovanie prístroja. Samotný rekordér/player je možné rozšíriť o externé ovládanie HyperDeck Extreme Control, ktoré obsahuje dedikové ovládacie tlačidlá ako aj presné JOG ovládanie. HyperDeck Extreme 8K obsahuje dva sloty na CFast 2.0 médiá, Quad 12G-SDI pre 8K, USB-C rozhranie pre pripojenie externých diskov alebo aj slúchadlový výstup na prednom paneli. HyperDeck Extreme 8K HDR je montovateľný aj do štandardného 19" racku, kde zaberie polovicu priestoru. Po doplnení o ovládanie HyperDeck Extreme Control vyplnia obe zariadenia plný rozmer racku a zaberú výšku 3U. Obe zariadenia (rekordér aj ovládanie) by mali byť dostupné 06/2019 v cene 4779€ bez DPH za deck a 1245€ bez DPH za ovládanie.

Blackmagic Design Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR

Novému HyperDeck-u sekunduje aj Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR, čo je pokročilé 8K HDMI riešenie na monitoring s dvoma on-screen "merákmi", podporou HDR, 33 bodovými 3D LUT-kami a kalibráciou monitora pre profesionálny a farebne presný SDI monitoring 8K obrazu na HDMI obrazovkách. Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR by mal byť dostupný 05/2019 za cenu 1145€ bez DPH.

Blackmagic Design MultiDock 10G

Ďalším doplkom k HyperDeck-u je nový Blackmagic MultiDock 10G. Je to pokročilý SSD dock, ktorý umožňuje užívateľom pristupovať až na 4 samostatné SSD disky cez jedno vysokorýchlostné 10Gb/s USB-C pripojenie. Oproti iným "konzumným" SSD adaptérom, MultiDock 10G bol špeciálne navrhnutý pre potreby profesionálov v oblasti filmu a televízie. MultiDock 10G je montovaťeľný do štandardného 19" racku s výškou 1U a obsahuje samostatný SATA ovládač na každý dick, čo zabezpečuje rýchlejší dátový prenos. Blackmagic MultiDock 10G môže byť použitý aj v kombinácii s HyperDeck Extreme 8K ako ďaľší úložný priestor. MultiDock 10G bude dostupný rovnako ako HyperDeck Extreme 8K od júna a jeho cena bude 525€ bez DPH.

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 16

Na tohtoročnom veľtrhu NAB 2019 Blackmagic predstavil aj software DaVinci Resolve 16, novú verziu populárnej aplikácie na strih audia/videa, farebné korekcie a obrazovú kompozíciu. Nová verzia 16 implementuje celkom novú sekciu Cut pre rýchlý strih videa a desiatky ďaľších funkcíí pre editorov, koloristov, trikových špecialistov a zvukárov. DaVinci Resolve 16 je aktuálne dostupný vo forme verejnej beta verzie. Cena softvéru DaVinci Resolve je 269€, upgrade z predchádzajúcich verzií je zdarma.

Blackmagic Design DaVinci Resolve Editor Keyboard

Nový a rýchlejší strih v aplikácii DaVinci Resolve 16 by mala ešte umocniť nová strihová klávesnica DaVinci Resolve Editor Keyboard. Klávesnica bola špeciálne navrhnutá pre editorov, má kovové telo, má "vytiahnuté" špecifické strihové funkcie na samostatné tlačitka a obsahuje aj integrovaný JOG ovládač na presný pohyb po časovej osi. Klávesnica bude dostupná zhruba v auguste za cenu 895€ bez DPH.

Blackmagic Design Fusion Studio 16

Súčasne s verziou DaVinci Resolve 16 predstavil Blackmagic aj inovovanú verziu kompozičného nástroja Fusion Studio 16, ktorá je priamym nástupcom predchádzajúcej verzie Fusion Studio 9. Tento skok v číslovaní je kvôli lepšej integrácii s DaVinci (a zároveň aj sprehladní rozdiel v číslovaní oboch nástrojov). Aktuálna verzia prináša nové a vylepšené pracovné prostredie, rozšírenú podporu GPU, vďaka ktorej sú všetky 3D operácie akcelerované grafickou kartou, alebo lepšiu prácu s pamäťou. Rovnako ako DaVinci, aj Fusion Studio 16 je dostupný na stiahnutie ako verejná beta verzia.

Blackmagic Pocket Camera Battery Grip

Poslednou novinkou je Blackmagic Pocket Camera Battery Grip - batériový grip k novej verzii Pocket Cinema Camera 4K. Batériový grip sa pripevní na spodnú časť kamery a umožňuje použíť súčasne dve Sony L-series batérie, vďaka ktorým môžete neprerušene natáčať až 2 hodiny na jedno nabitie. Blackmagic Pocket Camera Battery Grip bude dostupný v priebehu augusta za cenu 225€ bez DPH .


Viac informácií o nových produktoch nájdete už čoskoro na našich stránkach. V prípade otázok a nejasností nás neváhajte kontaktovať emailom, telefonicky, cez live chat alebo nás príďte navštíviť osobne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia